Gmina Trzcińsko Zdrój bez burmistrza


W Urzędzie Miejskim w Trzcińsku Zdroju urzęduje już tylko zastępca burmistrza Emilian Osetek (na zdj.), który w dodatku znajduje się w okresie miesięcznego wypowiedzenia. Gminą wkrótce ma zarządzać komisarz. 

Od 26 czerwca w gminie nie ma burmistrza co jest konsekwencją wyroku sądu unieważniającego drugą turę listopadowych wyborów. Wojewoda ciągle szuka kandydata na stanowisko komisarza.

Podczas wtorkowej sesji (30 czerwca) radni nie udzielili absolutorium pomim tego, ze Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie z wykonania budżetu za 2014 rok. Sprawozdanie zostało również przyjęte przez radnych. W obradach nie uczestniczył już burmistrz Kitlas.

W takiej sytuacji najważniejszą osobą w urzędzie stał sie skarbnik Ryszard Makuchowski.

O przyszłe plany zapytaliśmy zastępce burmistrza - wracam do szkoły w Góralicach, nie mam jednak zamiaru startować w konkursie na dyrektora gimnazjum - powiedział nam E. Osetek. 

Mieszkańcy Gminy Trzcińsko Zdrój ponownie zagłosują na burmistrz w niedzielę 23 sierpnia, wybiorą pomiędzy Zbigniewem Kitlasem a Robertem Kowalskim.

Redakcja

17 Komentarze

 1. Hahaha, Osetek najbardziej przejebane. Po za tym już by go nie chcieli na stanowisko dyrektora. P. Nabywaniec w tak krótkim czasie zdziałał w szkole, niż ten , bo mało co robił dla szkoły, nie nadawał się

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty to się nadajesz za to na wypisywanie bzdur na forum.

   Usuń
  2. Pan Irek dużo zrobił w przeciągu kilku miesięcy niż za kadencję P.Emila

   Usuń
  3. Pomyśl zanim coś napiszesz .Albo jesteś "cofnienty" w rozwoju albo już tak masz ,pewnie to drugie.To właśnie dzięki Ostekowi zostały uruchomione środki na Gimnazjum.Zgadnij kto przyznaje dotacje na remonty szkół :dyrektor ? Ta walka o tego spasionego sołtysa już wam tak mózgi zniszczyła ,że wszystkich co stoją przy Kitlasie z blotem mieszacie ..

   Usuń
  4. On się sam z blotem zmieszal! Jak można popierać człowieka i system skompromitowany. A jadu ci nie brak. Lepszy spasiony niż pijak burmistrz i kapus zastepca.

   Usuń
  5. No najlepiej jakby poparł Franciszka .Niech sobie Franek przypomni jakim był alkoholikiem , jak żonie majątek chciał zagarnąć , jak go własny syn z domu wywalił .Teraz udaje świętego i morały ludziom prawi. Widać kto ciągnie do Kowalskiego .

   Usuń
  6. Panie Seba! Franek nigdy nie był alkoholikiem! Z tego co wiem nienawidzi alkoholu i alkoholików i dlatego może nie jest wybierany. Niech pan szuka alkoholika w swoim gronie a także tam gdzie jak sobie popiją to swoje żony zamykają na balkonie bez względu na aurę! Może pan to uznać jako za dobry czyn pijaków, którzy nie chcą, aby ich żony uzależniły się do alkoholu wydychanego z ich pijackich mordek?

   Usuń
 2. Nabywaniec jest dyrektorem ? od kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy to prawda, że były burmistrz, odwołany przez sąd, pomimo utraty mandatu nadal przesiaduje w Urzędzie Miejskim?

  OdpowiedzUsuń
 4. Donos z ostatniej chwili!
  Jak donosi jeden z TW, ekipa, której sąd unieważnił mandat burmistrza, spotyka się na oczyszczalni ścieków
  po godzinach pracy.
  Być może przed ponownymi wyborami burmistrza wyznaczonymi na dzień 23 sierpnia 2015 r. chcą się oczyścić
  z zarzutów, aby przygotować odpowiedni wariant kampanii wyborczej.
  Ciekawe co tym razem zaproponują w zamian za poparcie dla ich kandydata?
  A tak na marginesie należy wspomnieć o tym, że ci co liczą na kolejne prezenty nie musieli czekać 4 lat na to ich ponowne świętowanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Franczesko na czele, stróż prawa i konfident opozycji .

   Usuń
  2. Haha super nowość.W OHP w Rowie jak Kowalski zrobił bibę to Franek wyznał miłość Marii W.Teraz Kowalski przeszedł na dietę żeby Frankowi laskę odbić.Biedna Maria jeszcze musi zapokoic uczucia Chryzantema .Moim zdaniem jest nadmiernie eksploatowana .Żeby do 7 rano po imprezie do domu nie wracać

   Usuń
 5. Kolego zmień TW.na INFORMATORA czasy się zmieniły i kolesie już się nie ogarniają! Ja ich regularnie w czwartki widuje na Plebanii u Wojtka w Góralicach po dziewiętnastej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Opinia jest jak dupa, każdy ma swoja. W Krajniku swoja opinia zarabiają dziewczyny uszczesliwiajac spragnionych. Jaka opinie miał pan vice? Jego opinia nie poszla porozum do glowy. Dal doopy. Jak te w Krajniku. (z pelnym szacunkiem) Arogancja, bufonada,buta,narcyzm,megalomania,tupet i impertynencja, egocentryzm te cechy swego pracodawcy zignorowal pan vice. Dostal za to kopa w doope. Dziwne, ze nauczyciel nie zna zasad wspolzycia społecznego. Jeśli nie umie oceniac, to jak ocenia dzieci? Istnieja namacalne dowody chucpy jego protektorow. Zwolnil z pracy Hipolita w sierpniu, by kapus do końca kadencji miał pobory. Umotywowal tym, ze jego byt w urzędzie zle wplywal na petentow ratusza. Przez 8 miesięcy było dobrze.Pan vice tego nie widział. Dobrze ocenil swego sponsora. Opinia jest jak dupa, każdy ma swoja. I jedno i drugie można skopać. Samemu tez.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powtarzacie się koledzy troszkę więcej ambicji a nie tylko kopiuj wklej! Zarzucacie wlodarzom a sami jesteście w czarnej dupie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Powtarzacie się koledzy troszkę więcej ambicji a nie tylko kopiuj wklej! Zarzucacie wlodarzom a sami jesteście w czarnej dupie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten idiota od wklejania ze słolwnika chyba nieźle szalał na drodze miłości .Syf który załapał nieźle mu pomieszał zmysły

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza