Gorący popiół ponownie przyczyną pożaru śmietnika


Nad ranem strażacy interweniowali w Chojnie przy pożarze pojemnika na śmieci. Przyczyną pożaru był prawdopodobnie gorący popiół wrzucony przez jednego z mieszkańców. 

Pojemnik nadaje się już tylko do wyrzucenia. Za jego zniszczenie obciążona zostanie najprawdopodobniej Wspólnota Mieszkaniowa, której mieszkańcy korzystają z pojemników.

Koszt zakupu takiego pojemnika to ponad 1000 złotych.

Co jakiś czas przypominamy o tym, że do plastikowych kontenerów absolutnie nie można wyrzucać gorącego popiołu. Na osiedlu lotnisko w Chojnie wielu mieszkańców samodzielnie ogrzewa swoje mieszkania.
Redakcja

5 Komentarze

 1. Wspólnota powinna takiego delikwenta namierzyć i kazać płacić. Totalny brak wyobraźni, za którą zapłacą niewinni zamiast tego gamonia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak gamoń wrzucił wspólnota zapłaci a on będzie się śmiał

   Usuń
 2. Tak to jest jak się wrzuca nie ostudzony popiół.

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy wspólnota ma umowę z właścicielem pojemników np. na wynajem pojemnika? Nikt nie podpisał ze wspólnotami umowy na najem, dzierżawę pojemników więc odpowiedzialność za te pojemniki ponosi właściciel lub firma, która korzysta z usług własciciela pojemników;
  czy przeprowadzono dochodzenie przez odpowiednie służby, wykryto winowajcę, że wskazuje się już odpowiedzialnych za ten czyn?
  wspólnota nie powinna płacić ani grosza
  trzy lata temu Burmistrz a zarazem Przewodniczacy ZGDO obiecywał budowę wiat na pojemniki przy każdej wspólnocie, gdzie są te wiaty?! Żadna ze wspólnot nie ma technicznej możliwości zabezpieczenia pojemników, a pełną odpowiedzialność za zniszczenie pojemnika powinien ponieść ZGDO lub wykryty, konkretny sprawca! Pozdrawiam - Janiusz B

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego ZGDO albo ktokolwiek kto jest odpowiedzialny za gospodarkę odpadami , nie zapewni pojemników na popiół ? Mogłyby to być pojemniki metalowe , do których można by również wrzucać inne odpady biodegradowalne .
  A tak w okresie zimowym pojemniki na Lotnisku będą się paliły nadal ,przy tak wietrznej pogodzie , jaka była wczoraj , wystarczyła odrobina stygnącego popiołu , bo nie wierzę ,że ktoś wrzuca żarzący się popiół do śmietnika .

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza