Burza na sesji w Chojnie w temacie Związku Gmin Dolnej Odry [video]


Burzliwy przebieg miały obrady XXVII sesji Rady Miejskiej w Chojnie. Radni do programu wprowadzili punkt dotyczący dyskusji na temat Związku Gmin Dolnej Odry. 

Przy dyskusji na temat wprowadzenia punktu dotyczących dyskusji na temat zgromadzenia Związku Gmin Dolnej Odry, które odbyło się we wtorek 25 października, burmistrz Adam Fedorowicz stwierdził, że nie ma potrzeby wprowadzania takiego punktu, ponieważ na bieżąco informuje on o tym co dzieje się z związku w swoich sprawozdaniach z okresu międzysesyjnego - nic ciekawego o związku nie mówię, bo ten funkcjonuje, a gminę Chojna już to nie interesuje, sami się tym zajęliśmy, zbieramy deklarację i od 1 stycznia sami jako gmina samodzielnie będziemy odpowiadać za gospodarkę odpadami komunalnymi na naszym terenie. 

O zgromadzeniu ZGDO pisaliśmy w artykule ZGDO chce więcej pieniędzy od gmin, będzie podwyżka cen za śmieci dla mieszkańców?

Radni większością głosów wprowadzili temat do porządku obrad, a dyskusja nad nim trwała ponad godzinę.

Gmina Chojna opuści Związek Gmin Dolnej Odry wraz z końcem 2016 roku, kontrowersję wzbudza zmiana statutu, która spowoduje, że nawet po opuszczeniu "związku" samorząd będzie musiał zapłacić zaległości ZGDO.

- Dbał Pan bardziej, jako przewodniczący, o interes ZGDO niż interes gminy - grzmiał radny Paweł Bucyk. Pełny zapis rozmów zarejestrowała nasza kamera.

Redakcja

13 Komentarze

 1. nikt się nie odważy o komentarz ?????
  a.... właściwie co tu komentować ????
  a może by nam umorzyć tą ostatnią opłatę do ZGDO ????

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie kochani więcej takich materiałów bo my mieszkańcy nie mamy takich informacji i wiedzy jaki los zgotował nam p. Burmistrz.
  Brawo za odwagę dla tych radnych którzy zainteresowali sie tematem i panującą sytuacją w ZGDO.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fedorowicz to fajny gość. Jako prezes zarządu ZGDO osiągnął przez pare lat "wspaniały" wynik finansowy. gdy przychodzi do rozliczeń to zachowuje się jak Polak który wyjechał do Anglii i po dwóch tygodniach zapomniał naszego języka.......:))))

  OdpowiedzUsuń
 4. FAJNY GOŚĆ ZADŁUŻYŁ ZWIĄZEK I GMINĘ

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Jestem chojeńskim przedsiębiorcą którego dotyczył jeden z pkt sesji czyli Podatek od środków transportu. Z jednego z portali gryfińskich można się dowiedzieć że podobno uchwała w sprawie podniesienia podatków nie przeszła ale nie obyło się bez cyrku podczas głosowania i cyt. uw serwis Pan Zastępca wyraził dezaprobatę do sposobu głosowania przez jednego z Radnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dupek jakich jest wielu , tylko patrzą jak zapełnić swoją kieszeń

  OdpowiedzUsuń
 7. Po przebiegu sesji widać, że Paweł Bucyk idealnie nadawałby się na Burmistrza. Potrzebna jest zmiana burmistrza, na młodego człowieka. Bucyk na burmistrza!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale nam chojeńska świta przyszłość zgotował Gminy.
  Pewnie jeszcze AF wystartuje ponownie jako Burmistrz który BUDUJE
  BEZWSTYDNICY !!

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak trzeba świeżej,młodej krwi w tym urzędzie. Wiadomo, że trudno będzie bo z pustego i Salomon nie naleje, ale widać,że niektórym radnym zależy na gminie, na dobru szarego mieszkańca. CZAS ODSUNĄĆ MISTRZA ZARZĄDZANIA.PANIE PAWLE ODWAGI,A MY POMOŻEMY !!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy TEN człowiek ma odrobinę honoru ?????

  OdpowiedzUsuń
 11. Zadłużył niech spłaci. Z własnej kieszenie oraz wyjaśni gdzie te 20 mln za sprzedaż stacji paliwowej

  OdpowiedzUsuń
 12. Zadłużył niech spłaci. Z własnej kieszenie oraz wyjaśni gdzie te 20 mln za sprzedaż stacji paliwowej

  OdpowiedzUsuń
 13. Paweł wierzę w Ciebie!!!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza