Majówka 2015 - zobacz co będzie działo się w regionie

Tradycyjnie już podczas długiego majowego weekendu czeka nas kilka ciekawych wydarzeń rozgrywkowych, kulturalnych i sportowych. 

Gmina Chojna

W sobotę o godz.14 00 odbędzie się Piknik Rodzinny w Lisim Polu. W programie gry, zabawy, konkursy prezentacje artystyczne, wystawy i dyskoteka pod gwiazdami. W niedzielę o godz. 11 00 msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Św. Trójcy celebrowana przez ks. prał. Antoniego Chodakowskiego z udziałem pocztów sztandarowych związków i placówek oświatowych. Następnie uroczystości na placu Konstytucji 3 Maja i koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Sławomira Błęckiego. Od godz. 11 00 zamki dmuchane i stoiska dla dzieci na placu zielonym przed ratuszem.
Gmina Cedynia

Majówka pod górą Czcibora w Cedyni to wydarzenie plenerowe adresowane do wszystkich mieszkańców gminy Cedynia i Powiatu Gryfińskiego oraz turystów, promujące aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz zdobywanie wiedzy w formie konkursów i zabaw. To dzień, w którym każdy z nas wspólnie ze znajomymi i rodziną może skorzystać z bogatej oferty konkursów, warsztatów, pokazów i programu artystycznego.

Majówka to także doskonały moment na rozpoczęcie sezonu piknikowego i zaprezentowanie się w Konkursie na najciekawszy krąg piknikowy. Zapraszamy pod Górę Czcibora z własnymi kocami, koszami piknikowymi, potrawami, grillami, parasolami, etc. Oceniana będzie stylizacja, zaproponowane menu oraz estetyka przygotowania. Mogą to być stylizacje historyczne, tematyczne lub artystyczne. Oczekujemy od Państwa pomysłowości i podejścia do tematu z humorem. Prezentacje przygotowanych stanowisk piknikowych będą z pewnością doskonałą zabawą i okazją do integracji mieszkańców oraz turystów. Na najbardziej pomysłowych uczestników czekają nagrody!

W programie odbędą się prezentacje i konkursy wiedzowe związane z obchodzonymi świętami państwowymi: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Konstytucji 3 Maja oraz Święta Unii Europejskiej. W specjalnych strefach, animatorzy z Cedyńskiego Ośrodka Kultury przygotowali wiele warsztatów zajęciowych i zabaw o tej tematyce, m.in. pogadanki historyczne o symbolice bitwy pod Cedynią, warsztaty plastyczne przygotowania flagi i kotylionów z papieru, spotkania z książką, gry zręcznościowe, a dla najmłodszych: malowanie buziek, bańki mydlane i balony. W trakcie wydarzenia odbędą się występy artystyczne, a oprawę muzyczną zapewnią Zespół Śpiewaczy Kalimera i zespół Rewir.

Punktem kulminacyjnym pikniku będzie happening oraz wspólna pamiątkowa fotografia z udziałem wszystkich uczestników.

Do dyspozycji będą także ogródki z gotowymi daniami grillowymi. W trakcie wydarzenia będzie także możliwość korzystania z kręgu ogniskowego.
Gmina Mieszkowice

W niedzielę w Mieszkowicach odbędą się uroczystości w związku ze Świętem Konstytucji 3 Maja. O godz. 11.30 rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny, o godz. 13 odbędą się uroczystości patriotyczne a od godz. 14 będzie trwać zabawa i koncerty.

W piątek w południe wystartuje Rajd Rowerowy Szlakiem Pamięci Narodowej na trasie Kłosów - Czelin i Gozdowice.

Gmina Trzcińsko Zdrój

Odbędą się tradycyjne obchody Święta Konstytucji 3 Maja, a w programie między innymi msza święta w miejscowym kościele godz 12 i również koncert muzyczny kapeli z CK z Trzcińska ,

Gmina Gryfino

Podczas majowego weekendu w Gryfinie odbywać się będzie święto miasta. Od piątku do niedzieli na scenie będzie można zobaczyć takie gwiazdy jak Tadek Firma znany z hip hopu nawiązującego dla historii naszego kraju, jego najbardziej znanym utworem są "Żołnierze Wyklęci". Wystąpi również zespół Loka. Odbędzie się wiele imprez towarzyszących w tym wyścig kolarski.

Gmina Banie

2 maja w Baniach odbędą się warsztaty ogrodnicze.

Gmina Widuchowa

W miejscowości Pacholęta odbędzie się piknik majowy, w programie jest Festiwal Piosenki Ludowej oraz ognisko.

Gmina Stare Czarnowo

2 maja w Starym Czarnowie odbędzie się piłkarski turniej o Puchar Wójta.

Piłkarska majówka

Kibice podczas długiego majowego weekendu nie będą mogli narzekać na nudę  ligowe spotkania w regonie zostaną rozegranie w terminach od 30 kwietnia do 3 maja.

5 Komentarze

 1. fiu, fiu, fiu.... co tu wybrać?

  OdpowiedzUsuń
 2. A w Moryniu co? Nic lipa jak zwykle. Brawo!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. W Moryniu dokarmianie bezpanskich zwierzat.

  OdpowiedzUsuń
 4. w lisim polu moga zrobic jakis piknik dla mieszkancow bo jest komu a w strzelczynie to nic od lat nie ma i nie bedzie a jak mlodziez na przystanku siedzi to przeszkadza a co maja robic jak swietlica zamknieta i nie chodzi mi o dzieci ze maja srodowiskowa swietlice czynna w jakies dni tygodnia tylko o starsza mlodziez a pozniej narzekaja ze glosno na przystanku jest ale taki soltys i jego rada solecka ze zyc trzeba dalej a na tablicy ogloszen to jeszcze kandydaci na burmistrza wisza a tu juz wybory prezydenckie za 9 dni pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. W lisim polu szalu nie bylo. A pani dyrektor domu kultury zachowanie do dzieci bylo straszne. Jeden tekst ktory powiedziala do dzieci ze teraz robi konkurs dla chlopcow ze chlopcy sa madrzejsi od dziewczynek ze dobrze ze nie ma pani corki tylko syna. Dzieci nie umiejace wskakiwac do krecacej sie skakanki wiek dzieci 4-5 lat to sa z epoki komputera. Takie to sa teksty pani dyrektor do dzieci dziekuje wiecej nie przyjde z dziecmi na zadna impreze ktora pani prowadzi.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza