X Tydzień Żurawia [foto]


W piątek 25 września rozpoczął się X jubileuszowy Tydzień Żurawia. Uroczystość rozpoczęcia miała miejsce w Zespole Szkół w Widuchowej. Zjawiło się wielu znakomitych gości, którzy z nieskrywaną radością obejrzeli występy dzieci.

Największe oklaski zebrała klasa III a wraz z wychowawczynią Jolanta Berowską.
Uczniowie przenieśli nas w zaczarowany świat żurawi, a swym śpiewem, tańcem i grą oczarowali wszystkich zgromadzonych.


26 września w Marwicach miała miejsce dalsza część święta. Były stoiska z ekologicznymi przysmakami, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne prowadzone przez stowarzyszenie Nadodrzańskie Klimaty, barwny korowód ,występy zespołu Borzymianki i wiele innych atrakcji. Największą liczbę uczestników przyciągnęła gra terenowa „Tropem żurawi” zorganizowana przez stowarzyszenie Alterno. Wystartowało 14 drużyn, które miały do pokonania 8 kilometrową trasę, z różnymi zadaniami do wykonania. Gra podobała się wszystkim uczestnikom- dużym i małym i wywołała wielkie emocje.

Po grze terenowej w namiocie Alternian odbyły się prezentacje Piotra Rosińskiego, Dominika Smulskiego i gościa specjalnego-Marka Schillera, regionalisty z Dębna. Wielkie oklaski zebrał również występ Piotrka Rosińskiego z Pawłem Wróblem, którzy zaprezentowali autorskie utwory na gitarę, ukulele i akordeon. Wieczorem, przy ognisku, została nagrana piosenka, która będzie podkładem do filmu-teledysku z imprezy.

Stowarzyszenie Alterno składa szczególne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy wójt gminy Widuchowa Annie Kusy –Kłos, sekretarzowi gminy-Andrzejowi Stachurze,
strażakom z OSP Krzywin, sołtys Marwic Małgorzacie Jóźwiak i całemu sołectwu oraz Edycie i Cezaremu Szczupakom za udostępnienie terenu pod alterniański namiot.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza