Straż miejska w Chojnie do likwidacji


Od 1 stycznia 2016 roku w Chojnie ma zostać zlikwidowana jednostka straży miejskiej. Takie działanie jest wynikiem oszczędności, które wynikają z wdrażania planu naprawczego finansów gminy Chojna. 

Miejsca pracy straci trzech funkcjonariuszy, odprawy dla pracowników wyniosą 81 150 zł. Straż miejska funkcjonuje od 10 lat. Koszt utrzymania straży miejskiej w 2014 roku wyniósł 275 900 zł.

W 2014 roku wpływy do budżetu z działalności straży miejskiej wyniosły 2 293 zł (w tym 2 256 zł z mandatów i kar pieniężnych).


28 Komentarze

 1. 81 tys na trzech to 27 050 zł... A odprawa to 3 miesięczna pensja czy tak? Więcej jak policja...

  OdpowiedzUsuń
 2. Za siedzenie tyle kasy zarabiali? To jest skandal!!! Dlatego właśnie pie****ną straż miejską powinni już dawno zlikwidować!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo wreszcie tych pasozytow wyj::li WON

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie odprawy dla tych nierobów

  OdpowiedzUsuń
 5. Odprawa pewnie jest za pół roku bo umowa była na stałe i ileś lat pracy mieli za sobą. .. wiec pieniądze adekwatne co do odprawy w budżetówce. ...ludzi nie bądźcie chamscy mimo wszystko ci ludzie pracowali. ... a nie siedzieli po biedronka kasę zebrali i z opieki społecznej zasiłki brali. ... nic nie ważne jak ale była to ich praca. ...teraz zostaną bez pracy. ..w ich wieku ciężko będzie gdziekolwiek coś znaleźć. ...a na utrzymaniu mają rodziny i dom. ... polska naprawdę do wredny naród. ... wszyscy wszystkim wszystkiego zazdroszczą

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa czy jakby dotyczyło to kogoś z Waszej rodziny też byście tak pisali. To są normalni ludzie jak każdy z Nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalni ludzie są zmuszani pracować za 1500 na czarno a jak przychodzi do zwolnienia to kopa w dupę i nic się nie należy. Dlatego proszę się nie dziwić na reakcję innych jak jest taka niesprawiedliwość społeczna .

   Usuń
 7. Jak jesteś ciekawa to dawno do mnie to cię przelece

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem ciekawy, właśnie jadę do ciebie, to cię przelecę jak tą bułgarską lalę ze Szczecińskiej, szykuj mydło cwelu.

   Usuń
 8. Szkoda tych panów. Głównym powodem jest zadłużenie gminy- czyli złe zarządzanie przez BURMISTRZA!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ci ze straży miejskiej w Chojnie niczym się nie popisali. Nie ma co ich żałować. Tylko się samochodem wozili po mieście.

  OdpowiedzUsuń
 10. Straż miejska od dawna już była zbędna.Dobrze ,że ich likwidują.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kpina z podatników , za co takie odprawy ? Mam nadzieję że już nikt nie wybierze takich radnych i burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co do odpraw mają radni? To burmistrz podpisuje umowy z pracownikami i im wypłaca zawarte w tej umowie wynagrodzenia i ewentualne odprawy. Jeśli zawarł tak niekorzystne umowy to prokurator. Ale najpierw sprawdził bym wiarygodność podanych kwot, bo ludzie się nakręcają i piszą nie do końca sprawdzone dane

   Usuń
  2. najlepiej teraz wszystko na burmistrza, a radni to niby po co są ? do szczerzenia zębów , tak samo odpowiadają za stan finansów jak burmistrz.

   Usuń
 12. na budowe do roboty

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem ciekaw czy nie mają zagwarantowanej pracy w UM , inne stanowisko podobna pensja. Bo słyszałem plotki o ze jeden z nich ma być kierowcą busa.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie koniecznie na budowę , w telewizji regionalnej jest informacja straż miejska w Szczecinie poszukuje strażników.. Oddelegować do Szczecina , będzie chciał to będzie pracował a jak nie będzie mu pasowało to się sam zwolni i bez odprawy..

  OdpowiedzUsuń
 15. burmistrza zrzucić jak i zarząd wraz ze skarbnikiem za tę sytuację a nie podnosićpodatki łatać dziurę pieniędzmi wyciągniętymi z kieszeni chojnian

  OdpowiedzUsuń
 16. Żeby w strazy miejskiej w zs mogli pracowac to musza byc zameldowani w gminie szczecin

  OdpowiedzUsuń
 17. Już dawno straż miejska w Chojnie powinna być zlikwidowana!

  OdpowiedzUsuń
 18. Gnoje brali nieroby emerytury wojskowe no pan bajserowicz z kostrzynka

  OdpowiedzUsuń
 19. były miejsca pracy, spełnili wymogi, zostali zatrudnieni, więc po co napinacie się. Nie byli wykorzystani właściwie, gdyż Burmistrz jako ich zwierzchnik miał takie życzenie, więc czego czepiacie się ich? Teraz aby ratować finanse gminy likwiduje zbędne stanowiska, a za takie uznał etaty w Straży Miejskiej. Taka jest niestety kolej rzeczy, gdy nieudolnie zarządza się gminą! W następnej kolejności powinien zlikwidować etat sekretarza, rozwiązać ASiIS,szkoły wiejskie, ZGM, a następnie podać się do dymisji, tyle, że do tego trzeba mieć coś w rajtuzach.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie będzie Policji, Straży Miejskiej, kredytów, marketów, cebuli, redbuuli, prezerwatyw itp. To ja mówiłem: KONONOWICZ KRZYSZTOF

  OdpowiedzUsuń
 21. "były miejsca pracy, spełnili wymogi, zostali zatrudnieni" - bez zamydlania proszę, tylko oni spełnili wymogi pewnie dlatego że????? .... są młodzi, aktywni i jak było widać pracowali naprawdę uczciwie, tylko burmistrz i źli ludzie się czepiają.

  OdpowiedzUsuń
 22. Też mi szkoda tych zwolnionych pracowników, nawet jeśli byli PRZEWAŻNIE zbędni. Do samych funkcjonariuszy ,którzy patrolowali nie mam pretensji ale do ich przełożonych ,na pewno !Bo przeważnie patrolowali tam gdzie nie trzeba.Mieszkam na Lotnisku i przez 20 lat , ani razu nie widziałem ich na terenie pasów i okolic, gdzie chamidła strasznie naśmiecili.Istne śmietnisko!
  Nie tylko w Chojnie straż miejska budzi kontrowersje co do jej przydatności.Temat rzeka. Ale w obecnej sytuacji finansowej Chojny ,wyjścia nie ma.Szkoda jednak że musi ona zapłacić za tę właśnie sytuację, której Bogu Ducha ona jest winna.

  OdpowiedzUsuń
 23. A sekretarki potrzebne w szkółkach ?????

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza