Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tatoWieczorem, 9 października uczniowie z klasy IIIC Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Andrzejewskiej zorganizowali imprezę klasową „Nocne Czytanie z Janem Brzechwą”. Każdy uczestnik spotkania przyniósł ze sobą śpiwór, materac, poduszeczkę i dobry humor. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.00, 

a zakończyło o 8 rano następnego dnia. Oficjalnie imprezę otworzyła pani dyrektor Iwona Świerczyńska, która przedstawiła za pomocą prezentacji multimedialnej życiorys i twórczość Jana Brzechwy. Następnie pani Elżbieta Kłoda przeczytała dzieciom wiersz ,,Na straganie” oraz przeprowadziła pogadankę o zdrowym odżywianiu. Pani Magdalena Łączkowska przeczytała fragment lektury ,,Akademia Pana Kleksa’’. Przez następne godziny zaproszeni goście: pani Małgorzata Fryska, Emilia Goźlińska oraz uczennice z klasy VIB Paulina Pawlicka i Julia Sługocka czytały dzieciom utwory Jana Brzechwy. Uczniowie brali udział w dyskusji na temat poznanych utworów oraz recytowali wybrane wiersze Jana Brzechwy.

Około godziny 21.00 wszyscy zasiedli do kolacji, która została przygotowana przez rodziców. O godzinie 21.30 rozpoczęło się oglądanie filmu Jana Brzechwy pt.,,Akademia Pana Kleksa” . Spotkanie było dla dzieci niezwykłą przygodą, mającą na celu zachęcenie ich do czytania książek i obcowania z nimi każdego dnia.

Gorące podziękowania kieruję do pana Leszka Chełstowskiego właściciela piekarni MAXXX za ufundowanie drożdżówek.

Ewa Andrzejewska
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza