Plaga pijanych kierowców, rekordzista wydmuchał prawie 3 promile


Gryfińscy i chojeńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali pięciu kierowców będących pod wpływem alkoholu. 

Badanie pierwszego z nich wykazało 1,32 promila, natomiast drugi z podejrzewanych wydmuchał pół promila więcej od swojego poprzednika. Trzeci był rekordzistą, wydmuchał prawie trzy promile. Dwóch z pięciu ujawnionych nietrzeźwych kierujących odpowie przed sądem za wykroczenia.

Pierwsza kontrola drogowa, podczas której ujawniono nietrzeźwego kierującego miała miejsce w Moryniu na ul. Tadeusza Kościuszki około godz.10.00 w minioną niedzielę. Tam funkcjonariusze z chojeńskiej drogówki zatrzymali 30-latka, który poruszając się motorowerem w organizmie miał 1,32 promila alkoholu.

Drugim kierującym, w organizmie którego było 1,80 promila alkoholu, był 58-letni mieszkaniec gminy Banie. Kierował on samochodem marki Ford Fiesta.

Jednak rekordzistą okazał się zatrzymany w samo południe przez chojeńska drogówkę, 41-letni kierowca VW Golfa. Podejrzewany jadąc w miejscowości Zielin w organizmie miał 2,9 promila alkoholu.

Zatrzymanym zgodnie z kodeksem grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Redakcja

1 Komentarze

  1. Strach się bać.W jakim celu jest napisany ten "artykuł"? Proszę podawać nazwiska tych (nie boję się nazwać) MORDERCÓW ,tak ,......MORDERCÓW nas ,naszych dzieci i wnuków.Taki bezsensowny tekst nic nie zmieni ,tylko nazwanie rzeczy "po imieniu" może dać jakiś efekt .Przestańmy się bać tych ZAPIJACZONYCH BANDZIORÓW.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza