3000 miejsc pracy pod Gryfinem? Niemiecki gigant e-handu zainwestuje w strefie przemysłowej?


Aż 3000 nowych miejsc pracy może przybyć pod Gryfinem. Jak informuje Puls Biznesu w strefie przemysłowej ma powstać Centrum Dystrybucyjne Zalando. 

Sama firma nie potwierdza tej informacji, jednak zaznacza, że są prowadzone rozmowy w sprawie lokalizacji inwestycji w różnych częściach Europy, również w Polsce. Wody w usta nabrano również w Urzędzie Miejskim w Gryfinie.

- Tylko w tym roku udało nam się doprowadzić do sprzedaży niemal 70% terenów w specjalnej strefie ekonomicznej. Działki nabyły: grecka firma Megaplast, polska Mechatronic, a także Goodman, znaczący deweloper w branży logistycznej.To gwarantuje pojawienie się dużych inwestycji w naszej gminie, ale o ich szczegółach w pierwszej kolejności informować będą sami inwestorzy. Każdy zgłaszający się do nas kontrahent, otrzymuje gwarancję całkowitej poufności - mówi nam zastępca burmistrza Gryfina - Tomasz Miler. 
Dziennikarze gazety Puls Biznesu piszą o ogromnym obiekcie, który ma powstać pod Gryfinem i ogromnej kwocie 200 milionów euro przeznaczonej na ten cel.

O budowie hali dla niemieckiego giganta mówi się nieoficjalnie od kilku tygodni. Za budowę centrum dystrybucyjnego ma być odpowiedzialna firma Goodman, która w tym roku zakupiła w Gardnie działki o łącznej powierzchni ponad 16 hektarów.

Zalando to niemiecki gigant handu internetowego. W ofercie sklepu wysyłkowego znajduje się obuwie, odzież oraz produkty dekoracyjne i akcesoria domowe. Firma powstała w 2008 roku, zaledwie po trzech latach działalności uzyskała obrót na poziomie pół miliarda euro. Zalando jest jednym z czołowych sklepów e-handlu w Niemczech, prowadzi również swoją sprzedaż w takich krajach jak Francja, Włochy, Holandia, Szwajcaria, Dania, Finlandia, Norwegia, Polska, Brazylia i Rosja.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza