Ultramaraton kolarski przejedzie przez powiat gryfińskiUltramaraton "Tour De PoMorze" przejedzie przez powiat gryfiński. Zawodnicy mają do pokonania 700 kilometrów wokół województwa zachodniopomorskiego. Jest to obok "Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk - Bieszczady Tour" jedna z najdłuższych i najcięższych imprez tego typu w Polsce. 


Kolarze od startu do mety jadą non stop z przerwami na potwierdzenie obecności oraz posilenie się w punktach kontrolno - żywniościowych, które rozmieszczone są na trasie ultramaraonu w odległościach od siebie od 50 do 95 km.

Zawodnicy wystartują w sobotę rano w Świnoujściu, wyruszą w kierunku Kołobrzegu. W naszym regionie pojawią się pomiędzy sobotą a poniedziałkiem, przejadą przez Mieszkowice, Chojnę, Widuchową i Gryfino.

Do współpracy z organizatorem włączyło się Centrum Kultury w Chojnie oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Właśnie w gimnazjum zlokalizowano punk kontrolny, a samych zawodników będzie można zobaczyć na trasie w tym mieście już w nocy w sobotę aż do poniedziałku. 
Redakcja

4 Komentarze

 1. wszystko ładnie , ale jest jedno ale .... jak zostanie zorganizowany przejazd .interesuje mnie droga Mieszkowice -----> Chojna---------> Gryfino . Chodzi mi dokładnie o organizacje ruchu drogowego. jak wiem jest to droga krajowa/ powiatowa i porusza się nią ogromna ilość samochodów , koni, rowerzystów , pijaczków. był taki malutki maraton w Moryniu i cały Moryń został sparaliżowany. To przy takiej sakli maratonu zablokują drogę ????? ( bo jak mam wyprzedzić ludzi jadących w grupie rowerowej np 30 osób na trasie Lisie Pole - Gryfino ?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję zapisać się na kurs Prawa Jazdy. Tam dostanie Pan odpowiedź w jaki sposób należy bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. jeszcze trochę to tylko pielgrzymki i kolarze nic więcej , polska to będzie oaza spokoju , albo kościół albo wczasy , ale za co żyć , ja akurat z jazdy żyje PARODIA GDZIE ROZUM MACIE , ŚCIEŻKI ZRÓBCIE SOBIE

   Usuń
  3. Ścieżki są i zawsze były, czyli drogi z których wszyscy korzystamy.

   Usuń
Nowsza Starsza