Specjalistyka wraca do Chojny, tu będą przyjmować lekarze ze szpitalaW nowo powstałej przychodni zdrowia przy ulicy Odrzańskiej w Chojnie przyjmować będą lekarze specjaliści w ramach kontraktu z NFZ, którzy do tej pory mieli swoje gabinety w budynku Przychodni Kolejowej. 


O nowej przychodni zdrowia, która zacznie funkcjonować już w listopadzie pisaliśmy w artykule Powstaje nowa przychodnia zdrowia, pacjenci mogą już się do niej zapisać. Będzie tam przyjmować lekarz rodzinny, pediatra oraz lekarze specjaliści, między innymi chirurg, ginekolog i laryngolog. W obiekcie trwają prace wykończeniowe.

Do 21 października (w godzinach 8:00 - 15:30) w Punkcie Informacji Turystycznej przy chojeńskim ratuszu można złożyć deklarację do nowej przychodni. 

Jak tłumaczy Dorota Rydzewska-Sirant - pacjent ma prawo do bezpłatnego wyboru lekarza rodzinnego bez żadnych konsekwencji trzy razy w rokuu. 

W nowym zakładzie opieki zdrowotnej znajdzie się również punkt poboru materiału do badań laboratoryjnych.

Działalność przychodni specjalistycznych została chwilowo zawieszona po tym, jak budynek WOMP został sprzedany. Lekarze do końca października będą przyjmować pacjentów w szpitalu w Gryfinie. 
Redakcja

6 Komentarze

 1. Coś bardzo zależy naczelnemu redaktorowi na promowaniu nowego podmiotu .Ciekawe d;laczego ?. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o pieniądze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na informację o specjalistach mieszkańcy czekali i tak za długo, niech jak najszybciej to uruchamiają

   Usuń
  2. A co w tym złego jeśli nawet jest to artykuł sponsorowany? Każdy ma prawo się reklamować. Ja się cieszę że jest szansa na polepszenie jakości usług medycznych w regionie. Ja osobiście zostaję u dr Koniecznego - nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, a kiedy potrzebowałem pomocy, to ją otrzymywałem.

   Usuń
 2. Na Odrzańską trochę daleko, sporo osób starszych nie mających transportu będzie miało problem, żeby się tam dostać, również sąsiedztwo ruchliwej ulicy nie ułatwi im dotarcia do celu. Zły pomysł z tym miejscem. No ale prywata jest najważniejsza chyba w tym mieście.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy pacjent ma prawo wyboru lekarza. Jeżeli komuś nie odpowiada Odrzańska, to pójdzie sobie do Salusa na Kościuszki. Ja tam się cieszę, że mam wybór i z niego skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie w Radio Szczecin podali informację. Każdy ma prawo wyboru a specjaliści potrzebni są zawsze. Bardzo dobrze, ze portal informuje o tym przedsięwzięciu. Lekceważące jest odczytywanie w kategoriach ile za to ma, itd. Media informują o sprawach rzetelnie lub mniej rzetelnie i to jest kwestia oceny sytuacji. Przykro,że ktoś tak jednoznacznie postrzega wszystko przez pryzmat kasy. Więcej szacunku do czytelników ...

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza