Dom opieki dla seniora - pogodna jesień życia


Domy opieki społecznej to placówki, które zostały stworzone w celu niesienia pomocy schorowanym i często niesprawnym osobom starszym. Z uwagi na nowoczesny sprzęt medyczny oraz wykwalifikowany personel, świadczący pomoc przez całą dobę, coraz więcej Polaków decyduje się na umieszczenie w takich placówkach swoich bliskich – wymagających specjalistycznej opieki.


Szukając pomocy

Jeszcze kilka lat temu w świadomości Polaków dominowało przekonanie, że umieszczenie seniora w domu opieki społecznej jest dowodem na brak miłości ze strony najbliższych. Rodziny często zatajały ten fakt, bo wstydziły się przed znajomymi i sąsiadami, że babcia lub dziadek przebywają w domu opieki. Obecnie jednak społeczeństwo zaczyna rozumieć, że placówki tego typu to wyspecjalizowane ośrodki, które mogą przynieść pomoc w beznadziejnych przypadkach. Chorzy często wymagają całodobowej, specjalistycznej opieki, której najbliższa rodzina nie może zapewnić, ze względu na brak wiedzy medycznej oraz doświadczenia. Nie zawsze też sprawdza się wynajęcie pielęgniarki – w warunkach domowych, z powodu braku niezbędnego sprzętu, trudno jest zagwarantować kompleksową pomoc. Dlatego najbliżsi coraz częściej zwracają się do specjalistycznych placówek, ponieważ wiedzą, że personel nie tylko posiada niezbędną wiedzę, ale również ma dostęp do urządzeń medycznych.


Specjaliści i rehabilitacja

Domy opieki są w stanie zapewnić seniorowi najlepsze warunki. Placówki są dostosowane pod względem architektonicznym do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadają niezbędne udogodnienia, które trudno jest zamontować w domu. W ośrodkach pracują lekarze specjaliści – neurolodzy, psychiatrzy, chirurdzy, który na bieżąco analizują stan zdrowia pacjentów i są w stanie dostosować terapię do indywidualnych potrzeb. Oprócz możliwości korzystania z przychodni, seniorzy mogą także brać udział w zajęciach rehabilitacyjnych, przygotowanych z uwzględnieniem schorzeń konkretnych pacjentów. To wszystko sprawia, że opieka w placówce jest kompleksowa i znacznie przewyższa możliwości, które zapewnia nawet najlepsza prywatna pielęgniarka przychodząca do domu.


Nie tylko opieka

Warto jednak zauważyć, że osoby starsze mogą liczyć na znacznie więcej, aniżeli tylko opiekę medyczną. Domy seniora organizują bowiem cykliczne wyjścia do teatru, starają się zaktywizować podopiecznych do czytania książek, rozwiązywania krzyżówek, szydełkowania czy angażowania się w różnorodne kółka zainteresowań. To wszystko sprawia, że osoba starsza czuje się potrzebna, aktywnie spędza czas w otoczeniu pacjentów o podobnych problemach, których czasami nie rozumie nawet najbliższa rodzina. Dodatkowo domy opieki zapewniają swoim podopiecznym usługi kosmetyczne i fryzjerskie.  Widzimy więc, że są to placówki spełniające wysokie standardy, pomagające seniorom uporać się z dolegliwościami zdrowotnymi oraz aktywizujące ich do poszerzania zainteresowań. (źródło: http://domyopiekiolimp.pl/)
Redakcja

1 Komentarze

  1. Tekst sponsorowany czy wy tam w redakcji wstydu nie macie jakie luksuy ?

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza