Marszałek województwa wizytował ukończoną inwestycję [foto] [video]


Ponad milion złotych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego pozwoliło na sfinansowanie budowy wiaduktu drogowego w Starym Objezierzu. Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców trzech gmin: Morynia, Mieszkowic i Cedyni. 

Remont wiaduktu rozpoczął się pod koniec czerwca br. Od kilku dni trasa jest już przejezdna. 

Droga wojewódzka nr 125 to trasa tranzytowa dla transportu ciężarowego i osobowego, wykorzystywana przez mieszkańców do codziennych dojazdów do okolicznych miejscowości. To także inwestycja istotna dla całego regionu - połączenie trzech miast powiatu gryfińskiego oraz dojazd do granicy państwa w Osinowie.We wtorek 25 października inwestycję wizytował marszałek Olgierd Geblewicz oraz radna sejmiku województwa Ewa Dudar. 

- Było to o tyle ważne zadanie, że chcieliśmy poza samym remontem wiaduktu, który był w stanie niezbyt ciekawym, przygotować go pod przyszłe nasze wyzwanie, a więc ścieżkę rowerową, która będzie biegła od granicy państwa przez cały pas pojezierzy na pomorzy zachodnim - powiedział nam Olgierd Geblewicz

Wiadukt jest przeznaczony do celów drogowych i rowerowych – pod nim będzie biegła planowana droga rowerowa Szlakiem Pojezierzy. Koszt inwestycji to 1.114.394,05 zł - w całości ze środków budżetu województwa.


Redakcja

2 Komentarze

  1. FAKTY, kto z kierowców pamięta poprzedni przejazd przez nieczynny wiadukt kolejowo-drogowy ten teraz przekona się,że teraz jest bezpiecznie i bez ograniczenia widoczności przejedziemy tą drogą.
    Wiadukt poprawiający na tym odcinku bezpiczeństwo ruchu drogowego i niwelujący poprzednio istniejące utrudnieniaa, złą widoczność, wąski przejazd, który doprowadzał do zagrożeń w ruchu drogowym i kolizji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ważne jest to, że nie tylko autostrady, drogi szybkiego ruchu czy drogi krajowe, ale również te bardziej lokalne, zaczynają w Polsce wyglądać, jak w Europie.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza