"Wielka Grabież" w Dolinie Miłości


Tak jak w ubiegłym roku "Wiejski Kocur" zaprasza wielbicieli Doliny Miłości do pomocy w ogarnięciu tego całego bałaganu, który narobiła Pani Jesień. 

Nasz park to 13 kilometrów ścieżek i by nie zostały zniszczone, na zimę trzeba zgarnąć z nich liście, bo w innym przypadku zostaną poryte przez dziki - informuje Ryszard Matecki - zapraszamy Was w sobotę 22 listopada o godz. 10:30 na polanę Dolnego Folwarku - popracujemy trochę, pogadamy, pośmiejemy się, zapalimy ognisko, zjemy jakąś kiełbaskę. Trochę grabi mamy, ale na wszelki wypadek kto ma niech weźmie swoje. 

Po pracy na wszystkich będzie czekała miła niespodzianka - o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie z Markiem Schillerem, pasjonatem przyrody i regionalistą z Dębna, który napisał i wydał ostatnio książkę „Pomyśle. Zielona kraina Myślą przecięta”, która jest przewodnikiem po drogach, ścieżkach i zaroślach ziemi którą ukochał i ciągle bada i opisuje. 
Redakcja

14 Komentarze

 1. idą wybory więc kandydatów na miętkie krzesła zapraszam z grabiami od czegos trza zaczac

  OdpowiedzUsuń
 2. popieram,jest okazja się wykazac...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli dziki nie zryją to deszcz podmyje ścieżki, co już ma miejsce. Czemu ludzie mają grabić las ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze - oczywiście, że w parku zachodzi naturalna erozja i ścieżki są co jakiś czas uzupełniane i naprawiane i tak jest wszędzie gdzie coś zmienia człowiek.
   Po drugie - ludzie nie mają grabić lasu lecz ścieżki w parku naturalistycznym, taka subtelna różnica. A grabić należy, by nie zmarnować czasu, energii, pieniędzy poświęconych na ich odbudowę. Nikt nikogo nie zmusza, ta akcja jest całkowicie dobrowolna.

   Usuń
  2. Mieszkałem w Zatonii w dzieciństwie. Za tamtych czasów las wyglądał naturalnie, dziko, teraz mamy niby park upamiętniający niemiecką historię, który trzeba grabić jesienią, bo ścieżki...

   Usuń
  3. Park stworzyli Francuzi. Mieszkałeś, a się nie dowiedziałeś.....

   Usuń
 4. bo nie musze wiedziec kto stworzyl tylko do grabienia lisci to niech ida ci co tak lubia tam przebywac i smieci niech nie zostawia po ognisku jak to bywa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stworzono również interpunkcję, ale o tym też nie musisz wiedzieć.

   Usuń
 5. jak tak wszystko wiesz to co robisz przed komputerem bierz grabie i jazda tylko wiec jeszcze jedno grabie grabia do siebie

  OdpowiedzUsuń
 6. przepięknie tam jest. Nie mam czasu, ale tez pomoglbym

  OdpowiedzUsuń
 7. pojutrze jest swieto dzien wolny to grabie i do zatoni zapraszamy zaczniesz pierwszy a nie pisz ze nie masz czasu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś organizatorem albo gospodarzem parku, że piszesz "zapraszamy"?

   Usuń
 8. woznym jak nie masz grabi to wypozycze i wiecej nie pisz tylko do zatoni zasuwaj i to migusiem

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza