W Cedyni kolejny raz pobiegną do orła


Po raz kolejny w ramach Dni Cedyni odbędzie się "Bieg do Orła". Trasa biegu jest krótka, jednak nie jest wcale łatwa. 

Najlepszy zawodnik otrzyma puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Cedyni - Krzysztofa Nowaka.

Jak co roku wydarzenie to odbędzie się w czasie Dni Cedyni, czyli święta miasta i 1043 rocznicy Bitwy pod Cedynią. Bieg ma na celu zarówno promocję sportu i zdrowego trybu życia, jak również ukazanie lokalnych walorów turystycznych.


Trasa tegorocznego biegu została znacznie skrócona, jednak nadal będzie ona wyzwaniem dla uczestników. Start biegu będzie miał miejsce u stóp Góry Czcibora, zaś meta na jej szczycie tuż obok pomnika orła. Ten dość krótki odcinek, może się okazać nie lada wyzwaniem dla uczestników, zwłaszcza, że będą oni musieli udać się na jej szczyt po trudnym, trawiastym i stromym wzniesieniu. Tegoroczny bieg zakłada uczestnictwo trzech grup wiekowych. Pierwsza z nich to uczestnicy od 6 do 10 roku życia, druga od 10 do 16, a trzecia to wszyscy chętni uczestnicy powyżej 16 roku życia. Żadna z grup nie zakłada podziału ze względu na płeć.

Zgłoszenia do biegu będą rozdawane przez organizatora na godzinę przed rozpoczęciem konkurencji i będzie mógł w niej wziąć udział każdy chętny.

2 Komentarze

  1. Szkoda że bieg jest w ten sam dzień co inscenizacja, bo chętnie wziął bym udział :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Myśle,że nietaktem jest pisasanie nazwiska osoby piastującej urząd przewodniczącego. Bo jest to nagroda Przewodniczącego Rady Miejskiej-ktokolwiek by nią był.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza