Uczniowie "sprzątali świat"


W piątek 16 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie wzięli udział w 23. edycji akcji "Sprzątania Świata" pod hasłem "Podaj dalej... drugie życie odpadów". 

Uczniowie klas szóstych wyjechali na teren Leśnictwa Stoki, by posprzątać wokół jeziora Ostrów. Znaleziska były ciekawe, np. części garderoby, a nawet fragmenty karoserii samochodowych. Nie świadczy to jednak dobrze o nas, ludziach. Dzieci przyznały, że nie jest przyjemnie spacerować po zaśmieconym lesie. Po pracy zostaliśmy ugoszczeni przez pracowników Nadleśnictwa, którzy służyli nam pomocą jako przewodnicy po leśnych ścieżkach.

W aktywny sposób uczestniczyli w przedsięwzięciu uczniowie klas trzecich. Po obejrzeniu filmu "Drugie życie butelki" oraz dyskusji o znaczeniu segregacji śmieci w życiu człowieka i przyrody, uczniowie wykonali wiele pomysłowych i użytecznych przedmiotów z surowców wtórnych. Powstały także plakaty o tematyce ekologicznej. Następnie uczniowie odwiedzili PSZOK- Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie pracownicy zakładu przeprowadzili konkurs wiedzy o odpadach, omawiali rodzaje odpadów, pokazali miejsce ich składania i przeznaczenia. W drodze powrotnej do szkoły dzieci zbierały śmieci dając dobry przykład tym, którzy nie dbają o środowisko.

Dziękujemy Nadleśnictwu Chojna oraz Związkowi Gmin Dolna Odra za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu akcji.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza