TYLKO U NAS: Grupa ABJ pozywa Gminę Cedynia w sprawie gminnego targowiska


Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił pozew Grupy ABJ dzierżawiącej gminne targowisko w Osinowie Dolnym przeciwko Gminie Cedynia. 

Spółkę ABJ, której prezesem jest Janusz Nazimek reprezentuje Kancelaria Adwokacka Adama Golińskiego. "Pozew o stwierdzenie nieważności oświadczenia o wypowiedzeniu oraz istnienia umowy dzierżawy wraz z wnioskiem o zabezpieczenia roszczenia" został w lipcu złożony w sądzie.

Dzierżawca targowiska w pozwie domaga się między innymi stwierdzenia nieważności wypowiedzenia umowy dzierżawy, zakazanie pozwanej Gminie Cedynia zawierania umów z kupcami i domagania się od nich czynszu czy zapłaty przez gminę na rzecz spółki 20 000 zł za każdy przypadek naruszenia obowiązków określonych w postanowieniu o udzieleniu zabezpieczenia.

Pozew liczy 20 stron, nie wyznaczono jeszcze daty pierwszej rozprawy.
Redakcja

10 Komentarze

 1. Abj gra na zwloke przeciagaja zeby jak najwiecej sciagnac kasy od kupcow od 1 lipca 2015 gmina Cedynia jest wlascicielem targowiska i oplaty nalezy dokonywac na konto gminne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. .... a ja jako kupiec uważam, że należy poczekać na rozstrzygnięcie sądu. Inaczej, w chwili obecnej, musiałbym odprowadzać czynsz dla ABJ i do gminy. Absurd !!!

   Usuń
 2. Oczywiście, że Gmina Cedynia jest właścicielem nieruchomości, na której jest targowisko gminne - tego chyba nikt nie neguje.
  Ale Gmina Cedynia oddała w dzierżawę tę nieruchomość dlatego nie może zachowywać się tak jak się zachowuje.
  Od rozstrzygania sporów jest sąd dlatego Gmina musi poczekać na prawomocny wyrok sądu w tej sprawie.
  Bardzo dobrze, że ABJ poszedł do sądu.
  Mam nadzieję, że sąd utrze nosa Pani Burmistrz, Radzie Miejskiej z jej przewodniczącym na czele oraz podpowiadaczy, którzy mają w tym własny interes a nie interes gminny - bo do kasy wpływają przecież pieniądze z dzierżawy.
  Pani Burmistrz zrobiła wodę z mózgu kupcom, którzy nie wiedzą kogo słuchać.
  To kupcy (a nie Burmistrz) muszą podjąć decyzje komu mają płacić czynsz.
  To kupcy ryzykują a nie Burmistrz.
  Chyba za taką władzą mieszkańcy gminy Cedynia nie glosowali?
  Czym jeszcze zaskoczy nas Burmistrz i Radni?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopóki się nie rozstrzygnie WSTRZYMAĆ PŁACENIE DZIERŻAWY

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupcy maja umowy z Nazimkiem czyli Grupą ABJ. Nazimek zapłacił czynsz za lipiec do gminy , wszystkie media , ochronę itp. Moim zdaniem sprawa jest jasna - gmina wdepnęła w duże bagno , będzie płaciła Nazimkowi duuuużżżżeeeee odszkodowania. Facet jest na prawie i ma racje że oddał sprawę do sadu . Wygra!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Płacić należy tylko Nazimkowi i tyle, to On nam daje miejsca pracy i o nas dba

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygra czy nie niech wstrzamaja do tego czasu.a Gmina i Nazimek niech walczą w sądzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gminie właśnie o to najbardziej chodzi, żeby wstrzymać się z płaceniem dla Nazimka. Wydaje im się, że najprędzej wykurzą go z targowiska gdy zbankrutuje. Naiwne rozumowanie p burmistrz i jej doradców.

   Usuń
 7. Nazimek nawet jeśli kilku da wypowiedzenia , bo już zaczął, to i tak zostanie przez 18 lat. Ja płacę do niego i mam pracę na 18 lat a gmina niech się wypcha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje ci niedowiarki wylecą z targowiska a szanowna królewna na pewno im nie pomoże

   Usuń
Nowsza Starsza