Dużo emocji na sesji w Trzciński Zdroju, radny porównał burmistrza do... Hitlera?


Zbigniew Kitlas został ponownie wybrany na burmistrza gminy Trzcińsko Zdrój, w ostatni poniedziałek odbyła się sesja, na której nowy burmistrz został zaprzysiężony i choć był to jedyny punkt sesji, nie obeszło się bez napięć.

Choć wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i zarazem kontrkandydat Zbigniewa Kitlasa w wyborach - Robert Kowalski złożył gratulacje i zadeklarował chęć współpracy, to nie wszyscy radni opozycyjni zdołali powstrzymać emocję. W wolnych wnioskach radnych Janusz Pieróg dość niefortunnie porównał świeżo zaprzysiężonego burmistrza do... Adolfa Hitlera.

- Miałem się nie odzywać bo moje wypowiedzi są traktowane tutaj jako różne obelgi, ale chciałbym się zwrócić do Pana Panie burmistrz takim słowem. Chciałbym Pana przestrzec, bo to co do tej pory się stało to już było, ale powiem Panu jak było w historii. W 1940 roku żył sobie pewien dyktator, pisał pamiętnik "Mein Kampf". Dążył do poszerzenia swoich struktur w granicach świata, chciałbym, żeby Pan tego nie robił. Więc wchodząc do urzędu, żeby Pan podał tą dłoń młodszemu, bo młodszy nie jest w stanie podać starszemu ręki. Te głosy, te 1400 głosów to głosy strachu i bojaźni, a blisko 900 głosów to głosy, które chciałyby coś zmienić. Także, życzę Panu żeby Pan się nie cofał, żeby Pan brnął do przodu ale nie palił za sobą mostów - powiedział radny.

Opozycyjny w stosunku do burmistrza klub Dialog dla Gminy stanowi większość w piętnastoosobowej Radzie Miejskiej.
Redakcja

36 Komentarze

 1. Ten paradny pokazał swoją ogładę, zasób wiedzy historycznej,oraz jak Dialog dla Gminy chce dobra dla naszej gminy rozpoczynając pierwszą sesję po zaprzysiężeniu Burmistrza obelgami w jego kierunku. Teraz jedynym wyjściem dla Pieroga jest oddanie mandatu radnego bo wtedy tylko zachowa choć trochę godności. Zaś radni opozycyjni powinni sami go do tego nakłonić. Panie Kowalski, chce Pan współpracy z Burmistrzem to do dzieła!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki wstyd dla Gminy! Ale dobrze się stało, że ludzie zobaczyli prawdziwe intencje radnych opozycyjnych. Faktycznie teraz Pieróg po takiej kompromitacji powinien odejść!!! Kiedy przestaniecie robić taki wstyd!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszeli tą wypowiedź zaproszeni goście min Pan Konarski, nikt nie zareagował ponieważ nikt o zdrowych zmysłach nie spodziewał się że osoba która nie leczy się psychicznie może wypowiedzieć takie słowa. Piszecie powyżej żeby Pieróg zwolnił miejsce radnego, pewnie że tak! Burmistrz powinien jeszcze dodatkowo tego pana zniszczyć w sądzie żeby już więcej nikogo nie porównywał do zbrodniarza jakim był Hitler.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hipcio ty jesteś ostatnią osobą, która może prawić morał na temat honoru i kultury. Zniszczyć w sądzie to tylko twoje komunistyczne metody. Jest wolność słowa a pan Piróg nie znieważył burmistrza nazywając go Hitlerem tylko nawiązał że taka osoba w historii była.
   Jak taki stary dziad nauczył się korzystać z internetu? Komuch powinien zatrzymać się na etapie komunizmu a nie rozszerzać swoje horyzonty!

   Usuń
  2. Popedzic komuszego kapusia. Szacunek za wypowiedz." powinien tego pana zniszczyć w sadzie". Nienawisc zionie z tych ludzi. Otumanienie i trwoga przed utrata stanowisk!

   Usuń
 4. Żeby odejść z godnością trzeba ją mieć. Ponad 1400 wyborców Pana Kitlasa powinno złożyć wniosek o odwołanie radnych z grupy w której jest Pieróg. Jeżeli oni sami nie zmuszą Pieroga do odejścia to niech wszyscy odejdą tak chyba będzie najlepiej dla Gminy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakos nie widać żeby Hipolit odszedł z godnoscia po tym wszystkim co zrobil w przeszlosci, mało tego -to co dzieje się teraz w naszej gminie to jemu zawdzięczamy,Podzielil spoleczenstwo , zyc już nie idzie w tej miejscowości, tyle jadu wylewa nasz dobroczynca Hipolitek na ludzi którzy mysla inaczej, -kto nie z nami to przeciwko nam -, oto motto hipolita... jego ubeckie metody sa nadal zywe....Zrobcie porządek z Hipolitem, a później czepiajcie się chłopaka... Mysle, ze te wpisy to srpawa hipolita, od dawna kobinuje jakby tu usunąć niewygodnych radnych- no i nadarzyla się okazja..o nie, on tego tak nie zostawi.. nie jedno jeszcze usłyszycie na radnego Pieroga-młodego człowieka , który myslal ze w tej gminie można cos zmienić-ale pomylil się , bo tu nadal rzadzi UBECJA... HIPOLICIE-ZEBY ODEJSC Z GODNOSCIA TRZEBA JA MIEC...

   Usuń
  2. Ty chyba z hipolitem w jednej celi siedziałeś i to nie on był dziewczyną :)

   Usuń
 5. Po co go odwoływać? Niech się zbłaźni ponownie i ponownie a wtedy pociągnie ze sobą Kowalskiego i resztę to za trzy lata tylko oni oddadzą na siebie głos

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym właśnie różni się Pan Kitlas od Pieroga i innych że nie podaje do sądu za wszystko nawet za to że wiatr wieje nie tą stronę. Chociaż szkoda bo pierogowi przydało by się niezłe gotowanie.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Więc wchodząc do urzędu, żeby Pan podał tą dłoń młodszemu, bo młodszy nie jest w stanie podać starszemu ręki" Co ten Pieróg brał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, podobno zakazany, czy pan radny ma dojścia do dopalaczy?

   Usuń
  2. Przedawkował albo wciągnął nie tą dziurą co trzeba!!!

   Usuń
  3. Jak ktoś się nie zna na kulturze osobistej, to niech się nie wypowiada. Pan Pieróg dobrze powiedział,że to starszy podaje pierwszy dłoń. Ogólne reguły dobrych manier są proste: kobieta podaje rękę mężczyźnie, starszy młodszemu, a dyrektor pracownikowi niższej rangi. Ale, jak widać, niektórzy tego nie wiedzą.

   Usuń
 8. Nie dziwię sie Panu Pierogowi skoro p. Kitlas ma w planach zwolnienie jego żony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale te Hipolity boją się tego Francesco!
   Aż miło, że tak jego się boją :)
   Pewnie wiedzą, że on ma na nich porządne haki, które mogą ich skompromitować

   Usuń
  2. no coś ty !Helena była piękna !

   Usuń
 9. Nie znam człowieka. Jego wypowiedź świadczy wyłącznie o nim. Może parcie na szkło , może zwykła nienawiść, chamstwo i głupota przez duże G, nie wiem. Facet jest skreślony nie tylko jako radny, ale również jako człowiek. Młodzież określa to jako ,,ŻENUA" starsi po prostu ,,PAJAC"
  nie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak można napisać: ,,Facet jest skreślony nie tylko jako radny, ale również jako człowiek". Ktoś kto tak myśli daję świadectwo swojego niepohamowanego popędu do nienawiści, niczym zwierzę mające w naturze tylko podstawowe potrzeby do przetrwania gatunku. Jeśli nie znasz człowieka to nie wypisuj bzdur i nie rozsiewaj debilizmu bo to dość zaraźliwe. Natomiast jeśli go znasz to świadczy samo o sobie jakim jesteś hipokrytą i niestety osobą o ilorazie inteligencji wykluczającym cię w wypowiedziach na poważnym forum. Sam sobie odpowiedz na pytanie kim jesteś. Pozdrawiam...

   Usuń
 10. Uważam, że Pan Radny miał rację, wskazując zły przykład postępowania tamtej postaci historycznej jaką był Hitler!
  Złym przykładem jest były TW SB Hipolit, który bez honoru siedzi jeszcze na emeryturze i wypisuje te głupoty, wciągając także w te swoje gierki ludzi, których do niedawna uważałem za porządnych.
  Panie Januszu! Proszę się nie poddawać i robić swoje. Niech Hipolity odejdą w niesławie. A to, że Hipolit i inni jego koledzy tako postępują to świadczy jedynie o ich braku honoru i wstydu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. napewno dobrze życzysz Pierogów ?

   Usuń
 11. Panie Redaktorze!
  Jak słuchałem nagrania Hipolita z tej wypowiedzi Radnego, to nie zauważyłem tam, aby Pan Radny porównał on burmistrza do... Hitlera!
  Prawdę mówiąc zawsze wierzyłem, że ten portal jest nieugięty na wpływy, ale teraz zastanawiam się czy aby nie wpłynął na Pana wiceprzewodniczący Rady Powiatu a zarazem kierownik referatu w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku - Zdroju?
  Ja bym na miejscu Radnego Rady Miejskiej w Trzcińsku - Zdroju Pana Janusza Pieroga, wezwałbym Pana do sprostowania pod rygorem skierowania sprawy do Sądu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda! Redaktor jest w zmowie z hipolitem. Jesienia kapus zamieszczal przedruki na swej stronie odpowiednio spreparowane.Szanujacy się dziennikarz nie publikuje szkalujących paszkwili. To nadinterpretacja i nadużycie. Wstyd panie radny z PSL. Taki chlam tam siedzi w tym powiecie. Powiaty do likwidacji. Zenada jak ci dwaj szli pupe lizac choremu na władze.

   Usuń
  2. Zdecydujcie się w końcu, redaktor trzyma z Kowalskim czy Kitlasem, bo sami chyba nie wiecie co już piszecie. Z nagrań które do internetu wrzucił Hipcio jasno wynika, że Pieróg porównał Kitlasa do Hitlera, chyba, że kto inny napisał Main Kampf. Wszyscy obecni na sesji tak to zrozumieli a teraz wy półgłówki zamiast przeprosić to odwracacie kota ogonem. Niech najlepiej odwołają tą całą radę bo opozycja to dziś istny cyrk łącznie z przewodniczącą, która nie chciała na sesji dopuścić do głosu mieszkańców.

   Usuń
  3. insynuacja - niezgodne z prawdą przypisywanie lub wmawianie komuś pewnych postępków, myśli bądź intencji»

   Usuń
  4. Jeżeli wszyscy na sesji tak zrozumieli, że Janusz Pieróg porównał Kitlasa do Hitlera, to znaczy, że są to nierozumni tumany! A zapomnieliście jak były przewodniczący Rady Miejskiej za ich kadencji nie udzielał w ogóle głosu mieszkańcom i zarazem wyborcom to było cacy!

   Usuń
 12. TO PIEROGOWI RECE SIE TRZĘSĄ JAK WIDZI CHRYZANTENA TO ON SIĘ BOJI A NIE TE 1400GŁOSÓW

  OdpowiedzUsuń
 13. Przestańcie obrażać pana redaktora, pana kierownika referatu i innych fajnych ludzi,opluwacie ich celem odwrócenia UWAGI od" PIEROSZKA" !!! A tak na serio to jak FRANCZESKO ma takie haki na wszyskich to jest identyczny z "Hipolitem"!!! Tylko, że jeden działa a drugi UJADA JAK WŚCIEKŁY.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny, który boi się FRANCZESKA :)

   Usuń
  2. Tak to prawda my wszyscy, którzy głosowaliśmy na Pana Kitlas panicznie boimy się niezłomnego,uczciwego,prawego z transparętną przeszłością FRANCZESKA! Ten pan tak się zasłużył dla naszego społeczeństwa, że aż strach!! Coś bym wymienił ale z pewnością bym obraził Naprawdę Porządnych Mieszkańców T-Z!!!

   Usuń
  3. Jak się ma coś na sumieniu to i powinniście się bać. Franko was dopadnie jak hipcia, który jest jedyną osobą w
   T-Z, której może nikt nie wipie...li ale I NIKT NIE ZAREAGUJE Z POMOCĄ NA WYPADEK TAKIEJ SYTUACJI.

   Usuń
 14. Życie brutalnie zweryfikowało pchanie się do koryta pewnej grupy ludzi, a ich frustracje będziemy podziwiać jeszcze wielokrotnie. Pozdro dla normalnych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli ty uważasz za normalnych tych, którzy dzięki sponsorom przekupili wyborców za flaszkę, to znaczy, że ty jesteś nienormalny!

   Pozdro dla prawdziwych patriotów!

   Usuń
 15. Zakamuflowana opcja PO w natarciu . Śmiechu warte jak się patrzy na te elyty intelektualne .

  OdpowiedzUsuń
 16. Kumoterstwo,nepotyzm, donosicielstwo, lizusostwo - oto, co króluje w gminie T-Z. Ludzi, którzy myślą inaczej, gnębi się, przekręca ich słowa, opluwa jadem, szkaluje. Do diabła z taką gminą!!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza