Czyn społeczny z PRL’u wraca dzięki inicjatywie radnych


W niedzielę 10 lipca – Radny Rady Miejskie w Moryniu Maciej Ostrowski i Radny Rady Miejskiej w Chojnie Mariusz Strelczuk wraz z rodzinami zorganizowali akcję porządkową pt. "W czynie społecznym jak w PRL’u". Radni oczyścili teren w miejscu wykorzystywanym do kąpieli i odpoczynku nad jeziorem Morzycko w Moryniu. Miejsce to znane jest mieszkańcom Morynia jako tzw. „Pierwszy Domek”. Mini plaża znajduję przy drodze z Morynia do Gądna – korzystają z niej nie tylko mieszkańcy gminy Moryń. 


Dorośli wykosili trawę, wyrównali brzeg i uprzątnęli dno jeziora. Dzieci zajęły się zbieraniem śmieci z terenu mini plaży. Wyłowiono resztki stłuczonych butelek oraz inne przedmioty zagrażające bezpieczeństwu osób korzystających z plaży. Do akcji przyłączył się Sławomir Jakubik – zwycięzca XVII Biegu Integracyjnego, który odbył się 9 lipca w Starym Objezierzu.

Radni dzięki takim akcjom chcą zachęcić innych do bezinteresownego działania i dbania o środowisko, które nas otacza (w ubiegłym roku - sierpień 2015 - radni również pracowali społecznie na terenie mini plaży).
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza