Raport z boisk [7-8.11.15] [foto]

Piłkarze Odry Chojna w końcu się przełamali i w meczu o mistrzostwo IV ligi pokonali w sobotę przed własną publicznością Piast Chociwel 4-1. Sprawdzamy tradycyjnie co działo się na boiskach w regionie.

Chojnianie muszą zbierać punkty aby utrzymać się w lidze. Doskonale poradzili sobie w sobotnim meczu, bramki dla naszego zespołu zdobyli: Bartek Łapiński, Kuba Pożyczka, Eryk Madera i Paweł Iskra.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Morzycko lepsze od Zorzy

W sobotnie słoneczne, popołudnie piłkarze Morzycka zmierzyli się z plasującą się na 14 pozycji w ligowej tabeli – Zorzą Dobrzany. Nasz zespół przed tym spotkaniem zajmował III pozycje. Wydawało się, że będzie to łatwe spotkanie dla naszego zespołu, ale jak się okazało decydujące trafienie padło dopiero w samej końcówce spotkania i był to ogólnie bardzo ciężki mecz dla Morynian.

Początek spotkania to zdecydowana przewaga naszego zespołu, zespół gości ustawił się blisko swojej bramki i nastawił się na grę z kontry. Strzały naszego zespołu mijały minimalnie bramkę Zorzy, lub fantastycznymi paradami popisywał się bramkarz przyjezdnych. Przewaga naszego zespołu była bardzo wyraźna, goście nie potrafili przedostać się pod naszą bramkę. Przychodzi 30′ minuta spotkania, bez piłki faulowany jest w polu karnym Jacek Chrzanowski, sędzia Maćkowiak dyktuje jedenastkę, którą na bramkę zamienia Maciej Ropiejko (to jego 8 gol Maćka w obecnym sezonie). Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla naszego zespołu są kwestią czasu, goście wychodzą z kontrą, dośrodkowanie z bocznego sektora w okolice bramki Oleksego i mamy wynik 1-1 (warto dodać, że była to pierwsza akcja Dobrzan w tym meczu, zakończona celnym trafieniem). W 40′ minucie piłka trafia pod nogi Tomka Kwaśniewskiego, najlepszego zawodnika w tym meczu, ten uderzeniem z 25 metrów pokonuje Dżegana i wychodzimy ponownie na prowadzenie 2-1.

Drugie 45 minut wygląda podobnie jak pierwsza odsłona spotkania, to nasz zespół dyktuje warunki na boisku, niestety nie potrafimy podwyższyć rezultatu. W 52′ minucie fantastyczna akcja naszego kapitana, Ropiejko drybluje kilku rywali wykłada idealną piłkę Donosowi do pustej bramki, piłka po jego uderzeniu ląduje na zewnętrznej części słupka. Przychodzi niefortunna 60′ minuta spotkania, można powiedzieć druga akacja Zorzy w tym meczu, koszmarny błąd popełnia Oleksy, mija się z piłką na siódmym metrze,ta trafia pod nogi Donifacego, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki i mamy remis 2-2. W naszym zespole dochodzi do zmian, z boiska schodzi Donos, zastępuje go Głos, który chwilę później ma również swoją sytuację, bez efektu niestety. W minucie 75′ boisko opuszcza nasz stoper Adrian Kamień, na boisku pojawia się Tomasz Grejman, który dołącza do formacji ataku Ropiejo-Chrzanowski, gramy trzema napastnikami. W 88′ minucie Tomek pokazuje, że równie dobrze radzi sobie na pozycji napastnika, po podaniu w okolice piątego metra gości posyła piłkę nad nogami interweniującego obrońcy gości i bramkarza, wychodzimy na prowadzenie 3:2

Źródło: morzyckomoryn.pl

Regionalna okręgówka

Remor Recz - Mieszko Mieszkowice 3-0, Czarni Lubanowo - Grot Gardno 1-0, Zieloni Zielin - Sokół Pyrzyce 3-4, Koral Mostkowo - Orzeł Trzcińsko-Zdrój 4-1.
A klasa:

KLUKS Krzywin - Unia Swochowo 5-1, Ogniwo Babinek - Witniczanka Wintnica 3-2, KP Przecław - Rurzyca Nawodna 3-1, Goplana Żabów - Zryw Kołbaskowo 4-1, Pro Team Żarczyn - Chrobry Lisie Pole 4-4, Iskra Banie - Czcibor Cedynia 2-6, Łabędź Gryf Hurt Widuchowa - Czarni Czarnówko 6-1.