Wybory Prezydenckie 2015: Duda i Komorowski w II turze, fatalna geograficzna pomyłka PKW


Pierwsze sondażowe wyniki wskazują na to, że w drugiej turze Wyborów Prezydenckich zmierzy się kandydat Prawa i Sprawiedliwości - Andrzej Duda oraz urzędujący Prezydent popierany przez Platformę Obywatelską - Bronisław Komorowski. Ten pierwszy wygrał wybory. 

Świetny wynik uzyskał Paweł Kukiz, który według sondaży oddano na niego ponad 20% głosów. Warto dodać, że w sondażach publikowanych w mediach głównego nurtu Kukizowi nie dawano więcej niż 10-11%, a najlepszy wynik uzyskiwał Bronisław Komorowski. To kolejne wybory, podczas których sondaże mają coraz mniej wspólnego z realnymi wynikami.

Podczas pierwszej tury wyborów nie zabrakło regionalnego akcentu. Zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak podając frekwencję na godz. 17:00 wymienił Cedynię, która miała najniższą frekwencję w całej Polsce - tylko 17,35%. Najniższa frekwencja to nie jedyny problem, podczas konferencji transmitowanej na żywo w wielu stacjach telewizyjnych sędzie powiedział "Cedynia, powiat zachodniopomorskie, województwo lubuskie". Informacja z PKW poszła w świat, tym bardziej, że konferencja była transmitowana na żywo przez wiele kanałów informacyjnych. Dane z błędem podało między innymi TVP Info i Polsat News.
Redakcja

11 Komentarze

 1. Równo o 21 w TV podali przybliżone wyniki. Niech mi ktoś wyjaśni jak to możliwe skoro o 21 zamknęli lokale wyborcze???? I jeszcze jedno, a Polsat news podali procentowe wyniki jak głosowali na podział płci kobiety i mężczyźni, a niby skąd to wiadomo jak głosy są jeszcze liczone a karty do głosowania są anonimowe???? Jakaś paranoja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki sa na podstawie 50 tys przebadanych wyborców. Ankietę zrobiłą firma IPSOS, która w kilku tysiącach sztabów miała ankieterów, którzy pytali wyborców na kogo głosowali.

   Usuń
 2. jakaś przyczyna musi być że wyborcy nie idą do urn w Cedyni.

  Już nie dawno wybrali marionetkę co to mianuje dyrektorów i zastępców,kontroluje działalność poprzedniego burmistrza i na tym koniec,a wyborcy taką nadzieję pokładali w pani blondynce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cedynia do wyborow w II turze ! inaczej będziecie zrownywac gore Czcibora i będziecie budowac pomnik smolenski na jego miejscu

  OdpowiedzUsuń
 4. Pseudo redaktorzy, po pseudo studiach uczyli się geografii tam gdzie Bronek ortografii. Wiedzą jest dzisiaj przeglądarka internetowa a nie życie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlatego KOMOR nie trafil na forsowanie Odry i jego Bronowoz pojechal Bog wie gdzie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Admin skąd wiesz że to pomyłka PKW. może to Polsat przedstawiło taką informacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W artykule jest napisane nawet, który sędzia (z PKW) to powiedział.

   Usuń
 7. masakra tam są ludzie bez szkoły chyba

  OdpowiedzUsuń
 8. ,,Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" Jan Sariusz Zamoyski i tyle w temacie .....

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza