Śmieci, gruz i odpady z Niemiec nie wjechały do Polski


Śmieci, gruz budowlany i odpady wywożone bez zezwolenia z Niemiec do Polski ujawnili funcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina. 

- Do zatrzymania ładunku doszło w trakcie kontroli drogowej (w środę, 30 września-red.) w Krajniku Dolnym. Funkcjonariusze skontrolowali dostawczego mercedesa po tym, jak pojazd przejechał granicę z Niemiec do Polski przez byłe drogowe przejście graniczne. Samochód prowadzony przez 20-letniego mieszkańca woj. pomorskiego wyładowany był gruzem, resztkami eternitu, styropianu i fragmentami połamanych plastikowych rur - informuje rzecznik Pomorskiej Straży Granicznej por. Andrzej Juźwiak

Kierowca mercedesa zatrzymał się na drodze polnej, przy której znajdował się podobny ładunek wysypany wcześniej. Mężczyzna nie miał zezwoleń na przywóz odpadów, a przybyły na miejsce zleceniodawca transportu potwierdził, że to kolejny taki ładunek przewożony z Niemiec do Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli pojazd wraz z ładunkiem i poinformowali o zdarzeniu Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który będzie prowadził dalsze postępowanie.
Redakcja

12 Komentarze

 1. To bylo w srode a nie wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prywatne samochody osobowe tez przyworza smieci do naszych lasow z Niemiec.Bo to bardzo czysty narod ?

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie Polak co za jedno euro własny Kraj zaśmieca.Powinni dowalić z grubej rury

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie Polak co za jedno euro własny Kraj zaśmieca.Powinni dowalić z grubej rury

  OdpowiedzUsuń
 5. Niemcy bardzo dbają o porządek w swoim kraju, a Polacy myślą jak zarobić. Takim ludziom co to smieci do lasu wyrzucają albo w górach butelki, papiery zostawiają, bo im ciężko do plecaka włożyć i na dół znieść do śmietnika, to powinni obie ręce przy samej du**e upier..cinać! Że też żadna edukacja ani tłumaczenie tego kołtuństwa nie wypleni! Powinni publikować wizerunek takich złoczyńców w centrum miasta na banerach, z podpisem, że wywoził śmieci do lasu!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chcieliście zjednoczonej europy??? Nie chcieliście postać 10 min w kolejce do odprawy??? To macie GRUZ, D..E I KAMIENI KUPĘ!!! Swoją drogą ciekawe ilu właścicieli samochodów kupionych po okazyjnej cenie wie, że są poskładane z trzech różnych aut... Polska śmietnikiem starej unii!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny tytuł: Śmieci, gruz i odpady z Niemiec nie wjechały do Polski. To co one tam robią? Dziennikarstwo to stan umysłu? Więcej rzetelności i logiki, mniej pisania na kolanie. Swoją drogą ciekawe jaki ułamek procenta wynosi wykrywalność takich rzeczy po likwidacji kontroli na granicach. Ale Schengen jest cool, co nie? PiS i Duda zrobią porządek z tym bałaganem, oj zrobią.

  OdpowiedzUsuń
 8. jak z pomorskiego to kaszeb nie polak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sluchaj ty IDIOTO !!! z woj. pomorskiego to Kaszub ??? ty ciemniaku ty masz pojecie ??? Kaszub jest kaszub spojrz se na Mape DAUNIE POJEBANY !!!!

   Usuń
  2. A Ty czego się tu tak S***sz. Wyluzuj dziecko. Włóż pampersa.

   Usuń
 9. Najlepiej wyjebać do nas no nie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Powinni również zatrzymywać i zawracać cysterny z tymi śmierdzącym odpadami płynnymi, który ch "zapach"tak uatrakcyjniał nam powietrze w Chojnie i okolicy! !

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza