Ceny paliw mocno w dół, w Cedyni poniżej 5 zł za litr


Spadki cen paliw na stacjach benzynowych dotarły do naszego regionu. W Cedyni za litr benzyny 95 zapłacimy 4 zł 98 gr, diesel kosztuje 4 zł 85 zł. Na innych stacjach w regionie, ceny również spadły, ale utrzymują się na poziomie powyżej 5 zł. 
Nasz reporter sprawdził ceny na kilku stacjach. Na Orlenie w Chojnie za litr paliwa zapłacimy 5 zł 16 gr, z kolei na stacji paliw Progres na Osiedlu Lotnisko diesel i benzyna 95 kosztuje 5,12 zł/l. W Setpolu (przy wjeździe z Chojny w kierunku Krajnika Dolnego) litr benzyny i diesla kosztuje tyle samo - 5,06 zł. Na stacji paliw Statoil w Chojnie (obok sklepu Netto) litr bezołowiowej i diesla kosztuje 5,10 zł/l. 

Takie ceny na stacjach benzynowych spowodowane są spadkiem cen ropy na rynkach światowych oraz stabilnym kursem dolara w stosunku do złotego. 

Redakcja

9 Komentarze

 1. Ciekawa sytuacje ze stacje benzynowe w Osinowie i Krajniku są nastawione głownie na przybyszy zza zachodniej granicy i tam paliwo jest dużo tańsze dla Niemców którzy są od nas zamożniejsi jak ceny paliw w Chojnie gdzie głównie kupója Polacy :) Czyli jak mówi przysłowie "biednemu zawsze wiatr w oczy " :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak paliwo tanieje a LPG drożeje!

  OdpowiedzUsuń
 3. gdyby nie złodziejskie podatki tankowalibyśmy za 3.5

  OdpowiedzUsuń
 4. PO PIERWSZE TO NIE JEST PALIWO TYLKO JAKAS MIESZANKA BENZYNY Z CZYMS SMIERDZACYM SILNIK MOCY NIEMA AUTO WIECEJ SPALA NIEMCY LEJA SE SZAJS A JA LEJE U NIEMCÓW I JEST OK TANIE PALIWO BO WYBORY PO WYBORACH PODROŻEJE DO 6 ZŁ PROSTE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanów się co mówisz człowieku.. nikt w naszym regionie, a nawet w Polsce nie ma takiej "mocy", żeby drastycznie obniżać i podwyższać ceny paliw, My (polacy biedacy) nie mamy nic do gadania w tej kwestii oczywiście oprócz podatków nakładanych przez rząd. Skoro tankujesz w Niemczech i tak dużo wiesz to powinieneś wiedzieć, że paliwa w naszym regionie głównie pochodzą z rafinerii w Schwedt, więc jeśli u nas jest złe to tam również.

   Usuń
  2. i tutaj się mylisz. sprawdź archiwalne ceny paliw z czasów ostatnich wyborów parlamentarnych między innymi i zobaczysz że jednak ma taką moc bo dziwnym trafem paliwo przed wyborami było 50gr tańsze niż zaraz po wyborach... czary?? a może jednak nie

   Usuń
  3. aha i jeszcze to co trafia na stację z rafinerii a to co wlewasz do baku to dwie różne historie

   Usuń
  4. Moim zdaniem powinniśmy się cieszyć, że paliwo spada, a nie szukać jakiejś kompletnie nie logicznej propagandy. To, że ktoś tankuje na stacjach tzw. "pana zbyszka' i narzeka na jakość paliwa to tylko i wyłącznie jego wina, stacje paliw są okresowo badane, ale my także możemy wziąć próbkę paliwa i na własną rękę ją przebadać a później wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

   Usuń
 5. Na stacji obok grene paliwo jest po 5.10 zł cały czas tam tankuje i nie mam żadnych problemów z autem

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza