Festiwal Cysterski - „Inscenizacja legendy o Wielkim Raku” [foto] [video]

Festiwal Cysterski - „Inscenizacja legendy o Wielkim Raku” - pod taką nazwą odbyła się impreza o charakterze historycznym w minioną sobotę 30 maja na podmurzu w Moryniu.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, można było zapoznać się ze średniowiecznym stylem życia, skosztować potraw kuchni tego okresu, wziąć udział w warsztatach garncarskich, filcowania, tanecznych, jazdy konnej i władania kopią. Uczestnicy mogli również nauczyć się strzelać z łuku czy kuszy do tarczy.

Widzowie obejrzeli między innymi wspaniałą inscenizację Legendy o Wielkim Raku, którą przygotowały panie Katarzyna Potapińska, Joanna Podsiadły i Urszula Kaczmarek, natomiast legendę przedstawiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Moryniu.

Olbrzymie wrażenie na widzach zrobił pokaz artyleryjski oraz walki rycerskie w ciężkich zbrojach, ukazane w inscenizacji „Oblężenia murów i dawnego grodu”.

Pokaz tańca średniowiecznego w wykonaniu zespołu Tribalovers w połączeniu z fireshow zakończył pierwszą edycję Festiwalu Cysterskiego w Moryniu. Rozświetlona tysiącami ogni noc nadała niesamowity klimat wydarzeniu. Pokazy wzbudziły ogromny zachwyt obserwatorów.


Organizator festiwalu:
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

Współorganizatorzy:
Grupa Odtwórstwa Historycznego Komandoria Chwarszczany
Rota Drabów Bańskich
Chrześcijański Teatr Młodzieży w Moryniu
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu
Zespół Szkół w Moryniu
MegaSport – Coolbike

Partner:
Urząd Miejski w Moryniu
Społeczne Stowarzyszenie Ratownicze w Moryniu

Patronat medialny:
Portal Informacyjny CHOJNA24.PL
Portal ZAMKI GOTYCKIE.PL

Darczyńcy:
Ksiądz Maciej Błaszkowski
Jacek Kałduński
Ryszard Fidut
Dawid Choroszewicz
„Caritas” Moryń
Marian Cysewski

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa (Fundusz Małych Projektów Interreg IV A Euroregionu Pomerania)

oprac.
Marta Cacek p.o.
Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu

Zdjęcia z wydarzeń podczas dnia
Zdjęcia z fireshow i nocy

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza