Krzymowianki proszą o głos...! Pomóżmy gospodyniom z Krzymowa wygrać plebiscyt na najlepsze KGW!Pomóc można wysyłając sms o treści: KGW.60, pod nr: 72355. Koszt sms- 2,46 zł. Głosować można wielokrotnie. Ponieważ głosowanie trwa do 4 września, do godz. 24.00, sądzę, że ten właśnie tydzień zadecyduje o zwycięstwie. Każdy sms może KRZYMOWIANKOM w tym pomóc. 

Krzymowianki, to jak nazwa podpowiada, Koło Gospodyń Wiejskich działające w Krzymowie. Rezolutne, pomysłowe, pracowite, zaangażowane na rzecz lokalnego środowiska i oczywiście świetnie gotujące - takie są w skrócie panie zrzeszone w tym kole. Czego by o nich dobrego nie powiedzieć, zawsze będzie za mało! Już 8 lat organizują życie społeczno- kulturalne w sołectwie Krzymów, a także angażują się w organizację i prowadzenie rozmaitych wydarzeń i uroczystości poza sołectwem. Dały się poznać przede wszystkim jako znakomite organizatorki i kucharki. Ich bigos, pierogi czy ciasta są znane nawet poza granicami województwa. Współpracują z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami. Nigdy nie odmawiają pomocy. Ci, którzy z Nimi współpracują, wiedzą, że tak jest. Zawsze można na Nie liczyć gdy trzeba uraczyć smakołykami podopiecznych ŚDS czy OPS w Chojnie , np. w czasie Wigilii, czy podobnej organizacji w pobliskim Schwedt. Przygotowują poczęstunek na uroczystości organizowane przez Centrum Kultury w Chojnie ( Dni Chojny, Dni Integracji), Miejską Bibliotekę w Chojnie (uroczyste otwarcie), SP w Krzymowie(to współpraca stała od wielu lat), SP nr2 w Chojnie(Gminny DEN, otwarcie sali gimnastycznej), Parafię pw. Św. Trójcy w Chojnie, Koła Łowieckie „Jeleń” i „Sokół”, OSP Chojna i Krajnik Dolny. Organizują warsztaty zdrowego żywienia dla uczniów z chojeńskiej podstawówki. Karmią uczestników Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij” a także uczestników spotkań Kościoła Domowego, które odbywają się w parafii w Krajniku G. . Od lat nie opuściły żadnego kiermaszu organizowanego przez CK w Chojnie. Włączają się w akcje charytatywne, np. przekazują odzież i pozyskany sprzęt rehabilitacyjny podopiecznym OPS w Chojnie, pomagają w organizacji Charytatywnej Sztafety Rowerowej, WOŚP itd., itd….

Do tego dodać należy organizację uroczystości i imprez dla mieszkańców sołectwa, wynikających z Krzymowskiego Kalendarza Imprez: Zabawa Choinkowa z Mikołajem i paczkami dla dzieci, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Krzymowska Majówka, Dzień Rodzinki, Krzymowskie Dożynki, Zabawa Andrzejkowa…


Panie wspierają również działalność krzymowskiej świetlicy środowiskowej i wiejskiej, a także Klubiku Dziecięcego, przygotowując posiłki dzieciom, organizując im warsztaty kulinarne, pomagając organizować rajdy, wycieczki, minikolonie, czy takie atrakcje jak „Nocki w świetlicy”.

Mieszkańcy Krzymowa szczególnie cenią sobie ich pomoc w tak smutnych okolicznościach, jak śmierć bliskiej osoby. Stypy KRZYMOWIANKI przygotowują i obsługują nieodpłatnie.

Mają swój udział w wydaniu książki pt. „Wokół PGRu. Krzymów i jego mieszkańcy”. Zagospodarowanie placu przy świetlicy wiejskiej, wciąż bogatsze wyposażenie świetlicy w sprzęt kuchenny, z którego korzystają wszyscy krzymowianie, generalny remont wnętrza miejscowego kościoła…. Trudno wyliczyć wszystkie inicjatywy i zasługi tych pań…

Dlaczego o tym wszystkim wspominam? Otóż trwa właśnie Plebiscyt na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich w woj. zachodniopomorskim, do którego zgłosiło się 67 Kół z całego województwa. Plebiscyt organizuje Głos Szczeciński, pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach oraz Marka Gróbarczyk, posła do Parlamentu Europejskiego.

Myślę, iż przez te wszystkie lata KRZYMOWIANKI stały się rozpoznawalne i swoją ośmioletnią ciężką pracą uczciwie zapracowały na to wyróżnienie. Dlatego ogromnie proszę - pomóżcie im utrzymać I miejsce, które z małymi przerwami, udaje im się zajmować.

Bardzo, bardzo proszę o Wasze głosy.
Sołtys sołectwa Krzymów
Anna komorzycka
Redakcja

24 Komentarze

 1. WSZYSCY ŚLEMY SMS-Y O TREŚCI: KGW.67

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również wyślę i to nie jeden a o wiele więcej: KGW.67 " Lisiczki " Lisie Pole są najlepsze i na pewno wygrają !!! Dziewczyny Bruksela jest Wasza !!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BRUKSELA to chyba tylko dla trzech przedstawicielek wygranego KGW. W KRZYMOWIE na pewno te trzy panie juz spakowane.

   Usuń
 3. Lisczki najlepsze!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Może Lisiczki nie potrafią sie promowac, ale tez dużo robią, dla ludzi .Krzymowianki ciuchy z Caritasu najpierw sobie obdzielą, a ochłapy dla ubogich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale trzeba być chamem aby anonimowo rzucić takie oskarżenie.
   Szczególnie wobec osób, które poświęcają mnóstwo prywatnego czasu na działalność społeczną.

   Usuń
  2. Hmm... Jestem mieszkańcem gminy Chojna. I czytam bardzo dużo różnych artykułów. I owszem zgadzam się z tym iż KGW w Krzymowie pomaga naprawdę wielu instytucjom. Wiele o nich słychać że są tu że są tam. Sam wiele razy gościłem w ich progach. Wracając do KGW Lisie Pole nie słychać o nich nic. Nigdy też nie słyszałem o żadnych imprezach okolicznościowych. Według mnie to koło nie zasłużyło na główną nagrodę. Głos oddaję na Krzymów. Dziękuję dziewczyny jesteście wspaniałe. Na dożynkach oczywiście zaoszczędzisz. Tak trzymać. Ja za Was trzymam kciuki.

   Usuń
  3. Przepraszam miało być zagoszczę.

   Usuń
 5. Ten plebiscyt jest na najpopularniejsze ,a nie na najlepsze KGW....dlatego rozumiem Wasz apel.Najpopularniejsze to niestety nie to samo co najlepsze i jezeli nawet wygracie to i tak KGW w SKALINIE jest najlepsze...Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko szkoda ze te wasze lisiczki weszły po zakończeniu rekrutacji do konkursu. A gdzie zasady fair play? Gdzie działanie zgodnie z regulaminem? A może grubsze pieniążki poszły żeby być w konkursie. A co do wyników dowiemy się wszystkiego dzisiaj o gidzinie 00.00

  OdpowiedzUsuń
 7. Tylko szkoda ze te wasze lisiczki weszły po zakończeniu rekrutacji do konkursu. A gdzie zasady fair play? Gdzie działanie zgodnie z regulaminem? A może grubsze pieniążki poszły żeby być w konkursie. A co do wyników dowiemy się wszystkiego dzisiaj o gidzinie 00.00

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby bylo juz po zakończeniu rekrutacji to nikt by ich nie dopuścił do konkursu. A to nie są zawody o złote kalesony żeby dawać i łapówki. Tak więc zastanów się nad tym co piszesz...

   Usuń
 8. I kto tu pisze o fair play.....i sugeruje nieuczciwosc swoim rywalkom. Zalosne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam nadzieje,ze KGW SKALIN Was pogodzi.Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. KGW Krzymowianki powinny wygrać ten konkurs ponieważ cały rok ciężko na to pracują !!! Skąd możecie wiedzieć ze są już niby jakieś osoby które są spakowane skoro konkurs sie jeszcze nie rozstrzygnął ?! Uwieżcie że nikt sie nie pakuje bo Kobietki cieżko pracują i ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH NA DOŻYNKI w sobotę !!! KGW.60 KGW.60 KGW.60 !!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Przeciez to byla aluzja...BRUKSELA nie dla calego kola tylko dla dwoch czy trzech kobiet. Z zaproszenia oczywiscie skorzystam,dzieki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Krzymowianki to co robią dla CK czy na inne imprezy to nie za darmo biorą za to sporo mało tego przygotowują wszystko na prądzie i wodzie gminy i czym tu się chwalić

  OdpowiedzUsuń
 13. Krzymowianki za to co robią dla CK i nie tylko biorą sporo no i robią na prądzie i wodzie za które płaci gmina i czym tu się chwalić pracują bo wiedzą za co i proszę nie usuwać wpisów

  OdpowiedzUsuń
 14. Lisiczki są skromne też ciężko pracują a Krzymowianki blisko dyrektorki CK to dostają robotę inne koła się pomija spytajcie ile dostały za Dni Integracji i nie tylko

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy na KGW Krzymów :) pozdrawiamy.
  Rada młodzieży Krzymów

  OdpowiedzUsuń
 16. Po pierwsze gratulacje dla Krzymowianek i Lisiczek.Po drugie żadne kolo nie pobiera gratyfikacji finansowej od CK DZIEWCZYNY GOTUJĄ W SWOIM WOLNYM CZASIE BEZ WYNAGRODZENIA...Imprezy :Dni Integracji, Święto Niepodległości, itp są organizowane także przez Urząd Miejski, dziwny byłby fakt oplaty za prąd i świetlicę w tej sytuacji. Gotują dla Chojny. ..Zdarzaly się sytuacje, w których chciano obciążyć koło za taka pomoc. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. No tylko pogratulować, koło Krzymowianki zajęły pierwsze miejsce w plebiscycie, ale nikt nie pisze, o jeszcze jednym rekordzie, otóż jest to koło które zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu kół które nie wnoszą opłat za korzystanie ze swoich pomieszczeń (patrz regulamin świetlic). Myślę, że zamiast wysyłać jakieś durne sms i robić "wyścig szczurów" pomiędzy kołami i tyczy się to wszystkich kół (sympatycy kgw krzymowianki wydali na ten cel 10 681,32zł), należało by postępować zgodnie z tym regulaminem. Przypomnę tylko, że to są nasze wspólne pieniądze, każdy później narzeka, że źle się dzieje, że Gmina nie ma pieniędzy, warto zacząć od siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ot, Polactwo!
   Zakompleksieni mali ludzie. Ćwierć inteligenci, którzy żywią się jadem i później plują jadem.
   Krzymowianki "nie wnoszą opłat za korzystanie ze swoich pomieszczeń". Co za geniusz intelektu musiał wymyślić takie zdanie. Ten troll nie zauważył, że KGW nie wnosi również opłat za drogę gminną jak wiezie pierogi na Dni Integracji. Mało tego, wyobraźcie sobie że Krzymowianki nic nie zapłaciły za plac podczas kiermaszu wielkanocnego. I, w to chyba nie uwierzysz idioto, Krzymowianki nie zapłaciły za prąd w CK jak podgrzewały posiłki na gminne imprezy.
   Trollu, wnieś się na wyżyny swojej głupoty i zrób donos do Urzędu Skarbowego bo przecież członkinie koła tylko w tym tygodniu przepracowały społecznie kilkaset godzin organizując Dożynki, a Koło nie odprowadziło od tego podatku!
   Co cię malutki człowieczku interesuje ile sympatycy Koła wydali na konkurs??? Nie twoje pieniądze i nie twój konkurs.
   Jedno, ćwierćinteligencie napisałeś zgodnie z prawdą: "Warto zacząć od siebie"

   Usuń
  2. Ale zabolało, ja nie poniżę się do twojego poziomu i jakże bogatego słownictwa, nie robicie tego za darmo, tylko za pieniądze, tak więc odrobinę pokory, a regulamin jest dla wszystkich, a nie dla wybranych.

   Usuń
Nowsza Starsza