WYBORY 2014: Kto kandyduje na burmistrza?


W piątek, 17 października mija termin rejestracji kandydatów na wójtów i burmistrzów. Sprawdzamy, kto chce rządzić w poszczególnych gminach powiatu gryfińskiego. Poniżej przedstawiamy oficjalnych kandydatów. Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej.

Stan na 17-10-2014 21:07

Gmina Chojna
Janusz Babiarz [KWW Spośród Nas Dla Nas]
Adam Fedorowicz [KWW Wspólnota Samorządowa Forum 2014]
Barbara Rawecka [KWW Inicjatywa Samorządowa]
Krzysztof Zygmunt [KW Prawo i Sprawiedliwość]

Gmina Cedynia
Alicja Kordylasińska [KWW Alicji Kordylasińskiej Uczciwość i Rozwój]
Gabriela Kotowicz [KWW Nasza Gmina Nasz Dom]
Adam Zarzycki [KWW Rozwój Gminy Cedynia]

Gmina Mieszkowice
Krzysztof Karolak [KWW Odpowiedzialnie i Uczciwie]
Andrzej Salwa [KWW Razem z Wami Dla Was]

Gmina Moryń
Jadwiga Fragstein-Niemsdorff [Moryńskie Porozumienie Samorządowe]
Józef Piątek [KWW Gminna Inicjatywa Samorządowa]
Katarzyna Potapińska [KWW Gmina Moryń Razem]
Piotr Sobczyński [KWW Piotra Sobczyńskiego]

Gmina Trzcińsko Zdrój
Zbigniew Kitlas [KWW Razem Ku Lepszemu]
Robert Kowalski [KWW Ponad Podziałami]
Zbigniew Łodziewski [KWW Trzcińskie Forum Samorządowe]
Franciszek Sidorczuk [KW Prawo i Sprawiedliwość]
Jerzy Zgoda [KWW Trzcińskie Porozumienie Samorządowe]

Gmina Banie
Paulina Głuszko  [KWW Inicjatywa Samorządowa]
Teresa Sadowska [KWW Teresy Sadowskiej]

Gmina Widuchowa
Anna Kusy-Kłos [KWW Anny Kusy - Kłos]
Michał Lidwin [KWW Partnerska Gmina]
Jerzy Sołtysiak [KW Prawo i Sprawiedliwość]

Gmina Gryfino
Wojciech Długoborski [KWW Wojciecha Długoborskiego]
Jacek Kawka [KWW Uczciwe Gryfino]
Józef Lewandowski [KWW Nasza Przyszłość]
Tomasz Mirakowski [KW Prawo i Sprawiedliwość]
Rafał Mucha [KWW Rafała Muchy]
Henryk Piłat [KWW BBS]
Mieczysław Sawaryn [KWW Mieczysława Sawaryna]

Gmina Stare Czarnowo
Marzena Grzywińska [KWW Marzena Grzywińska]
Danuta Olejnik [KWW Danuty Olejnik]
Marek Woś [KWW Marek Woś]
Redakcja

66 Komentarze

 1. no to czas zaczac obiecanki cacanki szkoda ze wyborow nie ma co 3 miesiace bo nasze miasteczka wygladaly by jak z bajeczek tu chodniczek tam sciezeczka a po srodku plynie rzeczka bajecznie to by bylo

  OdpowiedzUsuń
 2. a zwlaszcza w cedyni.Zamiast odnawiac przed wyborami budynki moglby sie ktos zaintersowac dla odmiany jak wygladaja mieszkania komunalne,ze sie sypia,ze po korytarzach zasuwaja karaluchy.

  OdpowiedzUsuń
 3. OJ TEresa spać nie będzie demokracja idzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widocznie mieszkają tam same brudasy

   Usuń
  2. Naszej Teresce człowiek znikąd nie zaszkodzi :P A demokracja to nastała właśnie za jej rządów ... Wcześniej to byli u władzy ludzie z poprzedniej epoki...

   Usuń
  3. Sam nie śpij, bo TEresa może spać spokojnie. Jak na razie nie ma kontrkandydata.

   Usuń
  4. Widać że się boisz i ważenia brak szacunku dla drugiej osoby wychodzi.To takie prowincjonalnym i zaciskowe. Ja tam wolę wykształcony nowoczesna osobę bez kompleksów co buta nie gubi po imprezach .

   Usuń
  5. szukam, wertuję i nic.... może ktoś mnie oswieci, co sobą prezentuje ten kontrkandydat p.Sadowskiej. Nie wiadomo kto, nie wiadomo skąd i niczego do tej pory w życiu społecznym gminy Banie nie dokonała. Jestem mieszkańcem tej gminy i nie rozumiem, buty i osób sięgających po władzę. Najpierw zaczynamy od małych rzeczy, pokazujemy ludziom jak działamy. A ta pani Gałuszko czy Głuszko, nie znana nikomu ze swojej działalności na rzecz społeczności lokalne. Chyba, że działa w swoim ogródku i swojej kuchni...

   Usuń
 4. Nie chcę już tego Fedorowicza w Chojnie! Żadnych dotacji z UE, a to przecież wystarczy mieć kompetentną kadre, bo Chojna, to stare i zabytkowe miasteczko, gdzie jest w co inwestować. Sam już nie wiem co ten człowiek zrobił dla nasz, mieszkańców...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niezapomnijcie kto podniósł podatki o120 procent

   Usuń
 5. Centrum w Krajniku zrobił!
  Tylko nie wiadomo dla kogo? Może dla siebie? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czas p.Federowicza minął czas na zmiany jak w rzadzie tak i w chojnie wybierzmy kobiete p. Rawecką.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też uważam, że z tego towarzystwa to Pani Rawecka najlepiej rokuje. Doświadczony samorządowiec ,mieszkanka Chojny i może pochwalić się jakimś sukcesami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę was. Jakimi to sukcesami Rawecka może pochwalić się? No proszę was.

   Usuń
 8. Panie Fedorowicz, panie Lidwin dziekujemy , czas juz skończyć cyrk!!! mam nadzieje że ludzie sie opamiętaja i zmienią władzę w tych dwóch gminach na kobiety!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. W Cedyni Zarzyckiemu życzymy zdrowia na emeryturze i przegranej w pierwszej turze!

  OdpowiedzUsuń
 10. Karzdego innego tylko nie Raweckom czy Babiarza to bylaby calkowita klenska BLAGAM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku, zapewne jesteś od Pana Fedorowicza, bo nikt inny nie napisałby takich bredni. Ty już chyba nie pamiętasz ostatniej, katastrofalnej kadencji burmistrza. A co z podejrzaną sprzedażą niedoszłego szpitala? Działką w Krajniku sprzedaną razem z zabudowaniami, gdzie pieniądze w kwocie 22 mln złotych, których do tej pory nikt nie wytłumaczył gdzie się podziały, w przyszłym roku dzięki prawomocnemu wyrokowi sądu będą musiały zostać zwrócone? Co z wieloma dotacjami widmo, których samo wypełnienie sprawiło urzędnikom wiele problemu, co w ostateczności kolejno zostały odrzucane na samym początku? Co z remizą dla OSP w Lisim Polu? Co z kanalizacją przy Barnkowie, gdzie zapomniano sporządzić odpowiednią dokumentację? Co z poszkodowanym strażakiem z Granicznej, który brał udział w wypadkach mimo wiadomego braku ubezpieczenia? Co ze sprzedażą budynku WOP? Co z dotacją, której ostatecznie nie otrzymał budowany ośrodek polsko-niemiecki w Krajniku?

   Czy ktoś może odpowiedzieć choć na część z tych pytań?
   A Ty, człowieku piszesz, że przyjście Raweckiej czy Babiarza, to będzie klęska :)
   Najpierw się zastanów, później kogoś zapytaj a później komentuj.

   Usuń
  2. a ty co pracujesz w urzedzie m i g ze tak wszystko wiesz wykladasz jakbys przy tym pracowal i nie lubisz swojego szefa bo podwyzki moze nie dal jak chcesz to sobie sam odpowidz na te pytania ty najmadrzejszy jestes i odp. znasz to co sie pytasz

   Usuń
  3. myślę, że pracownicy urzędu uwielbiają obecne wladze - spokój, brak nowych wyzwań to raj dla urzędnika

   Usuń
 11. kleska to jest twoje wyuczenie sie pisowni polaczku malusienki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mego wyuczenia to do pient niedorastasz

   Usuń
 12. pisze powoli bo tepy jestes naucz sie po polsku pisac bezmozgu jeden a nie jakies komentarze wypisywac nieuku

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie dzięki p. Raweckiej może chojna stanąć na nogi bo za kadencji p.Federoweicza to podupadla to miasteczko umiera młodzi uciekaja nie ma przyszłości w tej miejscowości naprawdę. Niech w końcu się zacznie coś dziać!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. A co zrobiła Pani Rawecka za swoich rządów? Praca była tylko dla swoich ziomali, zero inwestycji w szkołach, zero pozyskiwania środków z funduszy unijnych. Po za tym po paczcie co się dzieje w jednostkach zatrudniani są emeryci I to jest ok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba ci się ze złości wszystko płacze w gimnazjum chyba nie byłeś poczytaj kiedy do UE weszliśmy i kto finansowa wodociąg w krajniku

   Usuń
  2. polityka zatrudniania zarówno w powiecie, jak i w gminie jest bardzo podobna. W tym zakresie panowie F i K niewiele się różnią. Ale to przypadłość ogólnopolska.

   Usuń
  3. tak, tak, a kogo dam dali z powiatu do komunikacji w chojnie? rodzinę Konarskiego dali,

   Usuń
 15. W Moryniu nie ma na kogo glosowac !!!! MASAKRA !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to nie ma jest i to bardzo porządny kandydat pan Józef Piątek. Były dyrektor szkoły bardzo porządny człowiek polecam tego gościa !

   Usuń
  2. Mozesz se polecac !! ale nie mnie !!!

   Usuń
 16. Tym bardziej potrzebna jest pani Rawecka (doświadczony i sprawdzony samorządowiec), ponieważ trzeba dobrze wykorzystać ostatnią pulę środków unijnych, a obecna władza już udowodniła, że nie potrafi tego zrobić. Poza tym trzeba wyprowadzić Chojnę z tej zapaści finansowej, która zresztą pewnie się niedługo powiększy dzięki sprzedaży stulecia... To jest raczej pewne. I co, obecna władza będzie paliwo nalewać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na15 radnych 5 tylko głosowało przeciw tak drastycznym podatkom o 120 procent za budynek gospodarczy płacicie 4 zł za metr na zabitej wsi tak jak w centrum szczecina za garaż w kturym stoi merc a wy tam trzyma cie drewno żeby nibyło mokre myślcie ludzi o tym a nie o głupotach.

   Usuń
 17. Być może☺ale jakoś w powiecie im nie wychodzi pozyskiwanie środków jakoś nie widać aby coś się działo .Jedno wiem mieszkańcy wybiorą i trzeba to uszanować i tyle. ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało wiesz nie potknięcia się na Słowiańskiej lub łąkowej albo na boisku wZsp

   Usuń
  2. Pozyskiwanie środków zewnętrznych: między powiatem a gminą jest rzeczywiście przepaść. Gmina zmarnowała najlepsze lata z perspektywy budżetowej UE 2006-2013. Jestem pełen "podziwu' dla zatrudnionych w gminie fachowców-co można robić przez tyle czasu, żeby mieć tak mizerne efekty. Jeden z projektów, zlecany firmie zewnętrznej, nie przeszedł nawet etapu oceny formalnej - ale pewnie gmina zapłaciła za jego wykonanie. radny Skrzypczyk zwołał nawet komisje, aby ocenić proces pozyskiwania funduszy europejskich. Myślałem,że to żart, jakie kompetencje może mieć ten pan w tym obszarze? Ale tak to w Chojnie funkcjonuje.

   Usuń
 18. Rawecka i Babiarz poddawali się już ocenie wyborczej jako kandydaci na burmistrza i cieniutko to wyglądało. Dlaczego teraz miałoby być inaczej? W mojej ocenie nie chodzi nawet o kompetencje tylko o to, że ludzie ich nie wybiorą ponieważ nie są lubiani w społeczeństwie chojeńskim. Tak wiem -burmistrz nie jest od lubienia, ale dla wyborców "człowieczeństwo" kandydata jest ważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wolę brak sympatii niż pogrążanie miasta w długach i totalny chaos.

   Usuń
  2. obecny burmistrz wypadł świetnie - 60% poparcia. I co z tego? popełnić błąd , zdarza się, brnąć - głupota.

   Usuń
 19. Popieram w 100% a tym kandydatom tego brakuje. Każdy się chyba przekonał☺

  OdpowiedzUsuń
 20. Co Wy piszecie za bzdury, ja myślę że w Chojnie obecnej władzy trzeba podziękować, ponieważ swoimi rządami udowodnili, że nawet zastrzyk 22 milionów złotych nie spowodował rozwoju gminy Chojna, a większość radnych przegłosowała zaciągnięcie nowych kredytów.Natomiast jeżeli chodzi o powiat to uwaźam, że jest bardzo dobrze zarządzany, bez długów i kredytów i jest to zasługa zarówno Starosty Konarskiego jak i pani Raweckiej, dlatego na nich zagłosuje!

  OdpowiedzUsuń
 21. Ludzkiego i sympatycznego burmistrza mamy obecnie! I co z tego?! Jest marionetka tych cwaniaków wokół niego. Wymagający szef,burmistrz itp., zawsze będzie zły dla nieudaczników i leni. Kompetencje i zaangażowanie zawsze się obronią. Praca dla znajomych królika jest lepsza niż nieudolność krzywdząca całą gminę !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bycie miłym jest raczej mniej ważnym przymiotem niż umiejętność doboru ludzi, szczególnie na stanowisku kierowniczym. o dobrym carze i złych bojarach mówi się od 200 lat. edukacja obywatelska jeszcze potrwa. Rzut oka na kandydatów na burmistrza i radnych i widać, że bardzo wielu kompetentnych i odnoszących sukcesy zawodowe osób z gminy nie jest zainteresowanych taplaniem się w bagienku. To też rezultat obecnej sytuacji: miernoty aby obronić swoje stanowisko zrobią wiele.

   Usuń
 22. można się tu spinać, personalnie gloryfikować lub opluwać kandydatów a wybory i tak pokażą prawdę. jako mieszkaniec gminy oczekuję jednak kampanii opartej na argumentach a nie pomówieniach o łapówki, molestowanie, pedofilie i tak dalej. o ulotkach na grobach, płaceniu za głosy czy podobnych świństwach nie wspomnę.

  OdpowiedzUsuń
 23. Temat widac się rozwinął. Tak czy owak Nasze miasto zasługuje na zmiany także panie i panowie sugerujmy się własnymi wartościami i głosujmy mądrze a nie czy ktoś nas na kogoś namawia.

  OdpowiedzUsuń
 24. a kto zna tego kandydata na burmistrza Chojny Krzysztofa Zygmunt ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sorry, ktoś komu odpowiada pisowskie spojrzenie na świat nie może rządzić Chojną.

   Usuń
 25. Ja głosuje na Fedora, nie dlatego że go lubię tylko ze względu na brak ciekawej alternatywy. Szkoda, że nie wystartował ktoś z młodych i ambitnych nie próbujacych dzielić społeczeństwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Młodzi i ambitni, tak 4 lata temu byli nazywani radni, którzy w obecnej kadencji przyklepywali obecną katastrofalną sytuację finansową Chojny. Kryterium wieku, podobania się , dzielenia lub nie społeczeństwa, sens ma żaden. Miastu potrzebny jest kompetentny burmistrz i radni, którzy nie będą mu przeszkadzać. Dlatego oddam głos na nowe osoby - gorzej już było. Tylko zupełny ignorant (no może jeszcze ludzie zainteresowani materialnie) chciałby kontynuacji.

   Usuń
  2. rozumiem, że kandydujesz i jesteś debiutantem, ha,ha,ha

   Usuń
  3. niewiele rozumiesz, nie, nie kandyduję. Jeszcze ciągle zależy mi na moim mieście, nie cierpię głupoty i braku kompetencji u ludzi, którzy zarabiają ciężkie pieniądze za cos więcej niż piękne słówka. I tyle.

   Usuń
 26. Tak naprawdę to żadnej alternatywy już nie ma z tymi kandydatami na burmistrza ,ktoś kto żyje już parę lat w tej gminie i choć troszkę się jej losem interesował pamięta długie rządy ekipy Konarskiego i Raweckiej -wtedy oboje działali ale chyba dla siebie ! :), a ci co żyją krócej wiedzą jak rządzi obecna władza i też nie ma się czym pochwalić .Przy obecnym układzie władz jakie jest czyli Konarski w powiecie a Fedorowicz w Chojnie o żadnej współpracy NIE MA MOWY - po prostu polityka. Uważam iż słabym punktem naszej gminy jest administracja , na stołkach siedzą głównie ludzie po protekcji bez przygotowania na dane stanowisko ,bez ambicji zawodowych a najgorsze ,że niewiele się od nich wymaga i to bez konsekwencji .Więc przychodzą do pracy tylko po to by im pensje wypłacano. W prywatnej firmie za takie lenistwo i brak kompetencji wielu by straciło pracę lub wzięło się do roboty ! bo na rynku pracy są młodsi, ambitniejsi, kompetentni z zapałem do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 27. tak nie chce sie im pracowac tylko patrza sie w kalendarz kiedy jakie swieto jest w tygodniu bo dzien wolny jest a pensja i tak taka sama czy za 19 czy za 23 dni pracujacych a tu czlowiek co za wyplate wezmie za 19 dni jak ma stawke godzinowa a co do kandydatow to mamy jakich mamy to znaczy chetnych na to stanowisko i nie ma co ich obrazac bo nikt nikomu jaj nie zwiazal zeby i inni mogli se kandydowac moze w nastepnych wyborach bedziecie chetni powodzenia zycze i nie zazdroscie nikomu tego co wam nie mile

  OdpowiedzUsuń
 28. ten brak współpracy, to żadna polityka. To śmieszne ambicyjki kilku nieudaczników, którzy nic nie potrafią i podsycanie konfliktu stanowi dla nich istotę własnej obecności w samorządzie. Szkoda, że tak mało osób rozumie ten powtarzający się co 4 lata żenujący spektakl. A cała reszta: polityka zatrudnienia, a co za tym idzie brak umiejętności i działanie typu - jak najmniej zrobić, jak najmniej kłopotów, to pokłosie tej sytuacji. Wpisują się w to radni mający bardzo wysokie mniemanie o własnej wiedzy - jakie działania podjęli po wyroku w sprawie Krajnika. W normalnym mieście byłaby natychmiast sesja rady, burza mózgów. a u nas spokojnie - może coś się zmieni. Degrengolada.

  OdpowiedzUsuń
 29. Zgadzam się z wypowiedzią powyżej, rzeczywiście wybór trochę jak między dżuma a cholera. Ale żyję trochę w tej gminie ,właściwie całe życie, i pamiętam że za rządów Konarskiego i Raweckiej w UM zapanował względny porządek. Tj. skończyło się wychodzenie na zakupypopodczas pracy, spóźnienia itd.,Chojna była może biedna ale bez długów! Pewnie, że wyraziło kolesiostwo, dlatego zmieniliśmy ekipę na nową, ale z perspektywy czasu , uważam że kolesiów to jednak mniejsze zło !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. owszem, fachowość i odpowiedzialność, może bez polotu , ale była. Konarski funkcjonuje na innym poziomie, różnica między nim, a ekipą F, D, EDLT jest bardzo znacząca.

   Usuń
 30. Osobiscie Burmistszcza nielubie ale nieiest zly tylkoma zlych doradcuw

  OdpowiedzUsuń
 31. Burmiscz nieiest wcale taki zly tylko na zlych doradcuw

  OdpowiedzUsuń
 32. Boisko koło ZSP jest z własnych środków ponieważ nie ma tabliczki, dot. finansowania a ulice to finansowane z Urzędu Wojewódzkiego a dlaczego? to sam się domyśl, i to na tyle ich pozyskiwania środków sory winda na czasie dla Gimnazjum ale prawdopodobnie ktoś złożył wniosek, chyba , że to zrobił Powiat - choć wątpie bo to jednostka gminna - Prawda ?. Inicjatywa poprostu ma obawy, że nie będzie miała większości w radzie powiatu i dlatego startuje na Burmistrza Pani B.Rawecka i w rezultacie będzie tak jak 8 lat temu tylko będzie zamiana stanowisk- jak nie wyjdzie w powiecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tu masz racje z tym ze Konarski może nie czuje się pewnie w powiecie wiec próbują mieć coś w rezerwie ,czyli jak Raweckiej się powiedzie to tym razem ona da stołek Konarskiemu :) a wszystko będzie po staremu

   Usuń
  2. A kandydowanie Długoborskiego na burmistrza Gryfina jak opiszesz? :)
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Żeby coś zrobić ze środków własnych, trzeba je mieć. Chojna ma długi. i tyle.

   Usuń
 33. To fajnie,że się zgadzamy co do tej sprawy ☺Dobranoc wszystkim życzę☺

  OdpowiedzUsuń
 34. GŁOSUJEMY NA KOMISARZA

  OdpowiedzUsuń
 35. popieram, czytając listę kandydatów, mam zamiar zostać w domu

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza