Sąsiedzi zza Odry zapraszają na polsko - niemieckie dożynki


W najbliższą niedzielę 2 października w miejscowości Liepe odbędą sie polsko - niemieckie dożynki oraz obchody 10-lecia istnienia ośrodka Landhof Liepe, prowadzonego przez EJF Service und Fürsorge gGmbH.

Eberswalde/Liepe. Ośrodek „Landhof Liepe” w powiecie Barnimskim obchodzi jubileusz! Ośrodek znajdujący się niedaleko Eberswalde – nieopodal podnośni statków Niederfinow – należy od dziesięciu lat do Ewagelickiego Dzieła Młodzieżowego i Opiekuńczego (Evangelische Jugend- und Fürsorgewerk -EJF). Z tej okazji zapraszamy w niedzielę, 02. października 2016r. od godz. 12.30 na wielki polsko-niemiecki festyn.

W ostatniej dekadzie ośrodek stał się centrum turystycznym, którego sława dawno przekroczyła granice powiatu Barnimskiego. Ośrodek zyskał swoją ponadregionalną renomę szczególnie jako miejsce polsko-niemeickich spotkań. Wspólnie z partnerami z Chojny i Dębna realizujemy corocznie wiele transgranicznych projektów.

Tak też dziesiąte urodziny ośrodka „Landhof Liepe” odbędą się w ramach tradycyjnych polsko-niemieckich dożynek. Po oficjalnym rozpoczęciu o godz. 12.30 oczekują odwiedzających występy sceniczne z polskimi i niemieckimi artystami, jarmark z wieloma warsztatami rzemieślniczymi i kreatywnymi, wystawcami z regionalnymi produktami oraz wielkim festynem dla dzieci. Odwiedzający będą mogli równierz zwiedzić dawny folwark królewskiego nadleśnictwa Poczdamu.

Organem prowadzącym ośrodek „Landhof Liepe” jest EJF Service und Fürsorge gGmbH, firma integrująca osoby niepełnosprawne na pierszym rynku pracy.

Impreza jest wspierana przez Unię Europejską ześrodków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA Mecklemburg-Vorpommern/ Brandenburg/ Polska w euroregionie Pomerania).
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza