Oświadczenie Roberta Kowalskiego


W związku z pojawiającymi się na mój temat nieprawdziwymi informacjami postanowiłem je zdementować.Nigdy nie mogłem nikomu obiecać stanowiska po ewentualnej wygranej, bo nie obiecuję „gruszek na wierzbie”. Cieszy mnie to, że są w naszej gminie wspaniali ludzie, którzy bezinteresownie mi pomagają , gdyż podobnie jak ja, chcą zmian na lepsze.

Nie ukrywałem, że jestem członkiem Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rowie.

Nie wstydzę się tego, że w tym roku akademickim ukończę studia inżynierskie na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa kierunek Rolnictwo (dociekliwi mogą to sprawdzić).

Uważam, że najważniejsze jest to, że ludzie chcą się kształcić i uzupełniają swoje wykształcenie, nieważne w jakim momencie swojego życia. Krytykując mnie za to krytykuje się wielu ludzi, którzy podobnie jak ja uzupełniają swoje wykształcenie. Czy jest w tym coś złego? Nieprawdą jest to, że gdybym objął stanowisko burmistrza to dokonałbym zwolnień pracowników. Moim celem jest budowanie a nie burzenie. Każdy kto pracuje i wykonuje swoje obowiązki rzetelnie nie straciłby pracy. Nie można nikogo zastraszać i takie metody są mi obce.

Jeśli zostanę burmistrzem to będziecie mogli ocenić moją pracę. Teraz wiele o mnie powiedziano, ale z przykrością stwierdzam, że są to tylko pomówienia i kłamstwa. Wielu już mnie oceniło nie znając mnie a jedynie na podstawie plotek i nieprawdy. Jest to przykre i krzywdzące. Ludzie mądrzy oceniają drugiego człowieka po czynach a nie po tym skąd pochodzi i jak wygląda.

Pragnę podziękować wszystkim życzliwym ludziom, którzy mnie wspierają i popierają moją kandydaturę na burmistrza.

Proszę abyście wzięli udział w wyborach 30 listopada.

Polecam swoją osobę i proszę o zaufanie.

Robert Kowalski
kandydat na burmistrza Gminy Trzcińsko Zdrój
KWW Ponad Podziałami

Materiał KWW Ponad Podziałami
Redakcja

138 Komentarze

 1. Gratuluję panie Robercie i popieram

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielki szacun Panie Robercie!!! Ma pan nasze głosy

  OdpowiedzUsuń
 3. Młodzież pana popiera. Ja też oddaję na pana głos.
  Pozdrawiam
  Mieszkaniec TZ

  OdpowiedzUsuń
 4. Przekazuję ten list żaby wszyscy wyborcy widzieli, że na tych formach to nie tylko "bicie piany " i oszczerstwa ale także ostrzeżenia przed ludźmi "chorymi na władzę"

  Grzegorz Woś
  Do moich przyjaciół i znajomych w gminie Trzcińsko - Zdrój:
  Każdego, kto za moją namową i ufając mojemu osądowi bądź pod wpływem współprowadzonej przeze mnie kampanii wyborczej zagłosował na kandydata na burmistrza, pana Roberta Kowalskiego w pierwszej turze wyborów, chciałbym bardzo przeprosić.
  Pomyliłem się.
  Od początku kampanii popierałem Roberta Kowalskiego. Człowieka skromnego, otwartego, spośród ludzi i dla ludzi.
  Wraz z panią Aleksandrą Osadców współprowadziłem jego kampanię wyborczą przed pierwszą turą wyborów. Z przekonania poparłem człowieka, który dawał nadzieję na pozytywne zmiany w naszej gminie.
  Niestety.
  Po wejściu do drugiej tury, w mojej ocenie, nastąpiła ogromna zmiana w zachowaniu pana Kowalskiego. Moim zdaniem stał się on osobą autokratyczną, zamkniętą na dialog, lekceważącą ludzi i ich zdanie oraz egocentryczną.
  Nie takiego człowieka popierałem jako kandydata na burmistrza.
  Nie identyfikuję się z jego zachowaniami, wypowiedziami czy działaniami po pierwszej turze wyborów.
  Proszę Was teraz, żebyście w drugiej turze zagłosowali zgodnie z własnymi przekonaniami, bez brania pod uwagę mojego, jak się okazało mylnego, osądu. Piszę to teraz po to, żebyście mogli sami i bez mojej podpowiedzi podjąć decyzję.
  Nie piszę tego po drugiej turze, ponieważ moja postawa nie zmieni się niezależnie od wyniku.
  Nie jestem anonimem z forów internetowych. Piszę to otwarcie, zgodnie ze swoimi przekonaniami.

  Teraz już chyba nie powinniście mieć problemów z wybraniem burmistrza!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale mi autorytet, jakby ktoś nie znał Wosia. Już się o tym napisaliście, zmieńcie płytę bo to nijak się ma do przekonania wielu setek osób, które nie wierzą w intrygę. Dosyć rządów obecnego, niech nie "dopracuje" brakujących dwóch latek do emeryturki burmistrzowskiej. Starczy już upajania społeczeństwa a w tym młodzieży, starczy skłócania ze sobą rodzin i działania przeciwko tym, którzy mają inne odmienne zdanie,
   starczy mszczenia i zastraszania, bo jak nie to pożałujesz. Dosyć i basta.

   Usuń
  2. Szanowni Państwo.
   Z przykrością chciałbym odnieść się do oświadczenia zamieszczonego przez pana Grzegorza Wosia, które w sposób jawnie krzywdzący i bynajmniej nie obiektywny uderza w moją osobę.
   Muszę przyznać, że nasza współpraca na początku układała się pomyślnie. Każdą kierowaną w moją stronę sugestię brałem pod uwagę będąc świadomym niedoskonałości każdego człowieka. Trzeba jednak zaznaczyć, że waga współorganizowania kampanii przez pana Grzegorza Wosia była dużo mniejsza niż przez niego przedstawiana.
   Od momentu zakończenia pierwszej tury wyborów spotykam się z coraz agresywniejszą kampanią przeciwko mojej osobie, tym bardziej ubolewam, że wybory samorządowe w naszej gminie mogły doprowadzić do rozwoju tak negatywnych emocji.

   Czytając oświadczenie pana Grzegorza liczyłem choćby na próbę przedstawienia czytającym powodów wystawienia takiej o mnie opinii. Nie udało się to.

   Prowadząc kampanię przed pierwszą turą, a także teraz, tuż przed turą drugą, nie oczekiwałem wspomnianej w poruszanym „oświadczeniu” identyfikacji ani z moimi zachowaniami, ani działaniami. Oczywistym jest, że moje zachowania i działania podejmowane są na moją odpowiedzialność i określają mnie samego.
   Podejrzewam, że to wspomniana „identyfikacja” jest powodem do umieszczenia takich słów. Posunęła się ona tak daleko, że Szanowny Pan Grzegorz Woś poczuwał się do obowiązku autoryzacji wszystkich słów, które zamierzałem wypowiedzieć, i działań, które zamierzałem podjąć.
   Nie mogłem pozwolić na takie traktowanie, więc udzieliłem Szanownemu Panu jednoznacznej i zarazem w pełni kulturalnie akceptowalnej dezaprobaty takim zachowaniom.

   Ponadto, z powodu współpracy z panem Wosiem, rodzi się we mnie mocne podejrzenie, że oświadczenie oraz gwałtowna, negatywna kampania tego Pana przeciwko mnie są wywołane moim oświadczeniem o wstrzymaniu się przez pewien czas w powołaniu zastępcy w razie ewentualnego wybrania mnie na burmistrza. Przypuszczam, że pan Grzegorz Woś żywił nadzieję objąć to stanowisko. Skutki urażenia czyjejś dumy mogą być, jak wszyscy widzimy, bardzo poważne.
   Jednocześnie informuję, że nie mam absolutnie żadnego prawa obiecywać jakichkolwiek stanowisk i nie robię tego, gdyż byłoby to absurdem.

   Głosowanie zgodnie ze swoimi przekonaniami oraz samodzielnie uważam za bezwarunkowy standard i oczywistość. Nawoływanie oraz proszenie o to ludzi uważam za krzywdzące, gdyż sugeruje jakoby wcześniej tego nie robili.
   Pokornie znoszę wszelkie ataki i zachowuję szacunek dla samego siebie.
   Piszę to otwarcie, zgodnie ze swoimi przekonaniami.
   Robert Kowalski

   Usuń
  3. Wklejasz to na każdym forum to już się robi nudne,wahałem się jeszcze na kogo zagłosować ale te wasze metody oczerniania rodem z lat osiemdziesiątych [a pamiętam je bardzo dobrze] zraziły mnie do Kitlasa i mam nadzieję że nie tylko mnie.Dlatego mój głos oddaję na Kowalskiego.

   Usuń
  4. jedni i drudzy rzucaja oszczerstwa. dlatego madry czlowiek nie powinien uzalezniac swojego glosu o komentarzy anonimow

   Usuń
  5. Dlaczego ten list został opublikowany niemalże w tym samym czasie na portalu p. Angowskiego i p. Wosia?
   Ktoś może mi wyjaśni?

   Usuń
  6. To proste p. Woś opublikował na swoim portalu list, a p. Angowski go przkopiował. Faktycznie zrobił to w tej samej chwili. A skąd wiedział, że ten będzie publikował? Tego można się tylko domyślać. Choć nie ukrywam, że interesujące.

   Usuń
 5. P Robercie trzymam kciuki ,ja i moja rodzina jestesmy za zmianami i niech sie pan nie przejmuje plotami TW z ekipa osiagneli co chcieli podzielili Trzcinsko na "naszych"i niedoukow ale "niedoukom" lezy na sercu dobro gminy a dla "naszych"liczy sie kasa .

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludziom nie chodzi o Pana wykształcenie a o ludzi z jakimi Pan współpracuje. Jakie były deklaracje Pana i P. Zgody przed pierwszą turą wyborów? Czy jest Pan człowiekiem samodzielnym, czy raczej z politycznego nadania? Widzę że popierają Pana PO, PSL, PIS ale czy popierają LUDZIE-MIESZKAŃCY naszej Gminy? W tym towarzystwie brakuje tylko O. Rydzyka. Publikacja P. Wosia i to że pańscy kandydaci do Rady Miejskiej którzy się do niej nie dostali, zdejmują plakaty wyborcze ze swoich płotów daje do myślenia. Fotoshopem nie da się wyretuszować pewnych spraw, może on jedynie poprawić wizerunek kandydata na banerze wyborczym…..

  OdpowiedzUsuń
 7. "...Fotoshopem nie da się wyretuszować pewnych spraw, może on jedynie poprawić wizerunek kandydata na banerze wyborczym….."
  a jak jeden kandydat fotoshotem sobie okulary wyretuszował to to było ok?

  OdpowiedzUsuń
 8. Postepowe Trzcinsko-Zdroj jest za panem.
  Glosuje na Kowalskiego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tutaj cytat z oświadczenia Kowalskiego :
  " Trzeba jednak zaznaczyć, że waga współorganizowania kampanii przez pana Grzegorza Wosia była dużo mniejsza niż przez niego przedstawiana."
  Normalnie chyba padnę ze śmiechu !!! jak można tak napisać o człowieku który tak się zaangażował w kampanię wyborczą !!! Człowieku on prowadził całą twoją kampanię na internecie , na FB prowadził waszą stronę gdzie walczył żebyście wygrali !!!
  Woś zobaczył układankę polityczną PO PSL i PIS i dlatego moim zdaniem się wycofał.
  Pana Kitlasa i Kowalskiego różni wiele ale najgorsze jest to że Kowalski bez mrugnięcia okiem potrafi zostawić swoich ludzi i jeszcze kłamać na ich temat jakoby żebrali u niego o stanowiska .
  Panie Kowalski wszyscy wiedzą komu obiecałeś pan to stanowisko.
  Pan Grzegorz Woś nie jest odosobniony w swoich negatywnych poglądach o panu i pana politycznym koleżką .
  Jak pan wytłumaczy odejście pani Osadców może ona chciała zostać sekretarzem gminy ? Przecież to stanowisko też jest już obiecane .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ale aleksandra ale ale ale ładna , taka taka taka skromna taka taka sexibomba - zanucił pod nosem pan zbyszek leszek

   Usuń
 10. Przecież wszyscy widzą dokładnie na FB że strona reklamująca Kowalskiego zniknęła .
  Jeszcze nigdy tak nie było że w bardzo ważnym momencie kampanii wyborczej ludzie odchodzą tu prostuję uciekają od swojego kandydata !

  OdpowiedzUsuń
 11. To jest właśnie cały sztab Kowalskiego taki jak on : "Ale ale aleksandra ale ale ale ładna , taka taka taka skromna taka taka sexibomba - zanucił pod nosem pan zbyszek leszek ".

  Jeżeli spróbujecie się przeciwstawić i powiedzieć własne zdanie ten człowiek Wam nie odpuści sami widzicie.

  OdpowiedzUsuń
 12. No ale przecież pan Kowalski obiecał pracę dla młodych ? Boże czy to już nie jest aktualne ? Nie wiem co mam teraz zrobić ? Chyba nie pójdę do radnego od Kowalskiego pana Witolda Kordasa rolnika z kilkudziesięcioma hektarami pola i poproszę go żeby zrezygnował z dodatkowej pracy w Gimnazjum w Góralicach jako konserwator . Może pan Kowalski poprosi swojego radnego żeby zostawił tą pracę i oddał też dietę radnego dla biednych dzieci które tak broni pan Sidorczuk ?
  Jak można wszędzie krzyczeć że się pozwalnia emerytów i rencistów jak się otacza ludźmi którzy właśnie zajmują miejsca pracy ?
  Niech ktoś,ktokolwiek, zapyta się pana Kordasa o program wyborczy sztabu Kowalskiego,będzie bardzo rozczarowany, chyba,że go przeczytał od ostatniej publikacji .
  Od Kowalskiego właśnie odchodzą ludzie inteligentni tacy jak Woś czy Osadców a zostają rolnicy bo im naobiecywał cholera wie co .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zapytahciesie o program wtborczy wieliletniego radnego Iwanskiegi albo Sliwinskiego,oni nie maja pojecia nad cztm glosowali bo sa tylko maszynkami do glosowania

   Usuń
 13. Masz odrobine rozsądku zdrowego,
  Glosuj na Roberta Kowalskiego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Super! Zostały już wam tylko slogany i krótkie wierszyki, to jest elektorat Kowalskiego .
  Zobaczycie jak was odepchnie po wyborach to zostanie wam tylko ten wierszyk :
  Już nie kocham Kowalskiego
  co doprowadził do ruiny ludzi z miasta mego
  Już zostały mi tylko puste kieszenie
  bo wczoraj z jego sztabem miałem widzenie
  Dookoła za moją kasę same banery
  A Kowalski wyzywa mnie od sknery
  Już Provident puka do drzwi moich
  A nie !To Kowalski za nimi stoi !
  Krzyczę zostaw nie mam już na kolejną kampanię kasy
  On na to :bo przyjdą po ciebie z PO i PSL Grubasy !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Zostały już wam tylko slogany i krótkie wierszyki, to jest elektorat Kitlasa .
   Zobaczycie jak was odepchnie po wyborach to zostanie wam tylko ten wierszyk :
   Już nie kocham Kitlasa
   co doprowadził do ruiny ludzi z miasta i gminy całej
   Już zostały mi tylko puste kieszenie
   bo wczoraj z jego sztabem miałem widzenie
   Dookoła za moją kasę same banery
   A Kitlas wyzywa mnie od sknery
   Już Provident puka do drzwi moich
   A nie !To Kitlas za nimi stoi !
   Krzyczę zostaw nie mam już na kolejną kampanię kasy
   On na to :bo przyjdą po ciebie z SB i inni tajniacy !

   Usuń
  2. Pięknie ale niestety nawet przepisać nie potrafisz.Rymy ci pouciekały .Nawet plagiatu nie potrafisz zrobić .No ale gratuluję odwagi . A teraz już idź spać może ci się przyśni twój kowaluncio na troniku :)

   Usuń
 15. Drogi Gminny wieszczu!
  Zanim sklecisz kolejny denny wierszyk o Panu Kowalskim daj mu najpierw się wykazać. Provident może do Ciebie zapukać nawet i za Kitlasa. A poza tym dlaczego tak Pana Kitlasa bronicie? Co Wam naobiecywał, gruszki na wierzbie? Według mnie metody Pana Kitlasa są wyrachowane i denne. Po trupach do celu taką ma metodę. Po co Pan Kitlas chce trzymać pieczę nad miastem jeszcze tylko przez 2 lata? Bo emerytura nauczyciela jest dla niego za mała? Pamiętajmy tylko, że my młodzi też pracujemy na emerytów.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. popieram także Według mnie metody Pana Kitlasa są wyrachowane i denne. PANIE ROBERCIE MA PAN MÓJ GŁOS!!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. Drogi przedmówco, nie wymagaj od gminnego wieszcza polotu. Ktoś kto doskonale opanował tylko umiejętność spiskowania, oczerniania, a jedyne co widzi, to własne korzyści jakie będzie miał ze sprawowania obecnej władzy, nie jest w stanie sklecić nic na poziomie. Na szczęście nikt ze zwolenników Kowalskiego nie ma tego ciśnienia i nie musi na siłę udowadniać, że kontrkandydat Kowaskiego jest taki czy siaki. Każdy wie z kim ma do czynienia, a jak można wyczytać z tych wypowiedzi grupa popierająca p. Kitlasa już nie wie jak jeszcze dokopać Kowalskiemu. Skąd tyle nienawiści i złości? Przykre to wszystko, tym bardziej, że nasza gmina jest mała i powinno być bardziej przyjaźnie niż nie. Bardzo źle się z tym czuję, że obecny burmistrz daje przyzwolenie na tego typu atak na jego kontrkandydata. To nie jest ani uczciwe, ani kulturalne, ani też chlubne. Strasznie się będziecie musieli tego wstydzić, a co drugi będzie starał się udawać przyjaciela w przyszłości. Znam tożsamość niektórych współrozmówców, bo zbyt głośno o tym mówicie co robicie na tej stronie. Może już wystarczy?

   Usuń
 16. Ale Pan Kitlas chce ostatnią kadencję :) Już na pewno ostatnią :) Lud się nie zgodzi? Niech ma emeryturkę w granicach godnych życia króla? My będziemy pracować za 1500 zł brutto, ale Nasz Pan niech ma dziesięć razy tyle i spokojnie wiedzie swój los. Skaczą na Kowalskiego, a nie widzą taktyki obecnej władzy. Jeśli ktoś z tej dwójki ktoś się będzie liczył z CZŁOWIEKIEM, to tylko PAN KOWALSKI. Kieruję do Pana ogromne wyrazy szacunku, bo nie jest Pan hipokrytą i nie obiecuje ludziom przedsięwzięć niemożliwych do realizacji. Tym bardziej Pana szanuję, bo nie udaje Pan kogoś kim nie jest i mówi otwarcie jaka jest Pana ścieżka zawodowa. Daje Pan przykład swoim postępowaniem, że każdą pracę należy szanować i dobrze wykonywać. Popytałam ludzi, którzy Pana znają i słyszałam same superlatywy. Zarówno w pracy w Spółdzielni w Rowie jak i w Góralicach. Góraliczanie są bardzo zadowoleni z Pana działalności jako Sołtysa. Jak mówią jest Pan Sołtysem przede wszystkim dla ludzi. Mam nadzieję, że kiedy Pan zostanie Burmistrzem, bo szczerze w to wierzę, to będzie dokładnie tak samo. Ja w przeciwieństwie do zwolenników p. Kitlasa nie mówię. Głosuj na Kowalskiego! Wyrażam swoje spostrzeżenia i trzymam za Pana kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jestem mlody i ani ja nai moi znajomi nie jestesmy za kowalskim

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram powyższy post. Czy nie daje wam to do myślenia że większość młodych ludzi skupiło się wokół Zgody i Kowalskiego a odsuneli się od Szotta i Kitlasa? Czy to nie daje do myślenia że to przecież młodzi wybrali Kitlasa na pierwszą kadencje a teraz się od niego odsuneli. Te miasto umiera i po następnej kadencji w takim stylu zostaną tu tylko emeryci!

   Usuń
  2. Młody który ma czterdziestkę na karku.

   Usuń
  3. Ten "Młody" popierający p. Kitlasa ma akurat ponad czterdziestkę. No tak, pojęcie młodości jest względne :) Zamiast w tym wieku dawać dobry przykład młodym - w tym swoim dzieciom - to drugi tydzień obrzuca błotem.

   Usuń
  4. mam lat 21

   Usuń
  5. Równie dobrze możesz powiedzieć, że masz 5 :)

   Usuń
 18. Wioś się wycofał bo nie dostał żadnego stanowiska i jak małe dziecko obraził się i teraz szkaluje Kowalskiego. To nie odpowiedzialne. Ciekawe co będzie z Pawłem D gdy mściwy Król zostanie na swoim stanowisku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P. Paweł w przeciwieństwie do p. Grzegorza jest lojalny, a to wielka cnota. Do tego jest inteligentny, spełniony, ma pasje i nie ma kompleksów. Zastanawiam się kogo jeszcze tu omówicie? Niby zwolennik Pana Kowalskiego to pisze? Nie wiecie kogo by tu jeszcze przerobić do sztabu p. Kitlasa. Znasz powiedzenie "Jaką bronią wojujesz od takiej zginiesz". Sam wpadniesz w swoje zasadzki. Nie pogrążaj się do końca! Zrób sobie test iq. Ta przewidywalność jest banalna. Nie trzeba być psychologiem, żeby się zorientować, że ktoś kręci. Jak dla mnie słabe :)

   Usuń
  2. No proszę sam przyznajesz, że Twój król jednak jest mściwy:) Nie wiem kogo bardziej pogrążasz, siebie czy p. Kitlasa, którego tak prężnie rezprezentujesz? Chyba ci uszy nakręci za całe niepowodzenie. Co byś nie zrobił, jest źle. A może by zastanowić się nad sobą i swoim sposobem życia... Nie jesteś dla mnie anonimowy Sebo.

   Usuń
  3. Ciekawe co Wosiowi obiecał Kitlas jaką posadkę, paru emerytów jest do zwolnienia.

   Usuń
 19. Ja i moja cała rodzina oddaje na Pana głos .NIC I NIKT TEGO NIE ZMIENI . POWODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO FINAŁU PANIE ROBERCIE ! trzymamy kciuki mocnooooooo!

  OdpowiedzUsuń
 20. Kochani mieszkańcy Trzcińska Zdroju....oddajcie głos na Roberta Kowalskiego w wyborach na burmistrza miasta.....Nie sugerujcie się beznadziejnymi wpisami i posunięciami przeciwników tylko WŁASNYM MĄDRYM SERCEM I ROZUMEM.

  OdpowiedzUsuń
 21. Chcecie cwaniaków z PO I PSL którzy zza pleców Kowalskiego będą niszczyć ta gminę to głosujcie sobie na tego gościa. Będziemy mieli wtedy to co jest w stolicy, cały syf polityczny. Zresztą Kowalski też jest z PO. Chcecie rozdawanie naszych pieniędzy na popieranie kampanii wyborczych dla tych partii? Chcecie otwartych walk politycznych w naszej gminie? To sobie głosujcie na Kowalskiego. Ja i moja cała rodzina i wszyscy moi znajomi głosujemy na Pana Kitlasa bo nie chcemy tych grubasow co będą wyjadac z naszych talerzy co się da. Nawet nie wiecie co znaczy polityczna gmina. Zero równości dla danych miejscowości, te będą miały więcej skąd więcej spaślaków z legitymacjami partyjnymi. Będzie syf i haos, tego chcecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tobą.

   Usuń
  2. Syf to dopiero będzie jak dalej Pan Kitlas będzie Królem. Niech sobie już będzie emerytowanym królem. Syfu nie będzie bo będzie w końcu tak jak być powinno.

   Usuń
 22. Jestem za Kowalskim, wszyscy moi bliscy i zanajomi też. Trzymam kciuki !

  OdpowiedzUsuń
 23. Kochani mieszkańcy Gminy Trzcińsko-Zdrój oddajcie swój głos na kowalskiego w wyborach 30.11
  Wtedy dopiero zobaczycie i przekonacie się w jak ciemnej dupie jesteście.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja jestem za Kitlasem i widzę jak wielu ludzi co głosowało za Zgodą idzie za Kitlasem bo nie chcą u nas Marszałkowskiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę że jesteś marzycielem, nikt rozsądny nie zagłosuje na Kitlasa bo on nie ma znajomości tam gdzie dzielą środami unijnymi czyli w Urzędzie Marszałkowskim. Ciekawe jak doprowadzi do rozwoju gospodarczego naszej gminy, przez 8 lat nie miał na to pomysłu. Jego kampania nie jest programowa tylko paszkwilowa.

   Usuń
  2. Za to Kowalskiego kampania nie jest w cale paszkwilowa. Hahaha... A kto przed pierwszą tura wyborów pisał i roznosił paszkwile na Kitlasa?? A kto rozwiewał plotki i kłamstwa na temat obecnego burmistrza? No kto?? Czy nie sam Pan Kowalski?!

   Usuń
 25. Tylko Kowalski gwarantuje prawidłowy rozwój gminy. Nauczyciele w końcu odsunięci będą od koryta. Nauczyciele to lenie mało kreatywni, potrafiący jedynie być pasożytami społecznymi.
  Panie Kowalski cala gmina jest za panem oprócz paru, którzy martwią się o cieple posadki.
  Glos na KOWALSKIEGO!

  OdpowiedzUsuń
 26. Jesteś w tym samym miejscu co twój kandydat czyli daleko od prawdy. Nie wiem ile wynosi twój iloraz inteligencji ale popatrz na tą liczbę i wbij sobie do głowy że ten twój kandydat przez sto lat tyle kasy nie zdobędzie dla naszej gminy :12157239

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O czym bredzisz? Jak to się ma dla mieszkancow miasteczka? Czy nie widzisz, ze twoja wyplata jest z pieniędzy kobiet, które podcierają niemieckie dupy? Powachaj je jak w piątek będziesz bral zlodziejska wyplate. To sa twoje cyfry i twój iloczyn inteligencji. Z przodu postaw zer i zrob przecinek.

   Usuń
  2. Widzę TĘ liczbę :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) I kto tu wspomina o ilorazie inteligencji :)))))))))))
   Za to twój kandydat zdobędzie wiele, dla siebie a nie dla gminy. Nie wątpię, że ty też coś z tego masz i to całkiem sporo.

   Usuń
  3. No widzisz gdzie jest twoje miejsce ? W szkolnej ławce Szkoły Podstawowej gdyż już tam dzieci wiedzą ,że inteligencji to jest ILORAZ nie ILOCZYN .
   Panie Kowalski czyżby na ZUT nie uczyli takich oczywistych oczywistości .Weź pan się za tych swoich pismaków i troszeczkę ich podszkol.

   Usuń
  4. Ale ci roznica uderzyla do glowy, mądralo. czego uczysz? wuefu?

   Usuń
  5. Jesteś w tym samym miejscu co twój kandydat czyli daleko od prawdy. Nie wiem ile wynosi twój iloraz inteligencji ale popatrz na tą liczbę i wbij sobie do głowy że ten twój kandydat przez sto lat tyle kasy nie zdobędzie dla naszej gminy :12157239

   odp.

   Widzę TĘ liczbę :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) I kto tu wspomina o ilorazie inteligencji :)))))))))))Za to twój kandydat zdobędzie wiele, dla siebie a nie dla gminy. Nie wątpię, że ty też coś z tego masz i to całkiem sporo.

   Drogi rozmówco, specjalnie dla ciebie przekopiowane, żebyś się całkiem nie pogubił. Choś inteligencją nie grzeszysz, przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. Mam nadzieję, że tym razem odniesiesz sukces i zdołasz zrozumieć. Ironię też (w ramach ścisłości - uderzającą w ciebie). Wszystko jasno i wyraźnie :) Życzę dobrej nocy i odpoczynku po tych intelektualnych wysiłakch, które pewnie wiele muszą cię kosztować.

   Usuń
  6. WUML-em zajechalo.

   Usuń
 27. Hahaha, pewnie teraz cały sztab kowalskiego siedzi i na palcach liczy co trzy cyfry bo nie widzieli takiej liczby. Spokojnie panowie i panie to faktycznie może przytłoczyć

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja też jestem za Kowalskim bo on jest rolnikiem i nam rolnikom zawsze pomoże. Obiecał nam obniżenie podatków a nawet nie będę musiał ich płacić.

  OdpowiedzUsuń
 29. No większych głupot juz nie słyszałem, jak on wam może obniżyć podatki czy jest znieść? Przecież gmina utrzymuje się min z podatków. Juz widzę jak to wszystko walnie na łeb na szyję jak gość bez podstawowej wiedzy ekonomicznej sterowany zza pleców kolegami z PO i PSL zacznie spełniać obietnice dane dla rolników

  OdpowiedzUsuń
 30. Uważam, że Kowalski stawia na dobrych nauczycieli i nie pozwoli, żeby osoby niekompetentne uczyły nasze dzieci. A pracę nauczyciela z pewnością ceni, bo jego żona jest nauczycielem, więc wie ile nauczyciel pracuje i to wcale nie jest 18 godz. w tygodniu. Mam osobistą nadzieję, że jeśli zostanie burmistrzem, to na tych leniwych zwróci uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już dobrze wie P. Kowalski jak uszczęśliwić żonę i jakie stanowisko obejmie w Trzcińskiej podstawówce z nie małą wypłatą, a po pierwszej turze i po owych odejściach popierających P Kowalskiego ta sama żona powiedziała do koleżanki, że znów " będzie trzeba wrócić do rzeczywistości " i już te słowa mówią wiele, a to tylko jeden z przykładów wymiany stanowiska. chyba nie liczni wiedzą, że nie będzie zastępcy. czy ktoś pomyślał o tym jak mieliśmy już burmistrza z Góralic P. Kwietnia? jak wtedy były wymieniane stanowiska, jak nasze lokalne społeczeństwo było zastraszone, wielu nie mogło głośno powiedzieć własnego zdania, jak wiele dróg na pola się polepszyły w tamtym okresie. myślę że lepszy stary wróg, który ma już pozaczynane inwestycje i poukładane kolejne, młodzi rwą się do parku na łamanie kości, niby obiecanego przez P. Kitlasa ale nie wiedzą że on postanie nie w przyszłym roku ale na pewno w kadencji 4 letniej, gdyż jest ujęty w planach zagospodarowania części parku Jordanowskiego, nieliczni wiedzą jak zmieni się nasza gmina za kolejne 8 lat, gdyż nie jest możliwością ze skromnego budżetu zrobić wszystkiego w jeden rok, P. Czesyk wiele razy naciskał na niektóre zmiany, ale sam nie przyłoży się i nie napisze projektu nad którym można było by jeszcze popracować i coś może udoskonalić. myślę że naszej gminie brakuje tylko jednego spotkań z mieszkańcami i przedyskutowania niektórych planów i propozycji, a wiem z doświadczenia nie małego i nie interesującego się polityką, że jeśli chodzi o gminę to P. Kitlas potrafi wysłuchać i potrafi zmienić swoją wizje projektu jeśli innych mieszkańców wizja jest nie tyle lepsza co może odpowiedniejsza na nasze warunki.

   Usuń
  2. Obiecanki... Haha
   Pan Kowalski jest za młodymi i na pewno będzie brał pod uwagę ich zdanie. A co do tych bredni które wypisujesz najlepiej przeczytaj rozmowę bądź odsłuchaj ja ze zrozumieniem bo może nie rozumiesz kontekstu? Pozdrawiam

   Usuń
 31. Nie będzie musiał bo jego żona będzie zwracała baczną uwagę. Widzę że kowalski stawia na dobrych we wszystkich dziedzinach. Ciekawe więc dlaczego postawił na Kordasa? Dlatego, że jest najlepszym konserwatorem w Polsce czy też dlatego że ma największą rodzinę w Góralicach? Właśnie ci najlepsi od niego odeszli a teraz się ich szykanuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to wy ich szykanujecie. Są dla was tylko narzędziem. Nauczcie się najpierw szacunku do drugiego człowieka.

   Usuń
 32. I woda będzie za darmo i ścieki będą za darmo, śmieci będą za darmo, rolnicy bez podatków....
  Wszystko będziecie mieli za darmo, praca będzie dla każdego, młodzi wrócą do TZ z zagranicy, fabryki zostaną zbudowane,
  Kowalski da takie płace jak np. niemcy czy UK.

  Tylko ciekawe za co gmina będzie się utrzymywała i jak będzie funkcjonowała ..

  SRANIE w banie.

  Głosuje na KITLASA .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W P;lsce jest 600 gnin 5-tysiecznych. Maja być wcielone do większych. Nie trzeba będzie utrzymywać darmozjadow.

   Usuń
 33. Nauczyciele do szkol a nie do rządzenia. Pchaja się wszędzie. Nieudacznicy. Hipolit tez pouczal. A później sprzedawal kumpli. Jakie wysokie morale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej niech rządzi nauczyciel co ma poukładane w głowie niż rolnik który tą gminę doprowadzi do bankructwa w jeden rok . Ludzie nie może tak być że wszystko się wszystkim obniży czy zniesie .Na zasadach podatkowych opiera się nasz system . Poza tym Kowalski przywiózł do nas cwaniaków z PO i PSL a ci jak poczuli nowe tereny do zagarnięcia to już nie odpuszczą !.

   Usuń
  2. Rolnik niech lepiej się zajmie pole i innymi rzeczami.

   Usuń
  3. Na początku był Łodziewski i Zgoda i jak zawsze Sidorczuk .Ci pierwsi dostali łupnia od Kitlasa że aż szok.
   Po jego pierwszej kadencji oberwali jeszcze mocniej jak chcieli powrócić do władzy w drugiej. Teraz aby Kitlas nie zniszczył ich ponownie znaleźli sobie sołtysa którego lubi lokalne społeczeństwo i myśleli ,że na jego plecach zbudują wygraną. Jednak zonk !!! Ten sam cichutki sołtys już od 2010 roku myślał jak dorwać się do stołka burmistrza i zapisał się do partii /czytaj PO / udzielał się w środowisku rolniczym ,zrobił wieczorową maturę i poszedł na studia .Ledwo co wygrał w pierwszej turze ze Zgodą i niestety chęć władzy go poniosła tak mocno że zapomniał o pakcie który podpisał . Zaprosił do Rosnowa swoich koleżków z partii ,obstawił się PSL i pokazał różki Zgodzie .Zgoda zaś ,żeby nie było siary oficjalnie poparł Kowalskiego co uczynił też Łodziewski wiedząc i tak że nie spije śmietanki . Do tej całej grupy czując zapach władzy przyłączył się znany w gminie Mieszkowice emeryt pan Lejman . Niestety grupa straconych zaczęła się powiększać. Obudziła się z letargu była dyrektor Domu Dziecka w Trzcińsku Zdroju pani B. ze Stołecznej do której dołączyła pani W.ze Stołecznej była pracownica UM w Tz .Ale ,żeby było lepiej zapach świeżutkiej ziemi poczuli znani obszarowcy min. pan K. Piaseczna . Wyczuł też możliwość powrotu do pobierania kasy za nieróbstwo były Komendant Straży Miejskiej .Można byłoby tak ich wymieniać i wymieniać .
   Teraz widzicie ile osób pracuje nad tym ,żeby wsadzić na stołek burmistrza pana Kowalskiego i żeby dokonać rozbioru naszej gminy .
   Ale to wszystko nic z tym co zrobią z nami koledzy pana Kowalskiego z PO i PSL ,będziemy jeszcze płakać że się na to wszystko godzimy .

   Usuń
  4. Dlaczego ani słowa na temat tego, ile osób pracuje, żeby obecna władza utrzymała stołek, bo i oni je utrzymają :) Stronnicze i mało przekonujące. Stawiam na Kowalskiego!!!!!

   Usuń
 34. Ludzie przestańcie już jeden na drugiego to już mała przesada popatrzcie na siebie jeszcze w TZ tak nie było że ludzie boją się odzywać do siebie bo jak ten zostanie to będzie tak a jak ten to tak ten oberwie ten straci pracę Popatrzcie na to tak każdy z nas ucieka za pieniędzmi więc tego nie zmienimy tak jak to były obietnice PO że zapewnimy młodym pracę "wracajcie" i co dalej nie ma i nie będzie niestety. Moim zdaniem wyliczmy co zostało zrobione dla gminy i że w końcu nasza gmina zaczeła jakoś wyglądać pozytywnie p. Kowalski proszę się nie obrażić ale wybieram p. Kitlas bo bzdur nie pierdzieli. Głos na p Kitlasa

  OdpowiedzUsuń
 35. Skoro Kitlas tak dużo kasy pozyskał dla gminy to skąd wziął się taki duży dług 7 000000zł

  OdpowiedzUsuń
 36. Widzę że bardzo zazdrościcie, że Kowalski ma znajomości. Pan Kitlas jak robi dni miasta to nie ma nawet kogo przywitać, a na katering zaprasza pracowników, ponieważ nikt ważny nie szanuje naszego burmistrza i nie przyjeżdża do nas. Nie ma żadnych relacji z wójtami i burmistrzami z naszej gminy, wymiana doświadczenia byłaby chyba wskazana przecież sam ma niewielka wiedzę o samorządzie. Wszyscy wiedzą, że Szott prowadził mu wszystko bo Kitlas był zawsze w delegacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znajoma sekretarka opowiedziała mi jak jeden z trzcinskich burmistrzow podsunal jej do podstemplowania czysta delegacje. Afera madrycka tez jest w Trzcinsku-Zdroju do zbadania.

   Usuń
  2. Pan Zgoda często tak robił jadąc po ziemie do folii

   Usuń
 37. Pewnie że jak Kowalski zrobi Dni Trzcińska Zdroju to będzie hucznie !.
  Ale miesiąc później komornik zaklei drzwi od urzędu i zamknie konto gminy !
  Poza tym Pan Kitlas nie musi całować tyłków nikomu,żeby pozyskać pieniądze dla Gminy. Nie musi klęczeć przed żadnym partyjnym cwaniakiem z PO czy PSL. , którzy nigdy nie dają tak od siebie.Oni się za chwilę upomną po swoje razy 100 !!!
  Załatwia dla nas potężną kasę bez lizania dupy.
  Zapoznajcie się najpierw ile pieniędzy Pan Kitlas pozyskał z Unii Europejskiej a potem ściemniajcie!
  Fajnie,że dług gminy przez tydzień wg.waszej średniowiecznej wiedzy wzrósł z 5 mln do 7 mln. Skąd wy bierzecie te liczby ?

  OdpowiedzUsuń
 38. Ten dług to są fakty proszę porozmawiać ze skarbnikiem to nie jest tajemnica.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawiałem ze skarbnikiem i to co pan pisze to nie fakty tylko KŁAMSTWO !!!!!!!
   Dług wynosi 5,5 mln złotych.
   Niech jeszcze pan sobie wbije do głowy że Burmistrz Kitlas właśnie spłacił dług zaciągnięty na budowę hali sportowej który pozostawili mu poprzednicy min. Pan Zgoda .

   Usuń
  2. Dług zaciągnięty na halę wynosił 1 000000 ale jak Łodziewski odchodził z urzędu na koncie zostawił 800 000 tylko że Pan Kitlas to roztrwonił a jeżeli on odejdzie w poniedziałek zostawi puste konto.

   Usuń
  3. Ni miał Pan chyba daleko do skarbnika.

   Usuń
 39. Dla mnie to jest proste .jeżeli pozyskał ponad 12 mln złotych to przecież wiemy że środki unijne mają to do siebie żi idą w parze z naszym wkładem .Ale jeżeli ktoś nigdy ich nie pozyskiwał to nie może o tym wiedzieć .Fakt są i takie że nie trzeba mieć swoich środków żeby uruchomić te unijne.

  OdpowiedzUsuń
 40. Ten cały Rzepa co go tu Kowalski przywiózł żeby nas omamić albo dopiero zaczął swoją karierę polityczną, albo nie wie co mówi, albo ma amnezję .
  Skąd niby zostały pozyskane środki na budowę dwóch ORLIKÓW W TRZCIŃSKO ZDROJU I GÓRALICACH ?
  Z funduszu sołeckiego pana Kowalskiego czy z prywatnych kieszeni jego wyborców ?
  Nie , pozyskał je Pan Kitlas właśnie z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie gdzie ten pan Rzepa zasiada i chyba tylko zasiada .
  Dość tych oszczerstw w stosunku do Pana Kitlasa .
  Ten człowiek niesplamiony znaczkiem PO czy PSL oraz PIS uzyskał dla nas środki z szeroko pojętych programów dotowanych przez Unię w wysokości dużo ponad 12 MILIONÓW ZŁOTYCH !!!

  Panie Kowalski niech pan po przeczytaniu tego postu jeszcze potrenuje i poduczy się jak zarządzać gminą będąc wzorowym sołtysem to może za 4 lata zmienię swoje zdanie i zagłosuję na pana.
  Teraz naprawdę nie ma innej alternatywy tylko Pan Zbigniew Kitlas .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli każdy obywatel ma dlug w wysokości 1 000 zl. Skoro dostal 12 mil. to skad dlug gminy 5,5 mil.?
   Jakos mi to wszystko nie pasuje. Za ile w zeszłym roku sprzedano gminne nieruchomości?
   Panie Kowalski, rzadz pan.

   Usuń
  2. Nic dodać nic ująć, rozumowanie proste jak cep hehe .

   Usuń
 41. W ratuszu już się komputery grzeją ,do roboty a nie pisać tutaj paszkwile.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj dzielny sztab Kowalskiego siedział i czekał na pojawienie się artykułu aby wcisnąć ENTER i wysłać gotowca, a tu jak się nie obrócisz d... z tyłu. Argumenty popierających Kitlasa biją was na głowę!

   Usuń
  2. To tylko slogany,zawsze głosowałem za Kitlasem ale sprawa z Hipolitem rozjaśniła mi umysł i myślę że nie tylko mi, kto tak naprawdę nami rządzi wstyd na całą Polskę,

   Usuń
  3. w urzedzie komputery sie nie grzeja, bo Panie emerytki jak je nazywacie, nie sa zwolenniczkami Pana Kitlasa. Biednej narzekają,że jak byl wczesniejszy burmistrz to mialy mniej pracy, a teraz musza duzo robic. Dlatego nie glosuja na p. Kitlasa.
   Wstyd drogie Panie. Jakby Pan Kitlas byl taki wredny jak mowicie, to juz dawno zwolnil by pracwnikow ktorych zatrudnil Pna Zgoda i Łodziewski. A nie zrobil tego. PUNKT DLA NIEGO

   Usuń
  4. Chyba zapomniałeś że Kitlas swoje urzędowanie rozpoczął od zwalniania ludzi.

   Usuń
 42. Ale Hipolit już nie rządzi, nie wróci do UM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co ty? A może jednak. Przemyśl to jeszcze. Sebo, gdybyś ty miał na to wpływ tworzylibyście dobry duet :)
   Równie dobry jak ponad pół roku temu, tylko nieco w innym składzie. Nie musicie się już dłużej tłumaczyć z tym Hipolitem. Wszystko jasne :)

   Usuń
 43. Nie rządzi w UM ale siedzi tu i komentarze pisze uchol jeb.... a wy w tej gminie nie pisać tylko pracować za to wam płacą !

  OdpowiedzUsuń
 44. Dzisiaj dostałem list zaproszeniem na wybory od p. Kowalskiego jak zobaczyłem ten list to bardzo mało było w nim napisane szkoda papieru. Jestem za p. Zbigniewem Kitlasem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo słaba motywacja.

   Usuń
  2. Mnie też nie przekonuje, bo rządy p. Kitlasa mi zbrzydły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   I nie tylko mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 45. albo wyjaśnianie tragiczne wykonanie remontów swietlic i innych obiektów których pracę nadzorowała Gmina kto odbierał te fuszerki ???

  OdpowiedzUsuń
 46. Masz rację On pocztówki Ci wyśle haha :-)

  OdpowiedzUsuń
 47. A czy może ktoś ma informację ile Kitlas wydaje rocznie na delegacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. około 35 tys. ciekawe jak to się klaruje w innych gminach?

   Usuń
 48. A czy ktoś ma informacje ile pan Kowalski przytulił pieniędzy jako sołtys i radny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tyle samo co Iwanski,boprowizje za podatki sa takie same

   Usuń
 49. No ja wiem ile pan Kowalski zarobił jako SOŁTYS z tytułu malutkich prowizji tylko w 2013 roku i jest to malutka kwota:
  17 288 zł plus maluteńka kwota diety radnego i sołtysa w wysokości 7395 zł. łącznie 24683 zł.
  Ale przecież to są funkcje społeczne szczególnie na sołtysa hehe .
  Niezłe prowizje w tych Góralicach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to pan zbyszek leszek startuje - po pierwsze nie dla sławy , po drugie nie dla pieniędzy...

   Usuń
  2. Ta kwota, którą tu podajesz nie robi jakiegoś wow :) Przelicz dochody obecnego burmistrza, to dopiero będzie szok. Nie zapomnij dodać delegacji. Trochę się nazbierało. Uważaj, bo możesz mu pozazdrościć.

   Usuń
  3. Wykonuje dobrą robotę w sołectwie, ludzie to doceniają i płacą mu podatek. Prowizje sołtysi mają od podatku, który jest im wpłacany, dlatego wysokość podatku świadczy o tym czy mieszkańcom podoba sie to co robi sołtys. Jak jesteś taki dociekliwy to sprawdź jeszcze ile prowizji ma sołtys ze Stołecznej.

   Usuń
 50. jaki dobrze poinformowany agent z gminy za robotę się bierz ! darmozjadzie jeden a nie tu kampanię urządzisz !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje nawoływanie ich do pracy nic nie da, bo to nygusy! A teraz to mają płacone za pracę na tej stronie. Panie Kowalski, będzie miał Pan na początku swojej kadencji duuuuuuuuuuuuuuży dEEEEEEEEEEEbet na tym gminnym koncie. Jeśli Pan wygra, to będzie miał Pan dużo pracy.

   Usuń
 51. Te darmozjady co siedzą na zasiłku z opieki niech też się wezmą za robotę a żyją na koszt mieszkańców gminy.
  Ja się zastanawiam skąd Kowalski weźmie na wszystko pieniądze, bo przecież ma zamiar:
  - Powołać vice
  - powołać sekretarza
  - powołać dodatkowego kierownika w podatkach
  - obniżyć podatki rolne
  - obniżyć rolnikom podatek od budynków gospodarczych
  - zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych
  - zwiększyć rodzinne
  - obniżyć cenę wody i ścieków
  - obniżyć cenę wywozu śmieci
  - dać stanowisko kierownicze Sidorczukowie
  - Łodziewskiego też trzeba gdzieś wkręcić przecież

  skoro Kowalski będzie obniżał ceny usług, otwierał nowe stanowiska pracy to skąd on na to wszystko weźmie pieniądze ? Rzepa mu nadrukuje, czy kto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następnym jak będziesz coś pisać to sprawdź fakty:
   - Kowalski nigdy nie mówił, że chce mieć sekretarza i vice
   - Nigdy nie planował zwiększenia zatrudnienia
   - rolnicy w Polsce nie płacą podatku od budynków gospodarczych
   Jeszcze nie dawno pisaliście, że zamierza wszystkich zwolnić z pracy, teraz nagła zmiana obudźcie się kończy się sielanka trzeba będzie wziąć się do pracy. I to od poniedziałku!!!

   Usuń
  2. Wasz strach jest w sumie zrozumiały tez bym sie bał gdybym miał coś na sumieniu.

   Usuń
  3. - A przybliż no się waćpan! - zawołał protekcjonalnym tonem.

   - Czego? - pytał Kowalski zwracając konia.

   - Nie masz no gorzałki?

   - Mam.

   - Dawaj!

   - Jak to: "dawaj"?

   - Bo widzisz, mości Kowalski, żeby to było nie wolno, to byś miał rozkaz nie dawać, a że nie masz rozkazu, więc dawaj.

   - Hę? - rzekł zdumiony pan Roch - jako żywo! a cóż to mi - mus?

   - Mus nie mus, ale ci wolno, a godzi się krewnego wspomóc i starszego, któren gdyby się był z waściną matką ożenił, mógłby jak nic być twoim ojcem.

   - Jakiś mi tam waćpan krewny!

   - Bo są podwójni Kowalscy. Jedni się Wieruszową pieczętują, na której kozieł w tarczy jest wyimaginowany z podniesioną zadnią nogą, a drudzy Kowalscy mają za klejnot Korab, na którym przodek ich Kowalski z Anglii

   przez morze do Polski przyjechał, i ci są moi krewni, a to przez babkę, i dlatego, że ja także Korabiem się pieczętuję.

   - Dla Boga! toś waść naprawdę mój krewniak!

   - Alboś Korab?

   - Korab.

   - Moja krew, jak mi Bóg miły! - zawołał Zagłoba. - Dobrze, żeśmy się spotkali, bo ja tu w rzeczy samej na Litwę do Kowalskich przyjechałem, a chociażem w opresji, a ty na koniu i na wolności, chętnie bym cię wziął w ramiona, bo co swój, to swój.

   Usuń
  4. Rolnicy płacą podatki od budynku gospodarczego.

   Usuń
  5. A może by trochę z innej strony mówić o "Potopie". Np. Zaznaczyć cudzysłów i autora. Art.115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, polega na przywłaszczeniu sobie autorstwa albo wprowadzeniu w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania. Nie umiesz cytować, to tego nie rób.

   Usuń
  6. Zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych, rolnicy nie płacą podatku za budynki gospodarcze.
   Polecam czasami coś doczytać a dopiero później się na ten temat wypowiadać.

   Usuń
  7. Jak zacytuję p. "Kitlasa" to niejednemu belfrowi uszy zwiędną.

   Usuń
  8. Cytuj chętnie poczytam co król ciekawego mówi...

   Usuń
  9. Nie, lepiej go nie cytuj.

   Usuń
  10. W sumie racja.

   Usuń
  11. A ja chętnie posłucham, cytuj proszę :)

   Usuń
 52. Pan Kowalski już odniósł sukces jak wiersze o nim piszą to musi być spoko gość.

  OdpowiedzUsuń
 53. Za takie wiersze to ja podziękuję... Kowalski jest aktualnie jak ksiądz Rydzyk, wszyscy znają,ale nikt nie lubi.. Właśnie za Czyny i to jaką politykę prowadzi

  OdpowiedzUsuń
 54. Kiedy ta wasza trzcińska wzajemna nienawiść, złość, uszczypliwość się skończy - to przerażające jak bardzo ludzie stają między sobą i jak bardzo szczują by dostać się lub nie dać się oderwać od koryta. zamiast wspólnie razem działać , wspomagać się , razem coś organizować to wszędzie podziały zawiść, wzajemne obrażanie - w takim społeczeństwie nigdy nie da się nic zrobić.Wstyd mi za was towarzysze niedoli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z wypowiedzią, tez tak myślę, to co zrobiono z naszym społeczeństwem przez ostatnie lata to jakiś koszmar jest, brat przeciw bratu, żona przeciw mężowi, itd. Demokracja u nas całą gębą. Myślę poważnie o wyprowadzeniu się, mieszkam niecałe 10 lat, ale nigdzie wcześniej czegoś takiego nie widziałam, no głęboka komuna, nic więcej.

   Usuń
  2. bo świni od koryta batem nie odgonisz !precz z kolesiostwem wszystkich na bruk nowi może coś zmienia

   Usuń
  3. Wpelni sie zgadzam z przedmówca. Gdyby tak zlikwidowac te wszystkie skromne przyjaznie powiazania. Stare zastapic nowym mlodym z wigorem i przekonaniem ze mozna lepij. Moze w koncu cos w tej gminie sie zmieni i ruszy do przodu bo jak narazie to stoimy w jednym i krecimy sie w koło.

   Usuń
 55. Co zwolennicy imprez zakrapianych u zeba czy innego rudego, nie jeden fajny filmik można było nakręcić. Oj nie dobrze królu miłościwie panujący, wpuścić szpiega. Biada nam Tobie wierzącym. Wysiadam

  OdpowiedzUsuń
 56. mam nadzieje że jesteście z siebie zadowoleni i fajnie wam się żyje w takim małym środowisku w takiej wzajemnej nienawiści.Powodzenia ja wysiadam.

  OdpowiedzUsuń
 57. Za to w duecie nie ma cyrków ? Szczają i rzygają

  OdpowiedzUsuń
 58. warto posluchac . Pan Kowalski mow bardzo sensownie

  https://www.youtube.com/watch?v=
  https://www.youtube.com/watch?v=DVJV5C2GuuA

  OdpowiedzUsuń
 59. Kłamstwo Jarosława Rzepy / Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa. /
  Kandydat na Burmistrza pan Robert Kowalski zorganizował spotkanie wyborcze z mieszkańcami Rosnowa , nie było by w tym nic dziwnego, że się spotyka z wyborcami . Na to spotkanie zaprosił sobie przedstawicieli PSL z Gminy Trzcińsko- Zdrój /Prezesa PSL Jana Kozaka/ a także dla podniesienia rangi spotkania popierającego go przedstawiciela Prezesa Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Szczecinie i jednocześnie Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa. Pan Jarosław Rzepa zabierając głos zagalopował się w swoich kłamstwach na temat obecnego Burmistrza Gminy stwierdził cytuję „muszę powiedzieć tak Burmistrza Trzcińska Zdroju nigdy nie było, nie było w poszukiwaniu środków unijnych nie było w poszukiwaniu środków z budżetu województwa ummm… zostawię to bez komentarza bo myślę , że to sami państwo musicie wyciągnąć wnioski” koniec cytatu
  Tak chciano zdyskredytować Pana Zbigniewa Kitlasa. Ale my mieszkańcy Gminy wiemy, że to jest nieprawda. Widać gołym okiem inwestycje jakie zostały zrobione w naszej Gminie. Tak sobie myślę jakich kłamstw jeszcze użyją kolesie pana Kowalskiego aby pomniejszyć zasługi dla Gminy obecnego Burmistrza. Pan Kowalski jako obecny radny i kandydat na burmistrza powinien zdecydowanie zaprzeczyć temu stwierdzeniu , ale on nie on milczy, chodź dobrze wie ile w Gminie zrobiono chyba, że zapomniał już o kanalizacji w Góralicach , Orliku w Góralicach o wodzie w Czystem, Orliku w Trzcińsku o świetlicach w Góralicach, Stołecznie Rosnowie czy w Strzeszowie.
  Tych inwestycji było naprawdę wiele i takiej ciemnoty to niech nam koledzy z PSL nie wciskają. Nasuwa się pytanie dlaczego nie zdementował tej informacji Pan kandydat na burmistrza Robert Kowalski , a może to było wspólne uzgodnione działanie samemu nie wypada pleść bzdur i kłamstw ale one są wygodne dla pana Roberta więc milczał. Jak widzimy kandydat na burmistrza ma dwie twarze i tak będzie w przyszłej kadencji jak wygra Kowalski.
  Mam nadzieję że ludzie nie dadzą się nabrać na tego kandydata z PO który wszystkim mówił , że jest bezpartyjny a tu się okazuje,że nie tylko jest szefem PO w Gminie ale zawarł pakt z panem Jerzym Zgodą też z PO /obecnie zawiesił członkostwo bo jest sekretarzem w Gminie Banie więc nie może być w partii jako sekretarz Urzędu/. Do tego paktu teraz wciągnęli PSL i PIS . Franciszek Sidorczuk oficjalnie poparł pana Kowalskiego a także pan Łodziwski.
  Czyli kampania oparta na kłamstwach i oszczerstwach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam nadzieję, że ludzie nie uwierzą w ten ferment p.Kitlasa. Trzymam kciuki za Pana, Panie Robercie!!! Jest Pan wspaniałym człowiekiem!!!! Dla mnie przede wszystkim człowiekiem, a nie przyszłym burmistrzem. Takiego człowieka jak Pan na stanowisku burmistrza nasza gmina potrzebuje. A ten agrysywny atak na Pana osobę jest tylko pokazaniem słabości obecnej władzy. Życzę miłej ciszy przedwyborczej.

   Usuń
 60. Ludzie już nie dadzą się nabrać na obiecanki Kitlasa,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką nadzieję, że władza Kitlasa skończy się na dobre! Mam dość tego, co narobił w tym mieście!!! Niedobrze mi się robi! P. Kitlasie jestem na NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

   Usuń
  2. Wielu ludzi ma taka nadzieje,

   Usuń
 61. Dziś prasa donosi o skandalu w PSL . Przedstawiciele tej partii również w Trzcińsku mieszają stawiając za wzór pana Kowalskiego , oto co jest w prasie cyt.
  Fakt.pl
  Polityka
  Politycy
  Przekleństwa polityków. Kalinowski chce się pozbyć Piechocińskiego?

  Spisek w PSL?
  Ludowcy o Piechocińskim: Jak był ch... tak jest ch...
  28.11.2014 12:03 aktualizacja: 28.11.2014 20:25 Słowa kluczowe: Janusz Piechociński, Jarosław Kalinowski, Kalinowski o Piechociński, PSL, przekleństwa polityków, spisek w PSL, wicepremier
  ZOBACZ ZDJĘCIA
  Ludowcy o Piechocińskim: Prezes jak był ch... tak jest ch...

  Mi­chal Ko­ly­ga / newspix.​pl
  Czy Jarosław Kalinowski szykuje spisek?
  Ludowcy o Piechocińskim: Prezes jak był ch... tak jest ch...
  Ludowcy o Piechocińskim: Prezes jak był ch... tak jest ch...
  Ludowcy o Piechocińskim: Prezes jak był ch... tak jest ch...
  Ludowcy o Piechocińskim: Prezes jak był ch... tak jest ch...
  Ludowcy o Piechocińskim: Prezes jak był ch... tak jest ch...
  Ludowcy o Piechocińskim: Prezes jak był ch... tak jest ch...

  Brzmi to groź­nie. Czo­ło­wi po­li­ty­cy PSL chcie­li usu­nąć Ja­nu­sza Pie­cho­ciń­skie­go z funk­cji szefa par­tii. Knuli w Stras­bur­gu, w jed­nej z tam­tej­szych knajp. Wśród nich był Ja­ro­sław Ka­li­now­ski

  Spo­tka­nie było z po­zo­ru nie­win­ne. Trzech po­li­ty­ków świę­to­wa­ło suk­ces wy­bor­czy swo­jej par­tii. Jed­nak, gdy ser­wis niezalezna.​pl ujaw­nił zapis z tego spo­tka­nia, spra­wa na­bra­ła zu­peł­nie in­ne­go wy­mia­ru. Opu­bli­ko­wa­ne na­gra­nie trwa kil­ka­dzie­siąt se­kund. Widać na nim po­li­ty­ków PSL, m.​in. szefa Rady Na­czel­nej PSL Ja­ro­sła­wa Ka­li­now­skie­go, wi­ce­sze­fa par­tii Krzysz­to­fa Het­ma­na i eu­ro­po­sła Cze­sła­wa Sie­kier­skie­go. Pa­no­wie gosz­czą w jed­nym z tu­rec­kich barów w Stras­bur­gu. Do­sko­na­le się bawią, świę­tu­jąc suk­ces swo­jej par­tii w wy­bo­rach sa­mo­rzą­do­wych. I kpią z Ja­nu­sza Pie­cho­ciń­skie­go, a mo­men­ta­mi go ob­ra­ża­ją. Sły­chać też Ja­ro­sła­wa Ka­li­now­skie­go. – Nic się nie zmie­ni­ło. Jak był pre­zes chu..., tak jest dalej. Prze­je... – po­wie­dział jeden z dzia­ła­czy.

  Bez komentarz to są koledzy z partii która popiera pana Roberta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hey,Hey
   To w morde jeza, lepszy esbecki kapus jako zastepca? Ilu ludzi ta gnida sprzedajna pognebila? To jest twoim zdaniem prawidlowosc? To akceptujesz? Tam patrzysz i widzisz, a tu osleples? Taki smiec decydowal o losie mieszkancow? Weź ogarnij się!!! Glupkow zrobil z ludzi czekając az kadencja się skończy, by kasiore ten esbek wytrzepał. Swinstwo, obluda i zakłamanie,

   Usuń
 62. Świto Króla! Przestań już pałać nienawiścią i jątrzyć.
  Panie Robercie jeżeli mówi o Panu głośno obecny burmistrz to znaczy, że się boi tego iż stołek nie będzie już jego.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza