Największy dystrybutor części samochodowych w Europie Środkowej buduje hale w Chojnie [video]


Największy dystrybutor części samochodowych w Europie Środkowo - Wschodniej buduje w Chojnie swój oddział. Na Osiedlu Lotnisko powstaje obiekt Inter Cars. Inwestorem jest Grupa Gorzów Wielkopolski, która realizując politykę rozwoju Inter Cars buduje dwie filie: w Chojnie i Słubicach. Powstający na lotnisku w Chojnie obiekt ma mieć powierzchnię 700 metrów kwadratowych, w czym 500 metrów kw. ma zajmować trzypoziomowy magazyn. 

Obiekt powstaje przy drodze wojewódzkiej nr 124 przy wyjeździe z Chojny w kierunku Cedyni.
- Rynek usług motoryzacyjnych na terenach przygranicznych dynamicznie się rozwija, o czym świadczy duża liczba warsztatów w naszej okolicy. Dodatkowo dostawy do warsztatów na terenie Niemiec wymagają coraz wyższego poziomu obsługi czyli krótszego czasu dostawy i jak największej dostępności części na miejscu. Mają to zapewnić nowo powstające placówki. Inter Cars S.A. jest polską spółką z 26 letnim stażem na rynku, posiada 216 filii krajowych i 221 filii zagranicznych i jest niekwestionowanym liderem na rynku krajowym - mówi nam Łukasz Kugler, kierownik filii. 

Oferta Inter Cars obejmuje poza częściami zamiennymi do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i sprzętu rolniczego, również zaopatrzenie warsztatów samochodowych od urządzeń wyposażenia warsztatów po dane serwisowe i szkolenia dla kadr warsztatów, a także gospodarkę odpadami. Chojeńska placówka docelowo stworzy około 25 miejsc pracy. Według dyrektora Grupy Gorzów – Marka Zawiei, zakończenie inwestycji w Chojnie jest zaplanowane na wiosnę 2017.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza