List otwarty do Mieszkańców miasta i gminy Chojna

Szanowni  Państwo, udział w wyborach, a szczególnie samorządowych, jest wielkim aktem patriotycznym, przywilejem i obowiązkiem każdego pełnoletniego obywatela demokratycznego kraju. Głosując mamy możliwość wyrażania swoich poglądów poprzez wybór przedstawicieli do Rady Miasta i na stanowisko Burmistrza. 
Demokracja polega m.in. na tym, że większość biorących udział w wyborach decyduje o wyborze przedstawicieli społeczności lokalnej. Nie biorąc udziału w wyborach wspieramy wybór tej większości, nie mając żadnego bezpośredniego wpływu na jej jakość.

Wielu z Was może mówić iż wśród zgłoszonych kandydatów nie widzi osób godnych zaufania i dlatego unika udziału w wyborach.Czy to dobre posunięcie? Chyba  nie, gdyż jest to przyzwolenie na decydowanie o nas bez nas. Jeżeli uważacie, iż wszystko jest w porządku i jakiekolwiek zmiany są zbędne - zostańcie w domu, a o Waszym życiu niech zadecyduje ta aktywna część społeczności, czyli 40-45% uprawnionych do głosowania. Ale czym jest mandat do sprawowania władzy uzyskany w wyniku decyzji mniejszości społeczeństwa?

Frekwencja wyborcza będzie świadczyć o zaufaniu do osób sprawujących władzę oraz do tych, którzy się o nią ubiegają.

Apeluję do wszystkich państwa, którym leży na sercu dobro naszego miasta i gminy o udział w nadchodzących wyborach, zachęćcie swoich sąsiadów, znajomych, rodziny. Jeżeli nie chcecie brać udziału ze względu na brak wśród kandydatów osób godnych zaufania, to idźcie zagłosować za obecnym układem lub przeciwko, oddając swój głos na kandydatów spoza aktualnego obozu rządzącego gminą.

Jeżeli i to Was nie przekonuje, to zróbcie sobie 16 listopada spacer rodzinny dla zdrowia i przy okazji odwiedźcie lokal wyborczy.

Zadowoleni z obecnej władzy pójdą bronić obecnego układu, a niezadowoleni z dotychczasowych władz pozostając w domu, mogą się przyczynić  do ponownego wyboru ludzi, którzy stracili ich zaufanie. 8 lat rządów obecnej ekipy to okres rozwoju miasta i gminy, czy też zastoju? Oceńcie państwo to sami. Rozejrzyjcie się wokół siebie i spróbujcie dać odpowiedź na pytanie: co się zmieniło w Waszym życiu, w życiu Waszych sąsiadów, miasta, wsi, a co się zmieniło u osób sprawujących. Oceńcie  to i dajcie wyraz tej ocenie biorąc udział w wyborach i oddając swój głos za starym lub nowym porządkiem.

Apeluję do ludzi młodych o udział w wyborach, gdyż chodzi o waszą przyszłość, a przy tym możliwość pokazania, że jesteście odpowiedzialnymi obywatelami naszej gminy.

Apeluję do wszystkich mieszkańców wsi, którzy muszą dojechać do lokali wyborczych: jeżeli posiadacie środki lokomocji, zaproponujcie swoją pomoc w dotarciu do urn tym, którzy nie posiadają takich środków, niezależnie od ich poglądów. Dajcie im możliwość udziału w decydowaniu o obliczu naszej gminy. Dajmy wszystkim równe szanse udziału, wręcz nawet namawiajmy się nawzajem do udziału w wyborach. Może dzięki dużej frekwencji wyborczej staniemy się przykładem dla całego kraju.

Szanowni państwo zachęcam gorąco do wzięcia udziału w wyborach niezależnie od Waszych preferencji politycznych, sympatii czy uprzedzeń. 

Pokażmy wszystkim, że nic o nas bez nas! Zróbmy wynik najlepszy w kraju!!!

Głosujcie na kandydatów do Rady Miejskiej i Burmistrza
z listy KWW „Spośród Nas Dla Nas” – Janusz  Babiarz.


Sfinansowano ze środków KWW Spośród Nas Dla Nas
Redakcja

Nowsza Starsza