Ponownie wsparli Dom Dziecka w Trzcińsku Zdroju


Państwo Jolanta i Werner Vyghen, którzy w Niemczech prowadzą fundację, ponownie odwiedzili Dom Dziecka w Trzcińsku Zdroju. Przywieźli dzieciom wiele niespodzianek a wychowankowie wraz z pracownikami Domu Dziecka mieli okazję pochwalić się dotychczasowymi dokonaniami, które zostały zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu Państwa Vyghen. Dzięki nim Dom wzbogacił się o wiele sprzętów RTV i AGD, zrealizowano remont i zakupiono wiele rzeczy potrzebnych przebywającym w placówce dzieciom. Pomoc Państwa Vyghen jest nieoceniona i wszyscy są bardzo wdzięczni za okazaną szczodrość i serce. Jest też zapowiedź dalszej współpracy, za co wszyscy wychowankowie jak i pracownicy pragną serdecznie podziękować. Dzięki takim ludziom tegoroczne Boże Narodzenie będzie weselszym dniem.

Państwo Vyghen mieszkają w Köln w zachodnich Niemczech. Pani Vyghen jest Polka, która pochodzi z Trzcińska Zdroju. Fundacja została założona przez Wernera Vyghen w celu wspierania potrzebujących dzieci i młodzieży w kraju i za granicą w 2007 roku. Jest organizacją non-profit.

Placówka w Trzcińsku Zdroju funkcjonuje od 1954 roku. Przy Domu Dziecka funkcjonuje stowarzyszenie, które zawiązało się w 2006 roku, zrzesza głównie pracowników.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza