Dzień Dziecka i Sportu w Brwicach


"Jak powiedział Janusz Korczak „Dziecko to sto masek, sto ról zdolnego aktora. Inne wobec matki, inne wobec ojca, babki, dziadka, inne wobec surowego i łagodnego nauczyciela, inne w kuchni, wśród rówieśników, inne wobec bogatych i biednych, inne w codziennej i świątecznej odzieży. Taką inną twarz naszych dzieci mogliśmy zaobserwować podczas Dnia Dziecka i Dnia Sportu, zorganizowanego 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Brwicach. 

Głównym celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia oraz edukacja poprzez zabawę. W zorganizowanie imprezy aktywnie włączyli się rodzice i nauczyciele, przy stałej asyście uczniów. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą akademią z okazji Dnia Matki i Ojca. Po niej uczniowie udali się na szkolne boisko, gdzie wzięli udział w pokazie Straży Pożarnej i licznych konkursach. Dodatkową atrakcją – niespodzianką była możliwość zabawy na dmuchanym zamku, który nieodpłatnie wypożyczyło nam Centrum Kultury w Chojnie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się bicie rekordów szkoły, m. in. w skokach na skakance, odbiciach piłki nożnej i kręceniu hula-hopem.

W szkolnej piaskownicy najmłodsi nasi podopieczni mogli poszukać ukrytych skarbów i poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. Deszczowa pogoda pokrzyżowała nam nieco plany i część konkurencji zamiast na boisku przeprowadziliśmy w szkolnej sali gimnastycznej. Do takich konkurencji należały np. Konkurs talentów i mecz w piłkę nożną MKS Odra kontra uczniowie SP Brwice. Dzięki uprzejmości naszych gości mecz był dość wyrównany. W szkolnych klasach przygotowano kilka tematycznych kącików: artystycznego malowania twarzy, własnoręcznego wykonywania biżuterii, szkolnej loterii fantowej, malowania gigantycznych kolorowanek. Hol szkoły zamieniono w salę ekskluzywnej restauracji, w której królowały pyszności przygotowane przez rodziców, owocowo-warzywne przekąski, pożywne i zdrowe koktajle oraz soki i delicje z grilla.

Świętowanie zakończono zrobieniem grupowego zdjęcia, wręczeniem pamiątkowych medali i lodów dla wszystkich dzieci. Lodowy poczęstunek był niespodzianką przygotowaną przez Radę Rodziców. Impreza udała nam się doskonale i wszystkim dopisywały wyśmienite nastroje, a różne maski zademonstrowały nam nie tylko dzieci, ale także dorośli. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknej oprawy tego dnia: Gminie Chojna, Centrum Kultury w Chojnie, drużynie MKS Odra w składzie: Norbert Bigos, Norbert Kłoda, Maciej Surmacz, Robert Zwoliński i Jakub Pożyczka, Straży Pożarnej i Radzie Sołeckiej w Brwicach oraz niezastąpionym rodzicom naszych pociech."
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza