Reklama [góra]Kupcy dostali wypowiedzenia, gminne targowisko w Krajniku Dolnym wystawione na sprzedaż

Kupcy handlujący na targowisku w Krajniku Dolnym otrzymali wypowiedzenie umowy dzierżawy nieruchomości. Gmina będzie chciała sprzedać teren. 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 9 grudnia, burmistrz Gminy Chojna Adam Fedorowicz zaprosił do swojego biura kupców z targowiska w Krajniku Dolnym. Mieli oni podjąć tam decyzję co robić dalej z zadłużoną nieruchomością. Program naprawczy gminy przewidywał likwidację bazaru, kupcy jednak nie chcieli do tego dopuścić.

Zgodnie z tym co udało się nam ustalić, handlarze zawarli z urzędem miasta porozumienie wedle którego mieli dostać czas od 4 do 6 miesięcy na uporządkowanie spraw finansowych oraz podjęcie ostatecznej decyzji dotyczących przyszłości.

Na zdj. Wiceburmistrz Wojciech Długoborski podczas spotkania z kupcami (fot. Paweł Zielonka)

Wbrew temu co wcześniej zostało ustalone, kupcy prowadzący działalność handlową w Krajniku Dolnym otrzymali kilka dni temu pisma wypowiadające im umowę dzierżawczą. Zajmowana przez nich nieruchomość ma zostać uprzątnięta ze straganów oraz innych rzeczy. Mają na to czas do 31 grudnia.

Gmina ponadto informuje, że od dnia 1 stycznia targowisko nie będzie obsługiwane przez osoby świadczące do teraz usługi w zakresie administracji, dozoru oraz prac gospodarczych i konserwatorskich, które miały podpisane umowy zlecenia z Gminą Chojna.

Przetarg na targowisko odbędzie się 7 stycznia 2016 roku.

O spotkaniu władz gminy z kupcami z targowiska w Krajniku Dolnym pisaliśmy w artykule Co dalej z gminnym targowiskiem w Krajniku Dolnym?

7 komentarzy:

 1. Burmistrz dawno temu powinien zrobić porządek z tym targowiskiem. Mógł je zamknąć, mógł ograniczyć zatrudnienie na targowisku, mógł przekazać jego prowadzenie podmiotowi zewnętrznemu, wolał tego nie robić bo dokładał z gminnej kasy a nie swojej, a koleżanka ze szkoły miała zatrudnienie. O tym grzmiał radny babiarz i skrzypek, stanowczo podkreślali inni z choćby drapalukiem , mrozem i zebrowskim na czele. I co nic. Teraz w końcu znalazł alibi programu naprawy. Czyli lepiej zamknąć niż w porę przeprowadzić reorganizacje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zapomniałem. Co z panią Ewą dela Tore i reorganizacją urzedu? Nowy rok na barani skok!!!

   Usuń
 2. Ale nas wyportkował, ale nas załatwił!!!
  Obiecał pomóc a zniszczył !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. BRAWOOOOOOO!!!! lepiej później niż z wcale zakończyć interesy wielkiego chojeńskiego biznesu za podatników pieniądze...:) teraz niech się organizują , zapewnią na własny koszt ochronę , administrację targowiska. Już teraz zapewne nie będzie opóźnień w ściąganiu czynszów :D:D Biznesmeni po chojeńsku ...tylko Bareja już nie żyje niestety...

  OdpowiedzUsuń
 4. Hucpa burmistrza od lat kolejne miejsce to kino .

  OdpowiedzUsuń
 5. PODOBNIE JEST Z TYM ZWIĄZKEM GMIN. DZIADOSTWO

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpierdulta się od muzykanta, biedę klepie, jeszcze se opla przerysowal na promie. Jak żyć?

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.