Goście z Raciechowic z wizytą w Chojnie


W poniedziałek 15 grudnia w Chojnie odbyło się kolejne spotkanie z delegacją partnerskiej Gminy Raciechowice (województwo małopolskie). Umowa o współpracy między Gminą Chojna a Raciechowicami z dnia 26 sierpnia 2011 roku, wypełniana jest nie tylko współpracą radnych i pracowników urzędów oby gmin, ale także realizują ją Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, ośrodki kultury, dzieci i młodzież szkolna. Dzieje się tak za sprawą osobistych kontaktów lubiących się i współpracujących ze sobą ludzi. Spotkanie w Chojnie miło nie tylko wymiar kurtuazyjny, ale także miało na celu zaplanowanie wspólnych przedsięwzięć w nadchodzącym roku.

Ze strony Raciechowic do Chojny przyjechała 7-osobowa delegacja w składzie: Marek Gabzdyl - wójt Gminy Raciechowice, Zygmunt Hybel - Prezes Gminny OSP w Raciechowicach oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Raciechowice.

Ze strony Gminy Chojna w spotkaniu uczestniczyli: Adam Fedorowicz - Burmistrz, Wojciech Długoborski - Zastępca Burmistrza, Agnieszka Górska - Skarbnik Gminy Chojna, Ewa De La Torre - Sekretarz Gminy Chojna, Piotr Mróz - Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnie, Kazimierz Komorzycki - były Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnie, Jan Będzak - Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Gminie Chojna, Andrzej Będzak - Prezes OSP w Chojnie.

Gościem specjalnym spotkania, był - także od lat współpracujący z Raciechowicami - Hans-Jűrgen Ziele reprezentujący niemieckich strażaków ochotników, będący jednocześnie przewodniczącym partnerskiego Stowarzyszenia Europa Union Uckermark.
Redakcja

9 Komentarze

 1. Ale mnie rozbawiliście tą informacją. Ze strony Chojny same władze plus dwóch Będzaków i Ziele z Niemiec. Rzeczywiście wizyta ma wyjątkowo roboczy charakter.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie newsy to możecie sobie darować...

  OdpowiedzUsuń
 3. W Chojnie nadal tworzą nową świecką tradycję. Najpierw wszędzie była Pierwsza Dama. Teraz jest nowa oficjalna funkcja: Były Przewodniczący Rady.
  Jak to trudno się odspawać od koryta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać, że znasz to po swoim przykładzie :))))))

   Usuń
  2. Twierdzisz, że jestem Pierwszą Damą????

   Usuń
 4. jakieś konkrety? bo wygląd na informację o wymianie cennych doświadczeń - nasze KGW robi pierogi z kapustą, a ich z kaszą.

  OdpowiedzUsuń
 5. a nikogo z PUKu nie bylo tam tez mozna spotkac nawet nie mala grupe oficjeli wiecej ich niz fizycznych od czarnej roboty im tez by sie jakies spotkanie towarzyskie przydalo

  OdpowiedzUsuń
 6. Widać goście zostali zaskoczeni, bo zdjęcie z płaszczami i walizkami to lekki nietakt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tyle nietakt co brak profesjonalizmu fotografa :)))

   Usuń
Nowsza Starsza