Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary


Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary - tymi słowami dzieci z Gminnego Przedszkola w Widuchowej wraz ze swoją wychowawczynią rozpoczęły 27 listopada zabawę andrzejkową. 

Wystrój sali był bardzo uroczysty.Dzieci zostały wprowadzone w zabawę opowieścią o pewnej czarownicy, która napisała im list z wróżbami, a dotarł one do nich dzięki nietoperzom. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami, które prowadziła Pani Ania. 

Dzieci poznały najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci uważnie słuchały, co dana wróżba dla nich znaczy. Cienie woskowych figurek pobudziły fantazje i wyobraźnie przedszkolaków. Po radosnych zabawach każdy udał się na wspólny poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Zabawa przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Przedszkolaki z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach, oraz wróżbach andrzejkowych. Na zakończenie Andrzejek "Żabki" otrzymały „ordery uśmiechu”.

A.Sojka-Durejko
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza