Plaga pożarów w regionie


Pracowity tydzień dla straży pożarnej w regionie. Pierwsze wiosenne dni to plaga pożarów traw i nieużytków. Jednostki w regionie interweniowały również między innymi przy pożarach przewodów kominowych. 

Do piątego pożaru nieużytków doszło w gminie Moryń. W czwartkowe popołudnie straż została wezwana do pożaru, który bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniał się w stronę pobliskiego lasu. Spaleniu uległo ok 40 arów suchej trawy. Dzień wcześniej straż interweniowała przy pożarze trzcinowiska w miejscowości Witnica.

Trzy jednostki straży pożarnej interweniowały w czwartek późnym popołudniem przy pożarze nieużytków w okolicach Grzybna, tutaj również ogień niebezpiecznie zbliżał się w kierunku lasu. Z ogniem walczyły jednostki OSP Chojna, OSP Trzcińsko Zdrój i OSP Strzelczyn.

W środę i czwartek doszło również do pożaru nieużytków na terenie gminy Banie. Pierwszy pożar miał miejsce niedaleko jeziora Dłużec. Spłonęło ok 4 ha traw i trzcin, w tym 0,5 ha to młodnik przylegający do lasu. Drugi pożar miał miejsce przy drodze w kierunku Kunowa.

Strażacy również interweniowali przy pożarach przewodów kominowych. Tylko w czwartek jednostka OSP Chojna została wezwana do pożaru komina w miejscowości Narost oraz na Osiedlu Lotnisko w Chojnie.

fot. www.ospchojna.com
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza