Zapraszają na koncert do Doliny MiłościW piątek 14 sierpnia o godzinie 20:00 w Dolinie Miłości wystąpi młody artysta Aleksander Kwietniak w koncercie "Czas i Przestrzeń Liry Korbowej" – Pieśni, opowieści i melodie z całej Europy.

Wybrzmiewające w średniowiecznych tawernach, węgierskich Domach Tańca, na polskich bezdrożach i wsiach, a nawet na francuskim dworze Ludwika XV zabrzmią wieczorem przy Stawach Adama i Ewy w Dolinie Miłości.
Lira korbowa była niezwykle istotnym instrumentem w wielu kulturach i epokach dlatego pojawia się w muzyce tradycyjnej niemal każdego kraju w Europie. Zapraszamy na muzyczną podróż, podczas której zawitają Państwo w najróżniejszych przestrzeni występowania liry korbowej – instrumentu o niezwykłej historii.

Aleksander Kwietniak - Lirnik, klarnecista, saksofonista i tancerz, student muzykologii na uniwersytecie Aix-Marseille we Francji. Zafascynowany muzyką tradycyjną, klasyczną i dawną. Początkujący poszukiwacz muzycznych doświadczeń, aktywny w wielu przestrzeniach i przedsięwzięciach, od kapel folkowych po marching show band. Przygodę z lirą korbową rozpoczął 2 lata temu, jednak czas ten zaowocował licznymi doświadczeniami i muzycznymi przeżyciami, które pozwalają na swobodne poruszanie się w muzyce instrumentalnej, wokalnej, zarówno świeckiej jak i nabożnej.

Bilety 10zł
Zapraszamy - organizatorzy Ośrodek Edukacji Regionalnej "Wiejski Kocur", In-Vivo, Federacja Zielonych GAJA.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza