Zabójstwo, handel narkotykami i broń - kto rozwikła sprawę przestępców spod Morynia?


Śledztwo w sprawie zwłok znalezionych pod Moryniem i działalności zorganizowanej grupy przestępczej zostało przekazana do Prokuratury Krajowej. W sprawie wciąż jest wiele niewiadomych. 

- Przedmiotem zarzutów jest udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany (...) w sprawie występuje 8 podejrzanych w tym 6 tymczasowo zostało aresztowanych (...) przedmiotem postępowania jest działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym - informuje Prokurator Aldona Lema  z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. .

Zwłoki w lesie pod Moryniem zostały odkryte w grudniu 2015 roku, ustalono, że należały do 33-letniej mieszkanki Piły i 40-letniego mieszkańca Świnoujścia. Oboje zaginęli kilka miesięcy wcześniej, ostatni raz widziano ich w Gądnie, samochodem marki Mercedes mieli udać się za granicę, nieoficjalnie mówi się, że auto zostało odnalezione, jednak prokuratura nie udziela żadnych informacji - z uwagi na potrzebę zapewnienia prawidłowego toku śledztwa nie jest możliwe na obecnym etapie udzielenie odpowiedzi na pytania - dodaje prokurator Lema. 

Nie wiadomo co było przyczyną śmierci kobiety i mężczyzny. Przeprowadzona została sekcja zwłok, jednak ze względu na zaawansowany rozkład ciał, potrzebne były dodatkowe badania.

Sprawa wyszła na jaw gdy prowadzone było śledztwo w sprawie rozboju do którego doszło w Osinowie Dolnym. Sprawców napadu na hurtownię papierosów zatrzymano na jednej z posesji w Gądnie, następnie przez kilka dni były tam prowadzone z udziałem policyjnych specjalistów z zakresu kryminalistyki oraz medycyny sądowej, specjalistycznego sprzętu do poszukiwań zwłok, saperów i płetwonurków.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie: 
Dwa ciała zakopane w lesie pod Moryniem, Prokuratura prowadzi śledztwo Blisko 2000 sztuk amunicji na posesji w Gądnie Kulisy zatrzymania sprawców napadu w Osinowie Dolnym, policyjni technicy przeszukują posesję w Gądnie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza