Wybory Parlametarne 2015: Kto kandyduje z naszego regionu?Za nieco ponad miesiąc, 25 października odbędą się wybory parlamentarne. Minął już termin rejestracju kandydatów, sprawdziliśmy kto kandyduje do sejmu i senatu z naszego regionu. 


Wojewóztwo zachodniopomorskie w wyborach do sejmu zostało podzielone na dwa okręgi. Powiat gryfiński należy do okręgu wyborczego nr 41, jest to tzw. okręg szczeciński. 

Na listach partii KORWiN znalazł się Jan Gładkow (nr 24) - nauczyciel i radny Rady Powiatu z Gryfina oraz Ludwik Weber - przedsiębiorca z Chojny (nr 6). Z list Platformy Obywatelskiej startuje trener boksu Jarosław Przygoda z Chojny (nr 21) i radny Rady Powiatu Mariusz Adamski ze Starego Czarnowa (nr 11). Rafał Mucha - ekonomista, radny Rady Powiatu i prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie, wystaruje z list Prawa i Sprawiedliwości (nr 7), podobnie jak Wanda Mazur - pracownik socjalny z Mieszkowic (nr 15). Z list Kukiz`15 o mandat posła ubiega się Stanisław Nowopolski z Chojny, który wcześniej był związany z SLD (nr 3), Emilia Lechowicz - studenka z Gryfina (nr 5) i Józef Lewandowski - inżynier elektryk z Gryfina (nr 17).
Pod nr 14 na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego znajdziemy Dorotę Ekiert z Gryfina, urzędnika i prezes PSL w powiecie a z 9. miejsca wystartuje Jan Kozak - rolnik z Piaseczna. Z list Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni kandyują Hanna Byrczak, mediator z Gryfina (nr 10) i Hubert Lechowski, inżynier produkcji z Gryfina (nr 17).

Na zdj. Ludwik Weber (w środku) podczas spotkania w Chojnie w którym wziął udział Janusz Korwin-Mikke (fot. archiwum). 
Redakcja

11 Komentarze

 1. Zapomnieliście o panie Adrianie Bartoś, który kandyduje w Koszalinie, ale jest z Wilkoszyc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaliśmy tylko okręg szczeciński. Z regionu koszalińskiego startuje również Pan Czesław Hoc, który pochodzi z Jelenina. Skupiliśmy się na kandydatach, na których mogą głosować mieszkańcy powiatu gryfińskiego.

   Usuń
  2. To syn tego starego funkcjonariusza PZPR Bronisława?

   Usuń
  3. Syn twojego starego!

   Usuń
 2. same tuzy, imponuje pan Nowopolski-dla niego od lewicy do narodowców jest bardzo blisko

  OdpowiedzUsuń
 3. Coo te Kukizy xDDDD "Stanisław Nowopolski z Chojny, który wcześniej był związany z SLD (nr 3), Emilia Lechowicz " która z tego co wiem jest mocno zwiazana z młodzieżą wszechpolską, ale narodowcą nie przeszkadza bratać sie z postkomuną :33333 Chyba pora przeprosić Korwina albo Kaczafiego i zagłosować na wierną prawice.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja reprezentuję Ruch Narodowy, a nie Ruch Kukiza. To, że startuję z tego komitetu, nie oznacza, że głoszę te same postulaty. RN nie miał innego wyjścia jak nie pójść z Kukizem, który ma jako takie poparcie. To dla nas szansa i uważam, że trzeba to wykorzystać. Oczywiście, świetnie by było jakbyśmy startowali jako partia RN, ale z 1,5% poparciem to kompletnie bez sensu. A czas leci i trzeba w tej Ojczyźnie coś zrobić :)
   Pozdrawiam, Emilia Lechowicz.

   Usuń
 4. A mi się podoba stwierdzenie ROLNIK Z PIASECZNA!!! Ale w kolo jest wesoło...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic tylko czekać na spotkania z wyborcami ,jeśli będą w ogóle organizowane ! bo chyba nie pchają się tam tylko po diety układy układziki tylko chcą reprezentować coś więcej swoją osobą niż tylko nazwisko. Może to akurat z naszego regionu znajdzie się wybraniec narodu którego celem w życiu jest zmiana na lepsze nie tylko jego osobie .ale reszcie społeczeństwa . Chętnie usłyszał bym od takich osób ich konkretne sposoby pomysły na rozwiązanie ,ułatwienie zawiłości prawa czy choćby problemów społecznych .Może któraś z tych osób w zaciszu domowym napisała jakąś przydatna nowelizacje która chce wprowadzić w życie ,a może nawet ustawę ???????
  Czekam na spotkania i już zacznę się przygotowywać i szykować pytania

  OdpowiedzUsuń
 6. Z Mieszkowic Wanda Mazur to chyba jakiś żart ta Pani nie ma pojęcia o polityce a i wysłowić się nie umie ale widać że to najlepsza osoba złapana w Mieszkowicach żenada.

  OdpowiedzUsuń
 7. OOO! senator Prejss zrzekł się swojej partii PO!
  POwoli uciekają z tonącego okrętu :)

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza