Zapraszają na zawody Motocrossowe


Klub Motorowy Chojna zaprasza wszystkich entuzjastów sportów motorowych w niedzielę 25 września  na IX Rundę Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, będzie to przedostatnia runda tych rozgrywek. 

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Gmina Chojna, od kilku już lat na chojeńskim torze motocrossowym odbywają się bardzo licznie obsadzone Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie.

Będzie można podziwiać zmagania najmłodszych zawodników w klasie „MX65” gdzie granica wieku to 8-12 lat i najstarszych w klasie „Masters”, tu dolna granica wieku to 40 lat a najstarszy uczestnik tego wyścigu ma lat 67, zapowiada się liczny udział w klasie „Kobiety” jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się klasa i w każdej rundzie regularnie staje na starcie około 10 kobiet. Bardzo ciekawie zapowiada się wyścig w klasie „Quad”, najszybszy zawodnik Strefy Zachodniej Roman Gwiazda z KM Chojna wygrywa wszystkie wyścigi w których startuje. W klasie ”Quad” startują także Kamil Wolicki i Tomasz Kosiński z naszego klubu, którzy również myślą o podium i mają realne szanse dokonania tego, może to być najciekawszy wyścig tych zawodów.

Od godz. 8.30 będą trwały treningi poszczególnych klas, a o godz.12.00 start do pierwszego wyścigu. Wyścigów zaplanowanych jest 14 a czas trwania jednego to 15 min plus 2 okrążenia.

Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza