Czy grożą nam przerwy w dostawie energii elektrycznej?


Czy grożą nam przerwy w dostawie prądu? Polskie Sieci Energetyczne S.A. wprowadziły ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na obszarze całego kraju. 

W związku z wystąpieniem zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej opertator systemu przesyłowego Polskie Sieci Energetyczne S.A. wprowadza z dniem 10 sierpnia ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na obszarze całego kraju. - głosi komunikat Regionalnego Systemu Ostrzegania.

Ograniczenie dostaw energii ma dotyczyć dużych zakładów, PSE apeluje również do odbioróc domowych o zmniejszenie zużycia energii. W Ministerstwie Gospodarki zwołano sztab kryzysowy.

O to czy zagrożone są dostawy energii w naszym regionie zapytaliśmy Romana Kapustę, kierownika Punktu Energetycznego w Chojnie, który uspokaja - zagrożenie jest związane z energią odnawialną, w związku z upałami nastąpił spadek wody w rzekach, nie ma również wiatru. W naszym regionie nie ma żadnego strachu, korzystamy z energii wyprodukowanej w elektroni Dolna Odra, ponadto panujemy nad sytuacją, od dawna byliśmy przygotowani na upały i wysokie temperatury. 

3 Komentarze

 1. To dlaczego w krajniku nie ma prądu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jest awaria, pytaliśmy również o to. Pracownicy Enea starają się jak najszybciej ją naprawić i przepraszają odbiorców.

   Usuń
 2. Najlepiej maja 6 mieszkancow ulic Wiosennej i Kasztanowej w Trzcinsku - Zdroju. Za przeszlo 90 tys. zl. gmina zafundowala im oświetlenie fotowoltaiczne. Najwiekszy przejaw prywaty i sobiepaństwa. Alkoholowy burmistrz i sciemniacze biurowi przy korytku.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza