Największa inscenizacja historyczna z regionalnym akcentem


W minioną sobotę 25 kwietnia w Czeskim mieście Libusin odbyła się największa w Czechach inscenizacja historyczna, w której brał udział jeden z mieszkańców Trzcińska-Zdroju Jarosław Płotkowski. 

W grupie reprezentującej Polskę podczas bitwy uczestniczyli pasjonaci z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Szczecina i Trzcińska-Zdroju. W inscenizacji brało udział ponad 2tyś odtwórców historycznych w pełnej zbroi. Obóz rycerski wraz z kramami i całymi rodzinami liczył ponad 5tyś ludzi, a całą inscenizację oglądało najprawdopodobniej ponad 25tyś turystów. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały 3 osoby w tym dowódca Chorągwi Księcia Szczecińskiego Kazimierza V, oraz prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzcińskiej - Jarosław Płotkowski. Wyjazd zaowocował w przyjaźnie Czesko-Niemiecko-Polskie oraz kontakty międzynarodowe z pasjonatami żywej historii z całej Europy.

 W inscenizacji brali udział Rosjanie, Czesi, Słowacy, Niemcy i Polacy. Z całej Polski przybyło na bitwę pod Libusinem około 40 osób reprezentując nasz kraj. Przed pokazem odbyły się walki bohurtowe 1x1 i 4x4 w których uczestniczyli Polscy rycerze. W walkach bo hurtowych uczestniczyły też kobiety. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Mam nadzieje, że w przyszłym roku wyjedziemy liczniejszą grupą uczestniczyć w inscenizacji bitwy pod Libusinem. 

Fot. JP
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza