Podsumowanie sezonu wędkarskie w klubie Odra


Wędkarze spławikowi i spinningowi klubu WKS ODRA CHOJNA podsumowali sezon wędkarski przy wspólnym stole wędkarskim w jednej z chojeńskich restauracji gdzie nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy. Podczas imprezy wręczono nagrody dla zwycięzcy GP Klubu w metodzie spinningowej Roberta Czajkowskiego, który w ostatniej turze zmagań w połowie listopada na j. Jelenin nie pozostawił kolegom po kiju złudzeń i z przytupem przypieczętował sezon 2015 r.

Po podsumowaniu Grand Prix klubu przyszedł czas na podsumowanie sezonu w Szczecińskiej Lidze Spławikowej i startów w zawodach komercyjnych. Szczecińska liga spławikowa liczyła VI tur zawodów w tym IV tury to zmagania o puchar Prezesa Okręgu Szczecińskiego. Gminę Chojna w województwie reprezentowali Marek Wysokiński, Mariusz Strzelczyk, Kamil Skiba i Paweł Bucyk. W czteroturowych zmaganiach o puchar Prezesa Okręgu najlepiej z chojeńskiej drużyny zaprezentował się Mariusz Strzelczyk, który uplasował się na wysokim 10 miejscu. W całym sezonie szczecińskiej ligi spławikowej najlepiej wypadł Paweł Bucyk, który po sukcesie na Mistrzostwach Okręgu (wicemistrzostwo), na przestrzeni całego sezonu uplasował się na wysokim 11 miejscu, Mariusz Strzelczyk zajął 16 miejsce, a Marek Wysokiński 18 lokatę. Kamil Skiba zakończył sezon na 61 miejscu. Zgodnie z regulaminem szczecińskiej ligi okręgowej pierwszych 25 zawodników na koniec sezonu automatycznie kwalifikuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Okręgu Szczecińskiego, które są eliminacjami Mistrzostw Polski. Tym samym Chojna będzie reprezentowana przez trzech zawodników Odry a o ostatni bilet na Mistrzostwa Okręgu zawodnicy klubu wędkarskiego Odry Chojna powalczą w przyszłorocznych Mistrzostwach Klubu WKS ODRA. Podsumowując sezon 2015 warto również podkreślić trzy letnią klasyfikację, która wyłania Kadrę Okręgu Szczecińskiego, czyli najlepszych zawodników, którzy po zsumowaniu punktów z ostatnich trzech lat uplasowali się w pierwszej 15. Najbliżej nominacji do Kadry Okręgu był Paweł Bucyk, któremu do końcowego sukcesu zabrakło 3pkt i z ilością 95pkt. uplasował się na 17 miejscu, warto jednak podkreślić, że Paweł Bucyk startuje w lidze dopiero dwa lata, tak samo jak Mariusz Strzelczyk, który w klasyfikacji trzyletniej zajął 22 miejsce z dorobkiem 66 pkt. Trzeci zawodnik chojeńskiego klubu Marek Wysokiński po trzech latach startów uplasował się na 20 miejscu z dorobkiem 81 punktów. Kamil Skiba w sezonie 2015 zadebiutował w lidze okręgowej i o pierwsze punkty będzie musiał powalczyć w 2016 r. Chojna swojego reprezentanta miała również w Polsce podczas zawodów komercyjnych, na których reprezentował nas Marek Wysokiński. Zawodnik klubu WKS Odra startował w zawodach Sensas Challenge Cup 2015 na Warcie w Poznaniu i Świerkocinie gdzie rywalizował z czołowymi zawodnikami Grand Prix Polski. Jednak największy sukces odniósł w październiku br. gdzie na Warcie w Kostrzynie nad Odrą wystartował w Pucharze Jesieni organizowanym przez sklep Dorado z Gorzowa Wlkp. i z wynikiem 22 kg leszczy zajął bardzo dobre II miejsce. W przyszłym roku chojeńscy zawodnicy przymierzają się do startów w zawodach komercyjnych, ale rozważają również start w Grand Prix Polski.

Chojeński klub wędkarski Odra Chojna, co raz lepiej radzi sobie na arenie wojewódzkiej gdzie odnosi, co raz to znaczące sukcesy. W przyszłym roku w okręgowych zmaganiach oprócz prawdopodobnie dwóch drużyn spławikowych ( do tej pory jedna), chojeński klub będzie miał swoich przedstawicieli w szczecińskiej lidze okręgowej w metodzie spinningowej.

Klub wędkarski Odra Chojna funkcjonuje dzięki zaangażowaniu i pracy jego członków jednak znaczący wpływ na funkcjonowanie mają również względy finansowe a nieocenioną pomoc w tym zakresie niesie klubowy kolega Andrzej Stelmach. To właśnie dzięki wsparciu firmy Foto Studio AD Andrzej Stelmach & Jakub Stelmach, utrzymywana jest m. in. strona internetowa klubu, która na bieżąco informuje o wynikach osiąganych przez chojeńskich wędkarzy, dzięki którym Gmina Chojna w sporcie wędkarskim jest promowana na arenie wojewódzkiej a w tym roku również ogólnopolskiej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza