Samorządowcy w Trzcińsku Zdroju bez wakacji, trwa ostra kampania wyborcza


W Trzcińsku Zdroju samorządowcy nie mają wakacji. Trwa kampania przed powtórną II turą wyborów. Od gorących dyskusji w internecie zwolennicy kandydatów przeszli do "walki" w realnym świecie. 

Wszędzie, gdzie jest to możliwe, pojawiają się plakaty kandydatów. W ostatnich dniach doszło do kilku incydentów związanych z niszczeniem materiałów wyborczych. Oprócz plakatów, zniknają również banery. Sprawa została zgloszona na policję.

W powtórzonej II turze wyobrów zmierzą się dotychczasowy burmistrz Zbigniew Kitlas i wiceprzewodnicący Rady Miejskiej a zarazem sołtys Góralic - Robert Kowalski.
Redakcja

32 Komentarze

 1. Widziałem jak miejscowi Kloszardzi rwali plakat w biały dzień :-). Chyba za to, że przed sądem musieli zeznawać..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze wczoraj w nocy była możliwość zawieszenia zerwanego banera Roberta Kowalskiego.

   Taki wyznaczyłem termin!

   W zamian otrzymywałem głupie odpowiedzi adresowane nie do mnie a do osoby, która jest "ością w gardle" Kitlasa i jego dziwnego, pragnącego alkoholowych imprez elektoratu!
   Więc skoro nie skorzystaliście z tego czasu to czas na postępowanie Policji i odpowiednie ukaranie!

   Usuń
  2. A może rwą plakaty bo nie chcą na niego patrzec jak wprowadza zamet i gnuj w gminie tylko po to by dostać się na stołek i mieć wszystko w D...e. Wystarczajaco narobił haosu o naszej gminie na całe województwo szkoda tylko, że będzie to kosztowało gmine grube pieniadze za które mozna byłoby zrobić cos pożytecznego. I tak zachowuje się człowiek który niby chce zmienic gmine? chyba raczej jedyne co chce zmienić to swoją pensje i chore umysłowo ambicje które powinien leczyć u psychologa tam jego miejsce.

   Usuń
  3. Gminy to NIC!!!!!!! Nie kosztuje nie kłam i nie wciskaj ludziom kitu .

   Usuń
  4. Co ty wypisujesz za brdury, właśnie że wszystkie koszty pokrywa gmina w której sa wybory! A naszą bedzie to sporo kosztowało dzieki smutku i rozpaczy biednego Pana R. K.

   Usuń
  5. Jeszcze raz powtarzam GMINIE TO NIC NIE KOSZTUJE !!!!!!!!!! Przeczytaj ordynację i nie siej fermentu ! Wasza kampania opiera się tylko na kłamstwach ,pomowieniach ,plotkach i pisaniu bredni ,sianiu paniki i szkalowaniu ludzi ,którzy myślą inaczej niż wasz "guru " Kitlas i " reżyser" tego całego cyrku TW "Hipolit"

   Usuń
  6. O właśnie na kłamstwach to wasza kampania działa posyłając do sadu przekupionych świadków składających krzywoprzysiestwo za to powinni pójć na 3 lata z waszym oszustem R. K. bo w sadzie gadał to co sam robił przy pierwszych wyborach. Problem by się rozwiazał jakby waszych kłamliwych kolegów posadzili na wariograf, ale tego nie zrobią bo PO wasza wspaniała partia dobrze wie, że to wszystko ściema pod publike z waszej strony. I TERAZ ZAPAMIETAJ NASZA GMINA ZAPŁACI PONAD 100.000 ZA KOLEJNE WYBORY. Wasz wspaniały R. K. tak chce dobrze dla gminy, że bez powodu do zaspokojenia własnych choych ambicji uszczupli budrzet gminy o 100.000 on chce dobrze heheheheh dla siebie

   Usuń
  7. Na wybory gmina otrzymuje dotacje ze skarbu Państwa a kosztować to będzie nie więcej niż 10 000zł z dowozami mieszkańców do lokali wyborczych żebyście nie mogli znowu kupić tych wyborów. Widzę, że piszesz o późnej porze dopiero wróciłeś ze zrywania plakatów?

   Usuń
  8. Nie zniżam się do waszego poziomu to właśnie wy kłamstwem i obłudą próbujecie osiągnać coś co wam nie wychodzi. O kupowaniu głosów najwięcej wie wasz zakłamany R.K. który jeździł busem i zbierał ludzi po wioskach oferujac im wynagrodzenie, są świadkowie i dobrze o tym wiecie wiec nie pisz głupot. A z kosztami wyborów pomyliłeś się o jedno zero. Żegnam was bo szkoda mi czasu na zakłananych ludzi!!!

   Usuń
  9. Niżej już się znizyc nie da !!!!

   Usuń
 2. Może w tym wszystkim trzeba się zastanowić nad tym ,że nie każdy chce mieć na swojej bramie , płocie czy elewacji podobiznę Kowalskiego .Może dlatego zdzierają plakaty na które nie chcą się patrzeć jak wracają do domu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ci ,o których piszesz niech wieszają plakaty Kitlasa ,klekaja co wieczor i mowia paciorek!

   Usuń
  2. Wiem ,że w niektórych sklepach i innych miejscach" wylacznosc" na wywieszanie plakatów ma tylko i wyłącznie Kitlas !!!! Ludzie ta nienawiść zniszczyla już niektóre znajomości i przyjaźnie a Kitlas po wyborach i tak w większości mieszkańców będzie miał w 4 ech literach!!! Pokazał po ostatnich wyborach jaki jest za.....sty przez głosowaniem wchodził w d... wszystkim a po wyborach nawet nie odpowiadał dzień dobry .Oprócz swoich innych mieszkańców ma w d.... Skończmy zu dzieleniem na lepszych i gorszych bo wszyscy jesteśmy tacy sami !!!!

   Usuń
  3. "Tacy sami" a nienawiść między nami, którą popieracie a jak wygrywacie to ją powiększacie!

   Ja też nie mogę już patrzeć na plakaty Kitlasa ale jego plakatów nie zrywam i cierpliwie czekam aż wyborcy zmądrzeją i pogonią tą ekipę, które oprócz swoich, innych lekceważy i nawet nie chce słuchać.

   Do czego to dochodzi, że pod pretekstem wyborów, kombinatorzy wykorzystują głupotę kilku sługusów Kitlasa i robią jemu prezent w postaci wysokich zarobków (pomimo tego że od ponad 12 lat jest na emeryturze nauczycielskiej) i podwyższania jego konta, bez efektów pracy dla dobra wszystkich mieszkańców całej Gminy.

   Tak jak przez jego kadencje (a ostatnio z mocnym akordem) ta nasza Gmina została upokorzona poprzez likwidację firm, upadki niektórych przedsiębiorców, likwidacja Policji, przez konserwowanie do końca kadencji zastępcy burmistrza jako byłego tajnego współpracownika esbe w okresie PRL, załatwienie sobie głosów za alkohol (z rozgłosem na całą Polskę), to zdemolowanie piękna tej miejscowości i naruszenie honoru mieszkańców.

   Jak najszybciej trzeba odbudować wizerunek tej gminy, który to nie zohydził plakat Kowalskiego a manipulacje wyborcze i złe rządzenie Kitlasa przez dwie kadencje, w którym przyczynił się do zbudowania między ludźmi nienawiści i obojętności na krzywdę innych!

   Usuń
  4. Żądzenie Pana Z. K. od 8 lat jest jest najbardziej skuteczne od wszystkich poprzednich żadzących jest duża poprawa chociażby wizualna np. nasza gmina jako jedyna została wyróżniona przez Konserwatora zabytków za odnowienie mórów, ale jest tylko jedna malutka czastka wszystkich inwestycji. Ale jest jeszcze taki człowiek jak R. K. któremu wcale nie zależy na dobru dla gminy tylko dba o własny interes, aby za pośrednictwem ludzi dostać się na stołek brać pensje i robić swoje wałki itd. Normalny zdrowo myslący człowiek po przegranej odszedłby z honorem, a tutaj widać brak honoru bo za wszelką cene chce się dostać do władzy choćby i kosztem ludzi i gminy która przez te bezpodstawne i chore umysłowo wymyslone przez R. K. kompletne bzdury godzą tylko i wyłącznie w naszą gmine i wyborców robiąc z nich jakiś meneli. A te wszystkie kłamstwa wspomaga partia złodzieji PO która już upada powoli na szczęście, ale w sądzie zdażyli podstawić sedziego który tez należy do tej samej parti wiec o czym my mówimy. Trzeba złodzieja powiedzieć stanowczo NIE!

   Usuń
 3. Przestań w końcu się żalić, do roboty się weź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ci zal tak odbyt scisnal i stolca nie masz?

   Usuń
 4. Nasze komentarze zostały wykasowane z poprzedniego sponsorowanego artykułu . no trudno rozumiemy to , ale powtórzmy to tu .... z taką miną nie wygrywa dię wyborów, tu widac kto jest kim, myślę że tylko baner z Frankiem Sidorczukiem,Marią Wożniak i Zgodą to jest szansa dla tygo kandydata, A tak serio to trzeba się liczyć z opinią publiczną tych którzy zrywają te plakarty, to Pan ich zaprowadził do sądu i tam nie potwierdzili Pana domniemań że byli kupowani za alkohol, Już poprzednio pisałem że dostał Pan najwięcej głosów w Domu Pomocy Społecznej a ja widziałem jak pensjonariusze tego przybytku kupowali w Lewiatanie alkohol w dniu wyborów , czy to świadczy że byli oni Kowalskiego wyborcami??? Pytam skąd oni mieli kasę na alkohol ? a wiem ze tam wygrał obecny Iwanicki Zdzisław dyrektor OPS i wygrał Pan Kowalski czy to przypadek ??? myślę że tak ,że oni nie mieli z tym żadnego związku tak jak nie było związku z tym że inni kupowali alkohol w Lewiatanie. Ale przez takie oskarżenia mamy powrórkę wyborów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten kandydat - w przeciwieństwie do tego drugiego - ma klasę, jest idealistą a do tego jest twardym facetem i nie musi się zniżać do poziomu przekupywania ludzi, czy też zrywania plakatów rywala. Jemu zależy, żeby gmina Trzcińsko stanęła na nogi. Szczerze mu się dziwię, że ma tyle zapału po tej całej przeprawie. Podziwiam tego człowieka za wszystko co robi dla ludzi. P. Kitlas może się od niego wiele nauczyć. Jednak aby móc się czegoś nauczyć, trzeba chcieć. Nauczyciel najlepiej powinien o tym wiedzieć.

   Usuń
  2. Nie zachwycajcie się waszym kandydatem i jego przypudrowanym wyglądem, na który nawet puder nie zamaskuje wstrząsów od nadużywanych trunków!
   Rozumiem, że was tak zamroczono alkoholem, że nie widzicie jak wygląda wasz kandydat. Nie ma czym się chwalić oprócz tego, że jest wysoki i dużo waży.
   Z jaką mamy się liczyć waszą opinią publiczną, zwłaszcza z tą, która zrywa plakaty, a która poczuła się urażona tym, że Kowalski ich zaprowadził do sądu? Może niektórzy z nich się nie przyznali, że brali łapówki alkoholowe, ale przyznali się swoim wyglądem i dosłownie, że są alkoholikami! Ta „opinia publiczna” która zrywa banery i plakaty Roberta Kowalskiego, to zwykła pijacka i chuligańska hołotna, którą trzeba zaprowadzić ponownie do sądu, ukarać i wysłać na odwyk! To są niebezpieczni ludzie reprezentujący odwołanego przez Sąd burmistrza, który nie ma wstydu i ponownie startuje w powtórzonych wyborach!
   Dzisiaj w godzinach pracy - „urzędniczki reprezentujące burmistrza Kitlasa” – roznosiły biuletyny swojego pryncypała i wieszały plakaty!
   Panie Komisarzu! Zwolnić te panie (sprzątaczkę w Urzędzie Miejskim i drugą w hali sportowej ) w trybie pilnym!

   Usuń
  3. Ludzie co wy wygadujecie za głupoty weźcie się opanujcie. Od 8 lat w gminie jest ciągła poprawa na dobre i każdy to wie. Wiec po co te bezpodstawne oczernianie porządnych ludzi. Co wy myślicie, że Pan R. K. jest taki super dużo ludzi się przekonała jaki jest fałszywy potrafi tylko latać na policje i wymyślać głupoty które on sam robił w czasie pierwszych wyborów i to co robił opowiedział w sadzie na kontrkandydata, a wszyscy
   wskazani przez niego świadkowie składali krzywoprzysięstwo bo byli przekupieni. A teraz co to samo biedny R. K. poskarżył się na policje bo mu plakaciki pozrywali żenada. Przez jego głupie widzi mi się gmina zapłaci ponad 100.000 za kolejną turę wyborów którą i tak wygra Pan Z. K. :)

   Usuń
  4. Gmina zapłaci nie przez Kowalskiego tylko przez Kitlasa, bo w końcu znalazł się ktoś odważny, kto postanowił ukrócić tę prywatę. Żyjemy w państwie prawa, a Kitlas o tym przez lata nie pamiętał.

   Usuń
 5. Spolka "Kipolit" opracowala nowy produkt wyborczy. Będzie testowany na wyborcach. Nosi nazwe
  "ESBOLEK". (Nie mylic z Mamrotem). Degustacja i darmowe cwiartkowe "donosiki" sa dostepne wszędzie tam, gdzie jest portret prezesa. Promocja Esbolka do 23 sierpnia. Spolka "Kipolit" opracowuje tez "przysmak tajniaka."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Francio... widac po nocach masz dobra wene tworcza :]

   Usuń
 6. Ale wy macie krótką pamięć jak Pani Sprzątaczka miała być członkiem komisji na ostatnich wyborach DPS to nie była urzędniczką ! Pisaliście w Kurjerze "Sprzątaczka nie jest urzędniczką ".Teraz wam się odmieniło jak wam przeszkadzała to była tylko "Sprzątaczka "łatwo obśmiać i poniżyć!Ale Biuletyny to już urzędniczka! Gratuluję Pani Awansu a psy to mają do siebie, że SZCZEKAJĄ!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Państwowa Komisja Wyborcza. W wyjaśnieniach z 28 października 2010 r. podkreślono, że zgodnie z art. 65 ust. 2 pkt 1 ustawy – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw zabronione jest prowadzenie kampanii wyborczej m.in. na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego.

   Usuń
  2. Dlatego stoi napisane "urzędniczka" bo tak się upominała w Kurierze sprzątaczka :)

   Usuń
 7. Zwariować można od tych komentarzy co jeden to mądrzejszy - a weźcie się w końcu za robotę to do wyborów jakoś czas Wam zleci - a potem idźcie do urn zagłosujcie jak uważacie i po sprawie - widzę wielką przyjemność odczuwacie opluwając się wzajemnie .Mam propozycję spotkajcie się w "realu " dajcie sobie raz porządnie po tzw. mordzie i sobie ulżycie. Nie przymierzjąc RANCZO WILKOWYJE - Polska to jednak dziwny kraj - ale nie zapominajcie że to MY POLACY tu mieszkamy - świadectwo pierwyj sort !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NO I DOCZEKAŁAM SIĘ !!! W KOŃCU KTOŚ COŚ MĄDREGO NAPISAŁ. UKŁONY

   Usuń
 8. KWW "Razem Ku Lepszemu"

  OdpowiedzUsuń
 9. tak jak przypuszczalem ciezko przestraszony pan K. nie przyjmuje zaproszenia do debaty i udaje ze nic o niej nie wie. czyzby az tak sie bal spotaniem z kontrkandydatem i wyborcami

  OdpowiedzUsuń
 10. Plakaty odwołanego burmistrza i kandydata na burmistrza Zbigniewa Kitlasa wisiały na klonach przy ul. Cmentarnej. Kiedy się zorientowano, że wyborcy to fotografują, ekipa Zbigniewa Kitlasa zrywając wcześniej plakaty Kowalskiego, umieściła je na drzewach w Strzeszowie. Po prostu szkoła Hipolita i byłego policjanta

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza