Międzyszkolni mistrzowie ortografii


Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chojnie była w tym roku organizatorem III edycji Konkursu Ortograficznego „Z ortografią na co dzień”. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż do udziału w konkursie zaproszono także reprezentantów ze szkół podstawowych spoza gminy Chojna. Na zaproszenie odpowiedziały trzy szkoły, które było nam niezmiernie miło gościć. Poza uczniami z SP2 Chojna w rywalizacji udział wzięli piąto- i szóstoklasiści z Nawodnej, Mieszkowic i Cedyni.

Konkurs składał się z trzech etapów: pytań testowych „zamkniętych”, pytań testowych „otwartych” oraz dyktanda. Wszyscy uczestnicy wspaniale poradzili sobie z przygotowanymi przez polonistów, p. Ewę Szwech i p. P. Tylusa, zadaniami. 

Na podium stanęli:
I miejsce: Mikołaj Oleśków – SP2 Chojna;
II miejsce: Paulina Stefańska – SP Nawodna;
III miejsce: Maja Kołakowska – SP Mieszkowice.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności poprawnego stosowania zasad ortograficznych. Dziękujemy także opiekunom przybyłych reprezentacji: p. Ewie Zatorskiej, p. Joannie Cytrynowicz oraz p. Alicji Kordylasińśkiej za pomoc okazaną w pracy komisji konkursowej. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza