Obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w regionie


11 listopada będziemy obchodzić 97. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Prezentujemy programy obchodów uroczystości w poszczególnych miastach naszego regionu.

Obchody w Trzcińsku Zdroju rozpoczną się we wtorek 10 listopada. Przed południem poczty sztandarowe zbiorą się pod ratuszem, stamtąd nastąpi przemarsz na cmentarz. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostaną kwiaty, wiązanki i znicze. O godz. 18:00 w sali widowiskowej TCK odbędzie się koncert Kwartetu Grodzkiego.Dzień później, w środę 11 listopada o godz. 12:00 odbędzie się msza święta za Ojczyznę w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie będzie można zobaczyć występ kapeli ludowej Borowiny i chóru Brzozowianki. o godz. 14:00 zaplanowano złożenie kwiatów i wiązanek przy pomniku Jana Pawła II. Całość zakończy recital akordeonowy w wykonaniu Andrzeja Pszeniczki i występ Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I-go Stopnia w Szczecinie pod dyrekcją Agaty Czekalińskiej (kościół parafialny p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chełmie Dolnym)

W Mieszkowicach 10 listopada zaplanowano wieczornicę listopadową przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach, poczęstunek (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach). Początek o godz. 17:00. Dzień później, o godz. 11:30 - msza święta w kościele parafialnym, następnie przemarsz na Cmentarz Komunalny w asyście Kapeli Mieszkowickiej i o godz. 13:00 uroczystości na cmentarzu - odśpiewanie hymnu państwowego, wspólna modlitwa, przemówienia, złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem i poczęstunek.

W Cedyni o godz. 18:00 odbędzie się wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości (Hotel Klasztor w Cedyni, ul. Konopnickiej 10), tam będzie można wysłuchać prelekcji Pawła Pawłowskiego i Zbigniewa Juszczkiewicza oraz koncert pieśni patriotycznych Lecha Makowieckiego.
11 listopada odbędzie się msza święta za ojczyznę (kościół pw. NNMP w Cedyni) oraz zgromadzenie patriotyczne na Placu Wolności - okolicznościowe przemówienia, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz ognisko i poczęstunek.

W Moryniu obchody odbędą się we wtorek 10 listopada w sali geoparku. W programie między innymi skecz "Sonda uliczna" oraz "Cud nad Wisłą", montaż słowno-muzyczny "Z pamiętnika Marszałka Piłsudskiego" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach, koncert Tadka Wasilewskiego dedykowany pierwszym mieszkańcom gminy Moryń, "Godzina wspomnień" - spotkanie przy kawie najstarszych mieszkańców i wystawa "Niepodległa Polska"

W Chojnie obchody odbędą się we wtorek o godz. 17:00 na placu Konstytucji 3 Maja w Chojnie pod „Pomnikiem Osadników” autorstwa artysty rzeźbiarza Stanisława Biżka. Uroczystości z okazji Święta Niepodległości będą połączone z 70-leciem osadnictwa na Ziemiach Chojeńskich.
O godz. 17:30 w sali widowiskowej Centrum Kultury odbędzie się wręczenie dyplomów najstarszym wiekiem, pierwszym powojennym osadnikom na Ziemi Chojeńskiej oraz otwarcie wystawy fotograficznej  pt. „Mieszkańców Chojny portret własny”.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza