Dzień Edukacji Narodowej w szkołach w Chojnie i Nawodnej


14 października to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. W Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej jest to święto nie tylko nauczycieli i pracowników szkoły, ale również pierwszoklasistów, którzy w tym dniu stają się pełnoprawnymi członkami szkoły. 

W tym roku przyszli uczniowie musieli zdać egzamin klasyfikacyjny na ucznia klasy I przed Dorotą Zawadzką, Magdą Gessler, Komendantem Policji i generałem Wojska Polskiego, w których wcielili się starsi uczniowie. Zdali go śpiewająco po czym złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani przez p. Dyrektor na pierwszoklasistów. Wśród nich są: Jakub Czerkies, Kamil Czubik, Roksana Górecka, Martyna Jasińska, Jakub Jaz, Agata Kasica, Kacper Klimczak, Szymon Lipiec, Natalia Mordal, Kacper Mucha, Alan Pokrywa, Agata Ziętek. W szkole filialnej: Aleksandra Dąbska, Wiktoria Hrycaj, Patrycja Kacprzak, Zuzanna Kołodziej, Julia Mazur, Magdalena Mizgier, Maja Nowaczyk, Jagoda Piorun, Michał Skrycki, Jakub Szuszkiewicz. 

 W drugiej części apelu uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią zaprezentowali humorystyczne przedstawienie, które tłumaczyło po czym można rozpoznać ucznia i nauczyciela. Złożyli życzenia wszystkich nauczycielom, pracownikom łacznie z zaproszonymi emertytowanymi pracownikami szkoły. Na koniec Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły własne nagrody -ZŁOTE KACZKI, przyznane w następujących kategoriach: Honorowa Złota Kaczka, Debiut Roku, Mikrofon Roku, Płonąca Strzała, Sokole Oko, Złote Myśli, Złota Katarynka, Złota Piła ( + wałek na lenia ), Złoty Dzióbek, Złoty Słowik, Niewidzialna Ręka, Złota Rączka i trzy Złote Odkurzacze. W uroczystości wzięli udział rodzice uczniów, emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców.

Dzień Edukacji Narodowej i przedsmak wielkiego jubileuszu w Szkole Podstawowej w Chojnie

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej szkolnej społeczności. W roku szkolnym 2015/2016 obchody tego szczególnego dnia miały wyjątkowy charakter. Stanowiły one bowiem przedsmak wielkiego jubileuszu 20-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w klasowych projektach edukacyjnych, związanych tematycznie z ich ulubionymi nauczycielami.

Odbywającą się po zajęciach projektowych uroczystość, uświetnili swoją obecnością szczególni goście – nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy 20 lat temu rozpoczynali niezwykle trudną pracę w nowootwartej, chojeńskiej „Dwójce”.

Wszyscy obecni mieli możliwość obejrzenia ciekawego spektaklu, który dzięki odpowiednio dobranej muzyce i kunsztownej grze aktorskiej zabrał publiczność w podróż po dziejach edukacji.

Pod każdym więc względem 14 października był dniem pełnym wspomnień, wzruszeń i pięknej atmosfery. To dzięki takim chwilom wszyscy czujemy, że stanowimy kochającą się Rodzinę, a „Dwójka” to nasz drugi dom.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza