Powstaje nowa przychodnia zdrowia, pacjenci mogą już się do niej zapisać


Trwa tu jeszcze budowa, ale za nieco ponad miesiąc w nowo powstałym obiekcie przy ulicy Odrzańskiej w Chojnie lekarze będą przyjmować pierwszych pacjentów. Powstaje nowa przychodnia zdrowia.

Od listopada zacznie tam funkcjonować Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Dom". W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia będą tam funkcjonować poradnie specjalistyczne oraz lekarz rodzinny, również pediatria.

Od kilku miesięcy trwają prace budowlane, pacjenci będą mieli komfortowe warunki - traktować każdego człowieka takim jakby był jedynym na świecie, to motto w mojej pracy zawodowej - mówi nam lekarz Dorota Rydzewska-Sirant.

Od poniedziałku 19 września pacjenci, którzy w ramach NFZ będą chcieli zmienić lekarza rodzinnego będą mieli możliwość złożenia deklaracji do nowo powstałej przychodni, będą one dostępne w punkcie informacji turystycznej przy Centrum Kultury w Chojnie (Plac Konstytucji 3 Maja) w godzinach 8:00 - 15:30. Osoby, które złożą deklarację, mogą swobodnie korzystać z opieki dotychczasowego lekarza do momentu otwarcia nowej przychodni.

Nowoczesny i komfortowy obiekt

Budynek w którym znajdować się będzie przychodnia ma pond 350 metrów kwadratowych powierzchni, znajdzie się tam między innymi 6 gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy i gabinet szczepień. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji duży parking.

Właścicielem przychodni jest doświadczona lekarz z ponad 20 letnim stażem pracy - Dorota Rydzewska-Sirant - specjalista chorób wewnętrznych, specjalista medycyny rodzinnej i medycyny paliatywnej. To również absolwentka prawa medycznego na Uniwersytecie Warszawskim.
Redakcja

10 Komentarze

 1. A to tak można zapisać się do jednej Przychodni , a korzystać z usług lekarza w drugiej Przychodni ..To chyba bardzo nieeleganckie - źle świadczy o nowej pani doktor To po co się zapisywać do tej nowej Przychodni .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O co Ci chodzi ? Ni przypiął ,ni wypiął.

   Usuń
  2. Anonimowy czytaj ze zrozumieniem , albo się nie odzywaj

   Usuń
  3. Niepełnosprawnym życzę aby nie zginęli próbując przedostać się przez jezdnię w tamtym miejscu. Z parkingu przy Netto będą mieli spory kawałek po krawężniakach itp.

   Usuń
 2. Wszyscy czekamy na tą nową przychodnię z niecierpliwością.Wreszcie służba zdrowia dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.Lekarka też na poziomie,jak trzeba wypisuje skierowania na badania a nie się miga żeby zaoszczędzić na pacjentach.Z bliżamy się do standardów,niepełnosprawni nie będą zasuwać po schodach!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,tak racja! Ja to się od razu zapiszę do nowej, nieelegancko to...jest zbywać chorego pacjenta żeby sobie robił sam badania odpłatnie,a może dostać skierowanie.Ale KAŻDE SKIEROWANIE to MNIEJ KASY DLA LEKARZA.Ot i cały sekret tej nieelegancji:)

   Usuń
 3. Dobrze że powstanie konkurencja dla SALUSA.Ja zostaję u naszych Doktorów.Cieszę się,że trochę ludzi odejdzie ,będzie nam łatwiej dostać się do naszych lekarzy,ja ich lubię.

  OdpowiedzUsuń
 4. A skąd pewność , że nowa pani doktor da wszystkim zlecenia na wszystkie badania .A o ile wiem salus przenosi się do nowej przychodni gdzie jest winda ,więc argument o schodach co najmniej chybiony

  OdpowiedzUsuń
 5. Niepełnosprawnym życzę aby nie zginęli próbując przedostać się przez jezdnię w tamtym miejscu. Z parkingu przy Netto będą mieli spory kawałek po krawężniakach itp.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza