Władze i mieszkańcy chcą powrotu policjantów, o posterunkach na antenie TVP


Co dalej z posterunkami policji w Trzcińsku Zdroju i Moryniu? Po naszej publikacji sprawą zajęli się dziennikarze Telewizji Polskiej. 

Reportaż został wyemitowany w środę 3 sierpnia w programie informacyjnym Kronika w TVP Szczecin.

Burmistrz i radni z Trzcińska Zdroju wysłali do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wniosek o przywrócenie posterunku. Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział, że w przeciągu najbliższych lat ma zostać przywróconych blisko 150 posterunków, które były zamykane w latach 2007 - 2015.

- Wcześniej nie było o tym mowy, nie było żadnych szans aby posterunki były przywrócone, w końcu była to decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji a nie burmistrza o zlikwidowaniu posterunków - powiedział na antenie TVP wiceburmistrz Emilian Osetek.

O powrót policjantów do swojej miejscowości walczą również władze i mieszkańcy Morynia. Tamtejszy posterunek został połączony z tym w Mieszkowicach.

- Jest taka potrzeba, przez to, że do Morynia mniej ludzi już nie przyjedzie, będzie tylko coraz więcej przez to, że gmina rozwija się turystycznie - komentuje sprawę radny Maciej Ostrowski.

Wpływ na decyzję o ewentualnym powrocie posterunków będzie miał Komendant Wojewódzki Policji.

O sprawie informowaliśmy pod koniec lipca w artykule Czy wrócą posterunki policji?

Na zdj. Radny Rady Miejskiej w Moryniu Maciej Ostrowski (fot. TVP Szczecin)
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza