Aksamitny Festiwal po raz trzeci w Mirowie [foto]


Już trzecia edycja Aksamitnego Festiwalu w Mirowie za nami. Po raz kolejny pogoda i goście nie zawiedli. Na przybyłych czekał poczęstunek przygotowany przez gospodynie z Mirowa, było ciasto, kawa, herbata, bigos i przepyszna grochówka. Możne też było spróbować wyrobów z masarni Aga z Witnicy sponsora festiwalu, jako sponsorów należy też wymienić firmę Bomax, Pana Adama Rosińskiego, Ewę Fidos, Nadleśnictwo Mieszkowice. Oddzielne podziękowania należą się również Panu Pawłowi Tarnowskiemu.

Na stoiskach festiwalowych można było skorzystać z krótkiego kursu grawerowania na szkle, wykonać własną biżuterię pod okiem specjalnych gości z Poźrzadła Wielkiego, kupić rośliny ogrodowe u Pani Iwony Dydymskiej oraz wiele ciekawych drobiazgów między innymi wykonanych metodą Decoupage u Pani Justyny Sypuła. Zaprezentowały się również Warsztaty terapii zajęciowej z Goszkowa z pracami swoich wychowanków i loterią fantową. Dzieci (ale też dorośli) mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do celu dzięki uprzejmości koła LOK z Morynia albo dzięki Kamilowi Fidosowi zobaczyć świat z wysokości końskiego grzbietu.

Ale najważniejsi byli laureaci kolejnej edycji konkursu na „Aksamitną Zagrodę”. W tym roku tabliczkę zwycięzcy, wykonaną przez rzeźbiarza Pana Jana Andrzejczaka, zdobyła Pani Mirosława Korman, nagrodę publiczności po tradycyjnym spacerze po wsi Mirowo zdobyła Pani Iwona Hirt. Żaden z uczestników konkursu nie został jednak z pustymi rękami, upominki otrzymali Pani Marzena Witkiewicz, Magdalena Paczkowska, Renata Cysewska i Lech Witkiewicz. Rozlosowano również upominki z pośród gości głosujących oraz rozdano sadzonki drzewek osobom nie uczestniczącym w konkursie ale dbającym o estetykę swojego otoczenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Organizatorzy 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza